reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Cześć dziewczynki przepraszam że dopiero teraz się obudziłam ale sajgon w pracy od początku września i nawet dla mężulka nie mam czasu. Melduje, że wczoraj zobaczyłam mojego pasażera na gapę z bijącym serduszkiem. Drugi się eksmitował Następna wizyta za dwa tygodnie u lekarza prowadzącego. Terminu jeszcze nie mam bo nie mam czasu zadzwonić. Estroferm odstawiony i zmniejszona dawka duphastonu i luteinki z trzech na dwie do 12 tygodnia Teraz tylko na siebie dmucham.
Pięknie. Ale pasażer nie na gapę, opłaciłaś mu bardzo kosztowny bilet :D:D
 
Kurde martwię się tym moim wymazem;( nie chcę nawet mężowi mówić bo by go to dobiło. Zobaczymy co gin jutro powie i najwyżej mąż zajedzie po receptę. Kurdę już miałam spokój z tymi pieprzonymi bakteriami a tu znowu jakieś świństwo. Ryczeć mi się k...a chce
Kochanie bedzie dobrze. Czytalam kiedys ze antybiotyki - penicyliny nie sa szkodliwe dla dzidzi na poczatku ciazy a na paciorkowce chyba czesto przepisywane. Moze i na reszte zaradzi :)
 
Uff, dobrze, że to nie wody płodowe
Całe szczescie ;) ,powiedział ze za wczesna ciąża i ze malo wod jeszcze jest zeby wciekało, a ze tak miała, jak miałam to do tego ze mam drozdzyce i mi leciało ,według USG 11t4d według niego 11t1d, troche sie obawiam stosowania tych tabletek dopochwowych NYSTAIN ale mam nadziej ze bedzie dobrze napisałam do ginek tez czy wykupywac to napisała zebym wykupila
 
Odnosnie ERY i okna;)
Okno implantacyjne – jest to czas w którym endometrium wykazuje najbardziej optymalne warunki do zagnieżdżenia, te warunki do końca nie są poznane. Jedne z markerów wyznaczających okno implantacyjne to integryny, jednak nie wiadomo, jaką dokłądnie pełnią funkcję. U kobiet niepłodnych (o nieznane przyczynie) często występuje nieprawidłowa ekspresja integryn. U kobiet z nieprawidłową fazą lutealną po suplementacji progesteronu następuje poprawa syntezy, jak u zdrowych kobiet. Najnowsze badania wskazują również uwagę na pinopodiakomórek endometrialnych, czyli pęcherzyki, które znajdują się (jakiś czas) w endometrium macicy. W pełni wykształcają się 6 dni po pliku LH, a całkowicie zanikają 9 dni po pliku LH. Żyją sobie przez około 48 godzin. Nie zależą od poziomu estrogenów lub progesteronu. Kluczową rolę w procesie implantacji odgrywają E-kadheryna i alfa-krystalina B oraz cytokiny.
Przyjelo sie ,ze to okno otwiera sie okolo 6-7 dni po owulacji ,sa niestety przypadki kiedy otwiera sie ono dzien szybciej lub pozniej.Nazywa sie to "asynchroniczna embrio-endometriumsytuacja "Transfer Blastocysty robi sie przewaznie 5 dzien po transferze.Jesli okno jest przesuniete powinno sie w 4 badz w 6 dniu robic.Sprawe pogarsza sytuacja ze dotychczas twierdzono ze endometrim jest receptywne 48 h,teraz okres ten zostal przez naukowcow zawezony do 22 godz. Gdzie lezy prawda ,tego sama nie wiem.:(
Ere Test ,wymyslono wlasnie po to zeby ten konkretny dzien dokladnie ustalic. Pacjentka przygotowywana jest do tego badania jak do sztucznego krio,zeby po otrzymaniu wyniku mogla podejsc do krio i dokladnie w tym wyznaczonym dniu robi sie transfer. Wravajac do tematu... pomiedzy 19 a 22 dniem cyklu pobiera sie probke z endometrium i robi analize ekspansji 238 Genow.Na tej podstawie mozna uzyskac bardzo dokladne info kiedy endo jest receptywne.Wymyslilo to labolatorium z Hiszpanii i do teraz tylko tam sa wysylane wszystkie probki.W Czechach i Niemczech jest to bardzo popularne kosztuje pomiedzy 700a1000 Euro.W PL robi to wasze Gyncentrum.
Robi sie to badanie u kobiet u ktorych nigdy nie dochodzi do implantacji pomimo macicy w ktorej nie stwierdzono zadnych wad.

To znowu litania wyszla:(
Jak fachowo to wszystko opisalas :) Dziekuje za informacje.
 
mam nadzieję że one nie przeszkodzą dzidzi w zagnieżdzeniu się. Już tyle przeszłam z tymi wszytskimi bakteriami;( mysłałam że mam to już za sobą
 
reklama
Do góry