reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Wiesz co nie pamiętam teraz dokładnie ale ...pamiętam ,że Ciepiela mówił,ze u mnie ta rezerwa jest bardzo ok- i że będziemy musieli uważać by mnie nie przestymulować... A! muszę dopisac to do listy pytań na jutro! dzięki! w ogóle to chyba wyciągnę od nich wszystkie wyniki. Ja nie miałam przerw i protokół był krótki.

To bardzo dobrze,że masz wysokie amh, pozwala Ci to na dobrą stymulację .
W moim przypadku niestety nie jest różowo.
Teraz będziesz podchodzić do krio?
 
Z apki wychodzi 1 lipiec;), Ale dr powie w czwaryek , jesli zapyta ost dzuen okresu tj 23/9 i to termin Na 1/7 ;)
Ciesze sue a szukalam JuZ klinike na drugi transfer !, czytalam opinie itd , normalnie szok
Pomyslec ze transfer byl tez w lipcu kiedy drugi cud ma Sie uridzic

Czy to nie zbieg okolicznosci [emoji7]
A ty na czerwiec ? Jesli drugie ur Sie w czerwcu to msc urodzin meza a Nicole marzec miesiac ur moich Ja 26 Nicole 14[emoji7]
Mam nadzieje ze bog da mi doniesc ciaze nie jak z Nicole 35 tc koniec poprzez lozysko zle

Jak Sie czujesz? Ja normalnie nic kompletnie Ale beta wysoka,
Pamietam cie dobrze bo weszlas na forum jak Ja w 2016;)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Ja w czerwcu mam urodziny wiec miałabym najcudowniejszy prezent na świecie[emoji7] Czuje sie rożnie, mdłości i cały czas jakieś plamienie wiec tez sie modlę,żebym chociaż do 35 donosiła [emoji12]


"Będziesz szczęśliwa"-powiedziało Życie "...ale najpierw nauczę Cię być silną"
 
Nie martw się ja dwudniowe. Co lekarz i badania to ognia. Ja w to nie wierzę że tylko 5 dniowe i że one dają większe szanse. Najpierw musi taki zarodek do 5 doby przetrwać w sztucznym środowisku a to dla niego też nie takie łatwe. U mamusi im najlepiej to moje zdanie i tego się będę trzymać.
no ja sie wkurzyłam bo nie mam prawa wyboru i lekarka mowi ze bedziemy prubowac do skutku.. no mam nadzieje ze sie w koncu uda i jakis kropek zostanie ..szczegolnie ze ładnie sie rozwijały przy oststnim transferze.. no zobaczymy ..za niedługo drugi

Napisane na HUAWEI TAG-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ale nie powiedzieli ile prób się nie udało czyli ile zarodków nie przetrwało a w kobiecie by się rozwinęło. Ten film właśnie idealne pokazuje że dużo trudniej utrzymać zarodek w labo niż u matki moim zdaniem, że dopiero uczymy się jak stworzyć im warunki jak w kobiecie.
Co klinika to opinia i co embriolog to opinia ale jednak jestem za tym że trzymanie do 5 doby musi być uzasadnione np słabym nasieniem lub czymś ale nie być regułą. Jak wiecie nie przepadam za moją kliniką ani doktorem G ale jak mi powiedział że przez pewien czas tylko z 5 dniowych zarodków to odczynnik nie że samych transferów ale ogólnie ciąż spadł to chyba jednak znaczy że trzydniowe dawały radę a w labo nie.
Sama nie wiem. Wierzę że wpływ ma wiele czynników i gdybym miała więcej zarodków na pewno też bym chciała dwa zostawić do 5 doby ale na pewno nie wszystkie. Bałabym się że je stracę a że może we mnie by im się udało. U mnie sam transfer to 800 zł to zapłodnienie kosztuje kilka tysięcy więc na tym tak naprawdę zarabiają i nie sądzę żeby te 800 zł ich już tak przy kilkunastu tysiącach kusiło żeby tylko podać nie ważne jakie.
Muszę w to wierzyć że jednak choć o tym decydują patrząc indywidualnie na pacjentkę. Ja o decyzji ilodniowe rozmawiałam z lekarzem naprawdę długo i mnie przekonał no ale sam dzień podania zarodka myślę że to jeden z tysiąca czynników decydujących o tym czy się uda czy nie

Wklejam małe info odnośnie podziału :
"Tempo podziału zarodka w głównej mierze uzależnione jest od potencjału rozwojowego komórki jajowej. Tak się dzieje przez pierwsze trzy dni. Dalej tempem podziałów zarodka zaczyna sterować genom zarodkowy, powstały z genomu komórki jajowej i plemnika. Oczywiście nie należy zapominać, że dużo zależy też od warunków laboratoryjnych i doświadczenia zespołu embriologów".
 
To nie do końca polityka ale tez doświadczenie i obserwacje embriologów. Trzeba pamiętać ze przy 5 dniowych dają większe szanse na powodzenie co nie przekreśla oczywiście sytuacji ze dwu dniowe nie dadzą rady . Po prostu taki 5 dniowy jest już bardziej podzielony i rozwinięty. Ja straciłam osobiście cztery zarodki trzydniowe a przy 5 dniowy odrazu była ciaza .
Wczoraj pixi wkleiła ten film warto zobaczyć naprawdę . Link do: Polka potrafi


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Super film ;)
 
Oj moje to są dopiero wiekowe :D
JA po 2 transferach:1 ze świeżaka-nic :( ale od początku czułam,że to nie ten moment...
2 crio- 6/10 i niestety biochemiczna :( Także zaczynam się martwić...ale będę walczyć do upadłego-choć czasami miewam chwile zwątpienia-jest tyle zagrożeń-tym bardziej,że ze mnie juz staruszka 37 od nowego roku-czyli czuję presję czasu w huuu.....
 
reklama
Do góry