reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kurde robiłam dziś tez prolaktynę i właśnie wyświetlił mi sie wynik. Przy normie 4,79-23,3 mam 40,2...
Parę lat temu miałam ok 29 i po obciążeniu ponad 170, wtedy brałam bromergon i udało się nad tym "zapanować" ale po zmianie lekarza już nie miałam zalecanych testów z obciążeniem, w ogóle badania PRL mi nie zlecali... Ale ten wynik ponad 40 to już trochę mnie przeraził.... Ktoś coś wie w tym temacie? W internetach wypisują, że niby przy ET nic sie z tym nie robi... Dziewczyny (zwłaszcza te z PCO) jak u Was w tym temacie?

Ja mam tez zawsze za wysoką. Przed punkcją miałam lek na to, żeby nie blokowało produkcji jajeczek. Potem miałam transfer na cyklu naturalnym, owulacja była prawidłowa - wiec prolaktyna nie zablokowała jej. Nie miałam na nią nic. Po Bromergonie czułam się potwornie ....


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
8dpt 5dniowej blastki bardzo ładnej więc szans nie ma. Tym bardziej że bóle już na okres więc spodziewam się ze jutro bede miała (w zeszłym cyklu też dostałam na drugi dzień po odstawieniu leków więc przynajmniej nie czekam kilku dni-uważam to za plus :). Lecze się w Warszawie i akurat u mnie w klinice nie robią histeroskopii ale mam namiar na dobrego lekarza tylko muszę popatrzeć opcje zrobienia na NFZ i prywatnie. Zależy mi na czasie więc to co będzie szybciej zrobię.
Przykro mi kochana :(
 
W takim razie muszę się ich dopytać czy i ja mogę to brać skoro przy kwasie foliowym Mam D3 .. ?

A jakie są skutki zbyt wysokiego poziomu D3 w organizmie ? @gosia321 pomożesz ??
Poziom wit d3 moze byc do 50 to jest norma powyzej jest to juz awitaminoza i moze doprowadzic do uszkodzenia funkcjonowania organow i ogolnie zlego funkcjonowania organizmu. Ale gorna norma jest jak dobrze pamietam do 80 albo 100 i kazdy organizm tez bedzie reagowal indywidualnie na podwyzszony poziom
 
My leczymy się w Krakowie w Macierzyństwie, lekarz już na początku powiedział że zapładniamy wszystkie bo trzeba każde możliwe jajeczko wykorzystać :) oczywiście wmiarę tego ile będzie plemników, oni się tymi z biopsji zabezpieczają gdyby nic ze świeżego nie było. Wydaje mi się że każda klinika ma swoją politykę o_O
No niestety tylko ze polityka naszej kliniki w tym szczególe nie jest nam na rękę.
 
Ja biorę cały czas leki na prolaktyne po obciążeniu miałam 10 krotnosc ..... pierw dostinnex potem inny lekarz pRzepisał mi norprolac który biorę codziennie.... wczoraj robiłam wynik i jest poniżej normy...ale chyba zrobiłam błąd bo mogłam prZed badaniem nie brać leku na noc ... zrobię jeszcze raz za parę dni.... może warto wrócić do leków?? Bo rozumiem że juz nie przyjmujesz ?? Czy cały czas przyjmujesz?
We wtorek idę na taką "nieplanowaną" wizytę, kończę ten orgametril i chcą sprawdzić jak moja nieproszona przyjaciółka torbiel - czy się wchłonęła, bo chcę koniecznie ten crio w następnym cyklu a nie znowu jak pójdę w 3dc okaże się jakiś zonk... A tak to wcześniej będę wiedzieć czy można jeszcze coś zrobić. I tak pomyślałam, że zrobię te badania z którymi był problem wcześniej i pokażę doktorkowi. Nie biorę właśnie nic w tej chwili na prolaktynę. Porozmawiam z lekarzem, może coś zaradzi :)
 
My leczymy się w Krakowie w Macierzyństwie, lekarz już na początku powiedział że zapładniamy wszystkie bo trzeba każde możliwe jajeczko wykorzystać :) oczywiście wmiarę tego ile będzie plemników, oni się tymi z biopsji zabezpieczają gdyby nic ze świeżego nie było. Wydaje mi się że każda klinika ma swoją politykę o_O
OO kochana dajesz mi wiarę z moją klinikę :D:D:D U kogo się leczycie? Ja też w Macierzyństwie u Szlachcica :)
 
Kurde robiłam dziś tez prolaktynę i właśnie wyświetlił mi sie wynik. Przy normie 4,79-23,3 mam 40,2...
Parę lat temu miałam ok 29 i po obciążeniu ponad 170, wtedy brałam bromergon i udało się nad tym "zapanować" ale po zmianie lekarza już nie miałam zalecanych testów z obciążeniem, w ogóle badania PRL mi nie zlecali... Ale ten wynik ponad 40 to już trochę mnie przeraził.... Ktoś coś wie w tym temacie? W internetach wypisują, że niby przy ET nic sie z tym nie robi... Dziewczyny (zwłaszcza te z PCO) jak u Was w tym temacie?
Z tego co ja wiem normy dla prolaktyny są podane dla materiału pobranego do godz 10 w ciągu dnia jej poziom wzrasta więc najbardziej miarodajne jest ją robić ok 8.00 rano .
Takie info dostałam od Pani z laboratorium .
 
reklama
Z tego co ja wiem normy dla prolaktyny są podane dla materiału pobranego do godz 10 w ciągu dnia jej poziom wzrasta więc najbardziej miarodajne jest ją robić ok 8.00 rano .
Takie info dostałam od Pani z laboratorium .
Tak, robiłam wypoczęta, na czczo i o 08.18 :D :p Tylko wynik dopiero teraz mi wklikali
 
Do góry