reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Hmm ja pamiętam jak czekaliśmy w pokoju na transfer blastki 4AA to przyszla embriolog i mówi ze za chwilę będzie transfer tylko czekają na wyjście z otoczki

---30tc---
raczej nie możliwe... tak jak pisze @hope322 blastka 6aa jest jak już całkowicie wyjdzie z otoczki a 5aa jak zaczyna wychodzić
Embriolodzy przyglądając się komórkom zarodka poddają je ocenie, a swoje spostrzeżenia opisują za pomocą liczb i liter. Przy klasyfikacji blastocyst według Dr Davida Gardnera podaje się w oznaczeniu:
cyfrę (od 1 do 6) – oznacza ona stopień rozwoju zarodka:

1 – jama blastocysty mniejsza niż połowa całego zarodka
2 – jama blastocysty większa niż połowa całego zarodka
3 – kompletna blastocysta, jama wypełnia prawie cały zarodek
4 – rozwinięta blastocysta, jama obejmuje cały zarodek, cienka osłonka

5 – blastocysta wydostaje się z osłonki
6 – blastocysta poza osłonką
pierwszą literę (A,B,C), oznaczająca jakość węzła zarodkowego (embrioblastu-ICM)

A – wiele komórek, ciasno upakowane
B – kilka komórek, luźno zgrupowane
C – bardzo niewiele komórek
drugą literę (A,B,C), która oznacza jakość trofoblastu (TE)

A – wiele komórek, tworzą spójną warstwę
B – mało komórek, tworzą luźny nabłonek
C – bardzo mało dużych komórek

Link do: Ocena morfologii zarodka w stadium blastocysty | INVICTA
 
raczej nie możliwe... tak jak pisze @hope322 blastka 6aa jest jak już całkowicie wyjdzie z otoczki a 5aa jak zaczyna wychodzić
Embriolodzy przyglądając się komórkom zarodka poddają je ocenie, a swoje spostrzeżenia opisują za pomocą liczb i liter. Przy klasyfikacji blastocyst według Dr Davida Gardnera podaje się w oznaczeniu:
cyfrę (od 1 do 6) – oznacza ona stopień rozwoju zarodka:

1 – jama blastocysty mniejsza niż połowa całego zarodka
2 – jama blastocysty większa niż połowa całego zarodka
3 – kompletna blastocysta, jama wypełnia prawie cały zarodek
4 – rozwinięta blastocysta, jama obejmuje cały zarodek, cienka osłonka

5 – blastocysta wydostaje się z osłonki
6 – blastocysta poza osłonką
pierwszą literę (A,B,C), oznaczająca jakość węzła zarodkowego (embrioblastu-ICM)

A – wiele komórek, ciasno upakowane
B – kilka komórek, luźno zgrupowane
C – bardzo niewiele komórek
drugą literę (A,B,C), która oznacza jakość trofoblastu (TE)

A – wiele komórek, tworzą spójną warstwę
B – mało komórek, tworzą luźny nabłonek
C – bardzo mało dużych komórek

Link do: Ocena morfologii zarodka w stadium blastocysty | INVICTA
Lekarka mi pisała rano ze 4AA a transfer mialam po poludniu wiec moze doszedl do tego etapu [emoji6] na pewno czekaliśmy

---30tc---
 
Dziewczynki melduję się po wizycie: 6 pecherzyków :) Lewy powiedział że jak na moje amh to wynike jest suuuuper! Jeden pecherzyk ma 14 wiec moze byc pusty ale i tak jest super. Zastanawiam się jak to mozliwe ze w poprzedniej klinice mialam te same leki i dawki i urosły tylko 2 jajca a tu 6??? Endometrium piękne 7,8. Kolejny podgląd w sobotę. Cieszę się bardzo :)
Co prawda płacę za leki juz bez refundacji ale rozpisują mi na sztuki wszystko zeby było jak najtaniej więc nie ma tragedii... :D
 
Kurde ale tu nic nie czaję z tego [emoji12] nie znam się gdzie ta otoczka jak to wielkie kółko to jest w środku [emoji12]
1509651479-c6babfa915ebf250-aaaaaa.jpeg


---30tc---
 
Dziewczynki melduję się po wizycie: 6 pecherzyków :) Lewy powiedział że jak na moje amh to wynike jest suuuuper! Jeden pecherzyk ma 14 wiec moze byc pusty ale i tak jest super. Zastanawiam się jak to mozliwe ze w poprzedniej klinice mialam te same leki i dawki i urosły tylko 2 jajca a tu 6??? Endometrium piękne 7,8. Kolejny podgląd w sobotę. Cieszę się bardzo :)
Co prawda płacę za leki juz bez refundacji ale rozpisują mi na sztuki wszystko zeby było jak najtaniej więc nie ma tragedii... :D
UUłłaaaałłł to pięknie!! Nic się nie chwaliłaś że już zaczęłaś stymulację ;) Jakie masz leki? Może zmiana kliniki i nastawienia zrobiła swoje ;) Trzymam kciuki, żeby jednak wszystkie pęcherzyki zawierały złote jajeczka!!
 
reklama
Do góry