reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

To fragment ulotki
Czy można stosować Voltaren Emulgel w okresie ciąży i karmienia piersią?
W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży, a stosowanie w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane, z powodu ryzyka przedwczesnego zamknięcia u płodu przewodu tętniczego oraz zahamowania czynności skurczowej macicy.
Nie należy stosować preparatu u kobiet w okresie karmienia piersią.
Tak samo jak na całej reszcie z listy ....
...
 
reklama
Tak samo jak na całej reszcie z listy ....
...
Ale tamte bierzesz z zalecenia lekarza sa potrzebne do in vitro a voltaren nie. Diclofenak ma podobne dzialanie do ibuprofenu plus dzialanie mocno przeciwzapalne. A przeciez ibuprofenu nie mozesz brac w ciazy przeciwbolowo. I nie powiedzialam ze bezwzglednie nie mozna tak jak wiekszosc lekow w ciazy powinno sie go skonsultoeac z lekarzem i to lekarz podejmuje decyzje
 
Oni serio powinni jakieś szkolenie przechodzić z podejścia do pacjenta... Jeszcze Pani z laboratorium fuknęła na mnie przez telefon jak zaczęłam tłumaczyć że ja teraz nie będę miała transferu i jak to w takiej sytuacji informują o tym co się dzieje z zarodkami. Powiedziała mi "dobrze wiem że nie będzie Pani miała a informować to przecież codziennie dzwonimy i informujemy." A skąd niby ja to mam wiedzieć? Wrrrrr....



No właśnie na stronie mają że po zabiegu leży się 2 godziny tymczasem jak pielęgniarka zobaczyła że się obudziłam i siedzę na łóżku to zapytała czy dobrze się czuje a skoro powiedziałam że tak to stwierdziła że mogę się ubrać. Potem zobaczył mnie lekarz zaprosił do gabinetu, wyjaśnił wszystko, dał recepty i tyle...



Kompletnie nic. W jednej chwili jeszcze coś mówiłam a mam wrażenie że po chwili obudziłam się już na sali. Z racji chyba małej ilości wszystko trwało mega krótko.


Ja tylko raz długo leżałam jak tak dużo oocytów pobrali a tak to chwilę aż się człowiek pozbiera i do domu. W jednej klinice nam jeszcze herbatkę dawali.
 
To fragment ulotki
Czy można stosować Voltaren Emulgel w okresie ciąży i karmienia piersią?
W okresie ciąży nie stosuj żadnego leku bez konsultacji z lekarzem!
Bardzo ważne jest, aby przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku w okresie ciąży lub w okresie karmienia piersią skonsultować się z lekarzem i wyjaśnić ponad wszelką wątpliwość potencjalne zagrożenia i korzyści związane ze stosowaniem danego leku. Jeżeli jesteś w ciąży lub planujesz ciążę skonsultuj się z lekarzem przed zastosowaniem preparatu.
Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży, a stosowanie w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane, z powodu ryzyka przedwczesnego zamknięcia u płodu przewodu tętniczego oraz zahamowania czynności skurczowej macicy.
Nie należy stosować preparatu u kobiet w okresie karmienia piersią.
Ja jak mężowi smaruje plecy voltarenem to robie to w rękawiczkach. Tez czytałam ulotkę i dla mnie jest to czytelny przekaz

[emoji127] 28.10.2017
 
Oni serio powinni jakieś szkolenie przechodzić z podejścia do pacjenta... Jeszcze Pani z laboratorium fuknęła na mnie przez telefon jak zaczęłam tłumaczyć że ja teraz nie będę miała transferu i jak to w takiej sytuacji informują o tym co się dzieje z zarodkami. Powiedziała mi "dobrze wiem że nie będzie Pani miała a informować to przecież codziennie dzwonimy i informujemy." A skąd niby ja to mam wiedzieć? Wrrrrr....



No właśnie na stronie mają że po zabiegu leży się 2 godziny tymczasem jak pielęgniarka zobaczyła że się obudziłam i siedzę na łóżku to zapytała czy dobrze się czuje a skoro powiedziałam że tak to stwierdziła że mogę się ubrać. Potem zobaczył mnie lekarz zaprosił do gabinetu, wyjaśnił wszystko, dał recepty i tyle...



Kompletnie nic. W jednej chwili jeszcze coś mówiłam a mam wrażenie że po chwili obudziłam się już na sali. Z racji chyba małej ilości wszystko trwało mega krótko.
Właśnie tego nie rozumie, jak można tak traktować ludzi jak Ty Moka mówisz. Ja się lecze w Gamecie i wszyscy od pań które rejetrują po reszte pracowników sa super. Mega wyrozumiali, empatyczni. Wiedzą, że nue wiesz nawet jak o coś pytalam ponownie ze spokojem wyjaśniali. Człowiek zestresowany, a oni jeszcze bardziej Cię wlurzają.
 
dziewczyny,

mam resztę wyników na które czekałam,
progesteron wyszedł tylko 11, czy aby nie za mało?
za to pospadały mi przeciwciała anty TPO- 207 i anty TG 385.
czy to encorton je obniżył? a ostatnio lekarz kazał w ogóle nie badać przeciwciał, bo podobno utrzymują się na tym samym poziomie.

ewunka,

proszę napisz jaką miałaś teraz stymulację przy udanej?
gratuluję.
daje mi wiarę twoja stymulacja, bo pamiętam, że poprzednio miałaś słabe wyniki.
może jednak da się poprawić wyniki stymulacji?
Miałam sam menopur + oranguran i zaczęłam od małej dawki potem doszłam do 300 tylko że robiłam zastrzyk co 12 godzin ( nie jednorazowo 300)
Do transferu Atosiban i klej( jakiś nowy testowali)
Przed transferem godzinę prolutex .
Zawsze miałam krótki protokół z antagonista tylko inne leki i inaczej podawane .
Podstawą jest dobra klinika i odpowiedni lekarz . Bo fakt trzeba mieć z czego zrobić zarodki ( tu odpowiednio dobrana stymulacjia ) Ale trzeba też umieć ( odpowiednie laboratorium i embriolodzy) no i lekarz który potrafi robić transfery .
Ja miałam 3 stymulacjie państwowi i to była strata czasu i zdrowia......
Postawiłam na jedną z najlepszych klinik kosztowało mnie to majątek ..... Ale miałam pewność że jestem w dobrych rękach i mam rezultat . W zwykłych przypadkach często wystarczy klinika" krzak" do przypadków beznadziejnych jak ja trzeba iść do najlepszych .
Mam rozległą endometrioze , po 2 operacjach pół jajnika i 1 który "spał" ahm 1.6 po 3 stymulacjiach torbiel endometrialna 10 cm z podejrzeniem nowotworu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja jak mężowi smaruje plecy voltarenem to robie to w rękawiczkach. Tez czytałam ulotkę i dla mnie jest to czytelny przekaz

[emoji127] 28.10.2017
Ja mam problemy z kregoslupem i to duze i neurolog jak mowilam ze staram sie o dziecko powiedzial ze jesli jestem w stanie poradzic sobie z bolem biorac tylko paracetamol to zeby nie brac lekow NLPZ do ktorych nalezy diclofenak ktory jest tez w skladzie voltarenu. Zalecil masaze lub ewentualnie zabiegi fizykoterapeutyczne w okresie gdy nie mam stymulacji i cwiczenia
 
Do góry