reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

@dżoasia ile tych nasion chia mam zjeść żeby było dobrze?
Kupiłam dzisiaj i są baaardzo pyszne!

@Iskra_82 Ty jesteś z nami w gyncentrum Katowice? Już mi się wszystko myli ;)
ile wejdzie :D mają dużo omega-3 (najbogatsze żródło roślinne) - przez krótki czas nawet w "nadmiarze" nie zaszkodzą :) Ogólnie zaleca się 15g dziennie ale w celach terapeutycznych to ja jadłam ile widziałam :D
 
reklama
takie cos wyszukalam, mnie np. sledzie zaskoczyly
Czego nie wolno ci robić w pierwszym trymestrze ciąży: Jeść wszystkiego
Należy zrezygnować z gotowych dań i produktów, które są wysokoprzetworzone. Niewskazane są słodkie napoje gazowane, kawa, duże ilości czarnej herbaty.
Ser pleśniowy, brie, camembert, feta, oscypki - mogą zawierać bakterie z rodzaju listeria powodującego poronienia lub powikłania zdrowotne u maluszka. Jajko ugotowane na miękko czy kogel-mogel to ryzyko zarażenia salmonellą. Surowe ryby i mięso (tatar, krwisty befsztyk), a nawet wędlina typu szynki parmeńskiej może doprowadzić do zakażenia nie tylko toksoplazmozą, ale również listeriozą.
To z tej listy pijam herbe i zjadlam fete i szynkę parmenska.
 
Dziewczyny niem wiem co mi odbilo, kupilam sobie test i zrobilam chwile temu. Wyszedl negatywny :( Jakis blady cien cienia drugiej kreski ale to trzeba pod swiatlo dobrze sie przyjrzec. Normalnie zalamalam sie. Jeszcze tak daleko do tego usg i chcialam sprawdzic tym testem czy wszystko ok a tu takie cos :( Jeszcze pocieszam sie faktem, ze moze z porannego moczu wyjdzie. Zostal mi jeszcze jeden test to rano sprawdze jeszcze raz.


Mam nadzieję, że to fałszywy alarm. Może mocz był bardziej rozcienczony albo test gorszej jakości. Szkoda, że USG nie można u Was wcześniej zrobić. Ale wierzę, że wszystko jest dalej dobrze.
 
i jeszce tutaj, mozna fete jak z pasteryzowanego mleka jest

Czarna lista

W czasie ciąży można jeść i pić właściwie wszystko. Z małymi wyjątkami.

• Alkohol - nawet niewielka ilość niskoprocentowego napoju alkoholowego stanowi zagrożenie dla dziecka.

• Surowe mięso i ryby (krwiste steki, tatar, sushi) - ze względu na ryzyko zakażenia m.in. listerią i toksoplazmozą. Unikaj także dotykania surowego mięsa (przyrządzaj je w rękawiczkach, krój na szklanej desce, którą potem możesz wyparzyć).

• Surowe jaja - grożą zakażeniem salmonellą.

• Sery z niepasteryzowanego mleka (sery pleśniowe, oscypek, feta - chyba że na opakowaniu podano w składzie mleko pasteryzowane) - ryzyko zakażenia listerią i toksoplazmozą.

• Owoce morza - zarówno surowe, jak i poddawane działaniu wysokiej temperatury.

• Potrawy bardzo pikantne, mocno przyprawione.

• Mocna kawa i herbata, cola - ze względu na zawartość kofeiny niepotrzebnie pobudzającej układ krwionośny.

• Jedzenie typu fast food, produkty z proszku, mocno przetworzone, silnie słodzone (także słodzikami), zawierające dużo tłuszczów nasyconych i izomerów trans.
Owoców morza to ja się najadłam w Hiszpanii i Portugalii, ze cho cho, kłamać nie będę.
Ale to jest ich główna dieta tam i rodzą dzieci. Chyba znają się na przyrządzaniu tego.
 
reklama
Joasiu moge zapytac co zrobilas z nad programowa komorka?? Bo 6 zapladnialiscie.
dla mnie to było trudne, żeby nie mając swoich dzieci oddać ją do adopcji... nie wiedziałam jak zapłodnią się nasze i czy będzie z nich ciąża i jeśli by się okazało, że nam nie wyjdzie mogłabym się zastanawiać, czy po świecie gdzieś nie chodzi w połowie nasze dziecko... ciężko by mi z tym było... podpisałam oświadczenie, że ma być zutylizowana... (jednej nie opłacało się mrozić)
 
Do góry