reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Hi. Juz po. I nie wyglada to najlepiej . Tuż nad workiem plodowym zebrała się krew która zmieniła się w skrzep wielkosci 3-4 cm. Lekarz powiedział że albo się będzie powoli jako brązowe plamienie sączyć albo tak jak poprzednim razem wypłynie w calosci . Musimy czekac i miec nadzieje ze nie spowoduje poronienia. Mam się oszczędzać i za 2 tygodnie przyjść na kontrolę.
Musimy myśleć pozytywnie. Oszczędzaj się a będzie dobrze.
 
reklama
W Polsce mozesz przechowyeac takie zarodki przez 20 lat a pozniej chyba z automatu ida do adopcji. Ja tez na razie nie wyobrazam sobie ze moglabym je oddac do adopcji ale jak nie bedzie innego wyjscia bo mi zdrowie nie pozwoli urodzic to nie bedzie wyboru. Z drugiej strony o adopcje zarodka staraja sie pary ktore pragna dzieci tak jak my, to nie zadna patologia wiec raczej nie ma takiej opcji ze bedzie mu w zyciu zle:) ktos go bedzie kochal jak wlasne dziecko, kobieta bedzie je nosic pod wlasnym sercem, to ją bedzie kopalo:)
Ewentualnie zawsze mozesz powiedziec ze nie chcesz zapladniac np wiecej niz 3 komorki i wtedy jak bedzie nadwyzka to reszte mrozisz, jakby sie mialo nie udac to bez kolejnej stymulacji zapladniaja te komorki i macie kolejna szanse:)
W Danii przechowuje sie zarodki tylko 5 lat i zostalo mi juz tylko niecale 3 lata na zabranie mojej trojki. Przy transferze podaja tylko jeden zarodek, tylko w nielicznych przypadkach jest szansa na dwa a ja zawsze marzylam o blizniakach. Takze dobrze macie w PL chocia pod tym wzgledem, ze macie bardzo dlugi czas na zabranie zarodkow.
 
Dziewczyny, ależ się cieszę, że tu sie znów tyle dzieje. kalendarz się zapełnia!!! A ile wizyt dziś :) Super.

@jasani - samych dobrych wiadomości, oby ta wizyta zapoczątkowała ostatni etap drogi po dzieciaczka. Kciuki!!
@Pixie_Dixie - odprężenia, regeneracji, odstresowania i... tych wszystkich rzeczy, które mają sie zadziać na akupunkturze przed ivf. Daj nam koniecznie znać co na wizycie. Kciukasy :)
@Gaska - udanej wizyty. Niech lekarz wyciągnie wnioski i niech tym razem się uda!!! :)
@energiczna - pęchora w dobrym miejscu a nawet pięknego serduszka!!!
@Liv26 - pięknego podglądania

@energiczna @Liv26 - koniecznie wroćcie do nas ze zdjęciami :)
I ja przyłaczam sie do zyczen :) Trzymam kciuki i zycze samych dobrych wiadomosci ❤️
 
Hi. Juz po. I nie wyglada to najlepiej . Tuż nad workiem plodowym zebrała się krew która zmieniła się w skrzep wielkosci 3-4 cm. Lekarz powiedział że albo się będzie powoli jako brązowe plamienie sączyć albo tak jak poprzednim razem wypłynie w calosci . Musimy czekac i miec nadzieje ze nie spowoduje poronienia. Mam się oszczędzać i za 2 tygodnie przyjść na kontrolę.
Napewno bedzie wszystko dobrze, trzymam mocno kciuki. Najwazniejsze, ze z maluszkiem wszystko dobrze.
 
Mam pytanie. jak wyglądał u Was czas po punkcji. W piątek była punkcja i jak się obudziłam to był śluz pozbawiony krwią. W weekend śluz z brazem takim niewielkim. A wczoraj wieczorem już więcej brązu a dziś już brąz z nitkami krwi. Tak myślę czy to nie początki okresu. Nadmiernie że 1dc ustalił mi na 25.08 ale od czerwca mam dziwny ten okres bo tydzień plamie mniej lub bardziej intensywnym brazem a dopiero po tyg pojawia się krew. Wcześniej tak nie miałam i ciężko mi ustalić kiedy liczyć początek okresu. Ale jakby nie liczyć to teraz na okres za wcześnie. czy to po punkcji ta krew? Po tamtej punkcji kompletnie nic mi nie było a tu teraz tak ... Radzcie coś:D
 
Hi. Juz po. I nie wyglada to najlepiej . Tuż nad workiem plodowym zebrała się krew która zmieniła się w skrzep wielkosci 3-4 cm. Lekarz powiedział że albo się będzie powoli jako brązowe plamienie sączyć albo tak jak poprzednim razem wypłynie w calosci . Musimy czekac i miec nadzieje ze nie spowoduje poronienia. Mam się oszczędzać i za 2 tygodnie przyjść na kontrolę.
No to kochana, kapcie na nogi, książka w rękę lub dobry film i leżysz i pachniesz :)
 
reklama
W Danii przechowuje sie zarodki tylko 5 lat i zostalo mi juz tylko niecale 3 lata na zabranie mojej trojki. Przy transferze podaja tylko jeden zarodek, tylko w nielicznych przypadkach jest szansa na dwa a ja zawsze marzylam o blizniakach. Takze dobrze macie w PL chocia pod tym wzgledem, ze macie bardzo dlugi czas na zabranie zarodkow.
Za 20 lat to będę miała prawie 60...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry