reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny, czy któraś z Was miała nacinaną otoczkę zarodka przed transferem? Jak wtedy wygląda dzień po dniu proces rozwoju zarodka w macicy? Zwiększa to jakoś szanse? Stosowałyście po antybiotyk (amotaks)?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Ja mialam AH i nie powiem Ci jak to wyglada jesli chodzi o rozwój w macicy ale sie udalo i obydwa zarodeczki ze mna zostały [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny co robilyscie z nadprogramowymi komórkami jezeli takie byly? Ja na poczatku myślałam o dawstwie do aropcji, tym bardziej że moja pani dr twierdzi,że rozmrazane komorki jajowe i kiepskie nasienie (bo u nas to jest przyczyna in vitro) to nie jest dobry pomysł. I mogą być kiepskie efekty... Natomiast moj M mówi ze on to chyba woli narazie myśleć samolubnie tylko o nas i dopiero jak nam sie uda myslec o ewentualnym dawstwie...
ja jak na razie zamrozilam do lutego,tez zastanawiam sie nad dawstwem, ale mam pewne obawy, poniewaz komorki zaqieraja moje geny, a jaka mam pewnosc ze za 20 lat sie nie spotkaja i zakochaja w sobie? wiem ze to malo prawdopodobne ale jednak moze byc taka sytuacja. dlatego sie zastanawiam caly czas. z drugiej strony dla wielu kobiet jest to jedyna szansa zeby zostac mama,
 
Nie wiedzialam. Ale to te fety, nie fety z mlekovity czy czegos.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
takie cos wyszukalam, mnie np. sledzie zaskoczyly
Czego nie wolno ci robić w pierwszym trymestrze ciąży: Jeść wszystkiego
Należy zrezygnować z gotowych dań i produktów, które są wysokoprzetworzone. Niewskazane są słodkie napoje gazowane, kawa, duże ilości czarnej herbaty.
Ser pleśniowy, brie, camembert, feta, oscypki - mogą zawierać bakterie z rodzaju listeria powodującego poronienia lub powikłania zdrowotne u maluszka. Jajko ugotowane na miękko czy kogel-mogel to ryzyko zarażenia salmonellą. Surowe ryby i mięso (tatar, krwisty befsztyk), a nawet wędlina typu szynki parmeńskiej może doprowadzić do zakażenia nie tylko toksoplazmozą, ale również listeriozą.
 
reklama
takie cos wyszukalam, mnie np. sledzie zaskoczyly
Czego nie wolno ci robić w pierwszym trymestrze ciąży: Jeść wszystkiego
Należy zrezygnować z gotowych dań i produktów, które są wysokoprzetworzone. Niewskazane są słodkie napoje gazowane, kawa, duże ilości czarnej herbaty.
Ser pleśniowy, brie, camembert, feta, oscypki - mogą zawierać bakterie z rodzaju listeria powodującego poronienia lub powikłania zdrowotne u maluszka. Jajko ugotowane na miękko czy kogel-mogel to ryzyko zarażenia salmonellą. Surowe ryby i mięso (tatar, krwisty befsztyk), a nawet wędlina typu szynki parmeńskiej może doprowadzić do zakażenia nie tylko toksoplazmozą, ale również listeriozą.
i jeszce tutaj, mozna fete jak z pasteryzowanego mleka jest

Czarna lista

W czasie ciąży można jeść i pić właściwie wszystko. Z małymi wyjątkami.

• Alkohol - nawet niewielka ilość niskoprocentowego napoju alkoholowego stanowi zagrożenie dla dziecka.

• Surowe mięso i ryby (krwiste steki, tatar, sushi) - ze względu na ryzyko zakażenia m.in. listerią i toksoplazmozą. Unikaj także dotykania surowego mięsa (przyrządzaj je w rękawiczkach, krój na szklanej desce, którą potem możesz wyparzyć).

• Surowe jaja - grożą zakażeniem salmonellą.

• Sery z niepasteryzowanego mleka (sery pleśniowe, oscypek, feta - chyba że na opakowaniu podano w składzie mleko pasteryzowane) - ryzyko zakażenia listerią i toksoplazmozą.

• Owoce morza - zarówno surowe, jak i poddawane działaniu wysokiej temperatury.

• Potrawy bardzo pikantne, mocno przyprawione.

• Mocna kawa i herbata, cola - ze względu na zawartość kofeiny niepotrzebnie pobudzającej układ krwionośny.

• Jedzenie typu fast food, produkty z proszku, mocno przetworzone, silnie słodzone (także słodzikami), zawierające dużo tłuszczów nasyconych i izomerów trans.
 
Do góry