reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
To nie do końca polityka ale tez doświadczenie i obserwacje embriologów. Trzeba pamiętać ze przy 5 dniowych dają większe szanse na powodzenie co nie przekreśla oczywiście sytuacji ze dwu dniowe nie dadzą rady . Po prostu taki 5 dniowy jest już bardziej podzielony i rozwinięty. Ja straciłam osobiście cztery zarodki trzydniowe a przy 5 dniowy odrazu była ciaza .
Wczoraj pixi wkleiła ten film warto zobaczyć naprawdę . Link do: Polka potrafi


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
no to mnie zmartwiłas bo ja man podawane tylko 3 dniowe :(

Napisane na HUAWEI TAG-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
no to mnie zmartwiłas bo ja man podawane tylko 3 dniowe :(

Napisane na HUAWEI TAG-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Ale Asiu nikt nie przekreśla tych trzydniowych . Mamy w grupie piękne bliźniaki w brzuszkach z trzy dniowych . Kurczę myśle ze to jest tak skomplikowane ze nic nie da gwarancji sukcesu . Trzeba wierzyć w każdy tak naprawdę i walczyć do końca . Bo kto jak nie my !!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
On nie jest złym lekarzem ale czasem chyba warto żeby ktoś inny spojrzał na to nasze leczenie.
Nowe pomysły itd.
Powiedz mi jeśli to nie problem czym byłaś stymulowana?
Jeśli chodzi o stymulację do punkcji to: mensinorm;ovaleap ;cetrotide na uwolnienie ovitrelle-pobierał Kurzawa. protokół z antagonistą GnRh(o co chodzi???? @dżoasia WIESZ?) zaczynałam na 225 a Budzińska zwiększyła mi do 300 po usg
 
Ja się z tym akurat nie zgodzę. Nie jestem lekarzem ale po tym jak mi powiedzieli że zmniejszę sobie szanse jak mam tylko dwie trzymając je do 5 doby zaczęłam pytać innych lekarzy, embriologa i czytać w necie. Prawdą jest że te które przetrwają do 5 doby w sztucznych warunkach są silne i mają większe szans na ciążę ale z drugiej strony im szybciej zarodek trafi do naturalnych warunków czyli do mamy tym podobno lepiej. Chodzi tylko o to żeby sprawdzić czy się zapłodnił prawidłowo i czy prawidłowo się dzieli. Nawet codzienne wciąganie ich do sprawdzenia nie jest dla nich dobre. Dlatego wyciągają je max raz dziennie. No chyba że masz ten podgląd wykupiony że w ogóle nie wyciągają. Trzymanie do 5 doby jest istotne przy słabym nasieniu bo w 5 dobie czynnik męski zaczyna wpływać na zarodek ale pewnie są też jeszcze jakieś tego typu powody. Podobno są badania udowadniające że zarodki niektóre zarodki podane w trzeciej dobie dały ciążę a w laboratorium by nie przetrwały. Sama ich nie widziałam. Tak mi doktor G i embriolog mówili. Może u Ciebie jest jakiś konkretny powód że chcą trzymać do 5 doby ale moim zdaniem nie prawdą jest stwierdzenie jeśli nie dotyczy tylko Ciebie a ogółu, że ten który w labo nie dotrwa do 5 doby i tak nie da ciąży. Sorry dla mnie to bzdura.


O kurcze tzn ,że mnie "w bambuko zrobili":(. Tak to jest jak człowiek się na tym nie zna i wierzy innym myśląc ,że chcą Ci pomóc.
Do tego karzą mi odpoczywać i się relaksować , dobre..........
 
Ale Asiu nikt nie przekreśla tych trzydniowych . Mamy w grupie piękne bliźniaki w brzuszkach z trzy dniowych . Kurczę myśle ze to jest tak skomplikowane ze nic nie da gwarancji sukcesu . Trzeba wierzyć w każdy tak naprawdę i walczyć do końca . Bo kto jak nie my !!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
no ja juz nie wiem co mam myslec.. moja gin mi powiedziała ze w de sa podawane tylko 3 dniowe embriony .. ze nie podaja blast ...a jak czytam tutaj was to widac ze sporo ciaz jest z blast no i tez widac to w rankingach w pl in vitro ma skutecznosc 42% a w de 30-35%.. ja juz zaczynam swirowac z tym wszystkim.. bo chciałabym zrobic wszystko zeby zwiekszyc swoje szanse

Napisane na HUAWEI TAG-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Podobno są badania udowadniające że zarodki niektóre zarodki podane w trzeciej dobie dały ciążę a w laboratorium by nie przetrwały. Sama ich nie widziałam. Tak mi doktor G i embriolog mówili.

Żeby to udowodnić musieliby dokladnie ten sam zarodek użyć dwa razy. A nie da się cofnąć czasu i zarodka który nie dotrwał w labo do 5 doby, podać w 3 dobie do macicy i sprawdzać czy może tam się rozwinie.
To jest tylko gdybanie embriologa i dr G.
 
Do góry