reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Już byłam. Dr powiedziała żebym się nie martwiła że jest mała, ładnie przyrosła teraz. Na usg pokazała mi jakiś punkt, powiedziała że to to :happy: Mam już nie robić bety (oczywiście że zrobię w środę), a w przyszły poniedziałek powinno być widać zarodek :)
Jakoś to wszystko brzmi dla mnie abstrakcyjnie (5 lat starań) :nerd:. Czuję się jakby to w ogole o mnie nie chodziło, jakbyśmy rozmawiały o jakiejś tam obcej babce :rofl2:.
Gratulacje!! :)
 
reklama
18 dpt beta 4065:)bardzo mnie to cieszy bo rośnie jak szalona,ale za to zrobiłam TSH i nie powinno przekraczać 2,5,a ja mam 3,06 i FT4 w normie.Wizyte mam dopiero u gina 24 sierpnia czy mam się przejmować aż tak bardzo czy czekać na wizytę??

Napisane na XT1650 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja pierwszą betę zrobiłam w 10 dpt a wtedy TSH miałam 6.6. Zadzwoniłam do swojej pani dr i kazała mi troszeczkę zwiększyć dawkę Euthyroxu z 112 na 125 i jak najszybciej umówić się do endokrynologa bo nie można tego lekceważyć na początku ciąży. :-) :)
 
18 dpt beta 4065:)bardzo mnie to cieszy bo rośnie jak szalona,ale za to zrobiłam TSH i nie powinno przekraczać 2,5,a ja mam 3,06 i FT4 w normie.Wizyte mam dopiero u gina 24 sierpnia czy mam się przejmować aż tak bardzo czy czekać na wizytę??

Napisane na XT1650 w aplikacji Forum BabyBoom
Zapomniałam dopisać, że pani endokrynolog jeszcze zwiększyła mi dawkę na 137. :) i powiedziała, że zwiększone TSH to tak paradoksalnie dobry znak bo oznacza, że zawartość brzuszka rozwija się dobrze i ma spore zapotrzebowanie. Wytlumaczyla mi, że do któregoś tygodnia ciąży (nie pamiętam ktorego) płód nie potrzebuje hormonów tarczycy ale łożysko potrzebuje odrazu dlatego tak ważne jest kontrolowanie tego od samego początku. Dawkę 137 mam brać przez 2 tyg i powtórzyć badanie. :)
 
Już byłam. Dr powiedziała żebym się nie martwiła że jest mała, ładnie przyrosła teraz. Na usg pokazała mi jakiś punkt, powiedziała że to to :happy: Mam już nie robić bety (oczywiście że zrobię w środę), a w przyszły poniedziałek powinno być widać zarodek :)
Jakoś to wszystko brzmi dla mnie abstrakcyjnie (5 lat starań) :nerd:. Czuję się jakby to w ogole o mnie nie chodziło, jakbyśmy rozmawiały o jakiejś tam obcej babce :rofl2:.
Gratulacje! A tak dla przypomnienia (bo nas tu tyle) który to dpt? :-) :)
 
Kochana też jesteś w trakcie gonapeptyl?? No to daj znać czy sie pomniejszyla trzymam mocno kciuki
Niestety nie pomniejszyła się, przerywam protokół, jeżeli się nie zmniejszy lekarz będzie robił zabieg. Prawdopodobnie jestem tym wyjątkiem, na który gonapeptyl nie działa, ponieważ nie mam żadnych efektów ubocznych, uderzeń gorąca, rozdrażnienia czy tez bezsenności. Już zostałam poinformowana, ze jeżeli będzie Ok to będę szła protokołem krótkim nie długim. Wiec 18 dni kłucia na nic.
 
Niestety nie pomniejszyła się, przerywam protokół, jeżeli się nie zmniejszy lekarz będzie robił zabieg. Prawdopodobnie jestem tym wyjątkiem, na który gonapeptyl nie działa, ponieważ nie mam żadnych efektów ubocznych, uderzeń gorąca, rozdrażnienia czy tez bezsenności. Już zostałam poinformowana, ze jeżeli będzie Ok to będę szła protokołem krótkim nie długim. Wiec 18 dni kłucia na nic.


Ja pierdziele Bardzo mi przykro....a miałam nadZieję że się zmniejszy.... :( Ale to teraz kiedy idZiesz na wizytę?? Kurczę obawiam się że mnie też to mozee spotkać....a w którym dniu cyklu teraz jesteś??
 
Ogólnie wręcz wyje. Mąż zły na mnie,ze dziś zrobiłam. Nie rozumie, ze jak w 10dpt nic to nagle w 14dpt nie urosnie. Massakra!!!!
Nie wiem co zrobic zupełnie, zamiast miec wsparcie w nim to on na mnie złośc wylewa.
Chcialabym walczyc dalej , są jeszcze 4 zarodki. Ale nie wiem od czego zacząć, czy ta immunologia czy podchodzic pod crio.
Załamałam się.....
 
reklama
Do góry