reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Madzia,
absolutnie tego tak nie odebralam:) chcialam tylko dorzucic,ze nie jest to COS czym mozna sie sugerowac,bo u jednej tak u drugiej inaczej. Ja przy ostanim transferze,na wlasna reke ,bralam olbrzymie ilosci prg.bo w miedzyczasie wyszlo,ze mam mala niedomoge,efekt koncowy taki,ze @ w koncu i tak dostalam za to caly cykl wydluzyl mi sie do 35 dni:(


Czyli mogę sądzić,że jeżeli po pierwszym transferze dostałam, to przy drugim również powinno być tak samo, gdyby się nie udało?[/QUOTE]
nie wiem ile masz za soba transferow,bo ja juz...nascie i u mnie jest zawsze ten sam scenariusz i na tej podstawie moge powiedziec,ze ja tak "tykam" .Mozesz miec tez teraz np.wieksze dawki,gdyby sie nie udalo(tfu,tfu) moze wolniej spadac.Moja pani z Labo ,zawsze mi mowila ,ze przy prg wyzszym niz 20 ,okolo 7dpt. mozna miec nadzieje na ciaze.Nie trzymalabym sie tej teorii tak kurczowo,bo w koncu tylko beta hcg jest potwierdzeniem ciazy. Moje zdanie:)
 
reklama
Czyli mogę sądzić,że jeżeli po pierwszym transferze dostałam, to przy drugim również powinno być tak samo, gdyby się nie udało?
nie wiem ile masz za soba transferow,bo ja juz...nascie i u mnie jest zawsze ten sam scenariusz i na tej podstawie moge powiedziec,ze ja tak "tykam" .Mozesz miec tez teraz np.wieksze dawki,gdyby sie nie udalo(tfu,tfu) moze wolniej spadac.Moja pani z Labo ,zawsze mi mowila ,ze przy prg wyzszym niz 20 ,okolo 7dpt. mozna miec nadzieje na ciaze.Nie trzymalabym sie tej teorii tak kurczowo,bo w koncu tylko beta hcg jest potwierdzeniem ciazy. Moje zdanie:)[/QUOTE]
Ja jestem po drugim transferze... i nie wiem ile tak można wytrzymać. Są różne dni, lepsze i gorsze... ale ogólnie to jest ciężko :-( prg nie badałam po transferach, nie miałam nawet takich zaleceń, nie wiem dlaczego... miałam robić tylko betę w 13 - 14 dpt
 
i raczej nikt ci tego ,bez wskazan od immunologa nie da. Novum jest na bakier z intralipidem;)i dostaja go tylko dziewczyny ,ktore jednoczesnie sa pod kontrola drugiego lekarza zajmujacego sie imuno. Jesli sa takie wskazania od niego ,to wtedy mozesz z nimi zaczac dyskutowac:) sie uprzesz ,to dostaniesz.Tak to mniej wiecej tam funkcjonuje.:):):)
Annemarie,
czy w Novum jest to wliczone w cene?
 
nie wiem ile masz za soba transferow,bo ja juz...nascie i u mnie jest zawsze ten sam scenariusz i na tej podstawie moge powiedziec,ze ja tak "tykam" .Mozesz miec tez teraz np.wieksze dawki,gdyby sie nie udalo(tfu,tfu) moze wolniej spadac.Moja pani z Labo ,zawsze mi mowila ,ze przy prg wyzszym niz 20 ,okolo 7dpt. mozna miec nadzieje na ciaze.Nie trzymalabym sie tej teorii tak kurczowo,bo w koncu tylko beta hcg jest potwierdzeniem ciazy. Moje zdanie:)
Ja jestem po drugim transferze... i nie wiem ile tak można wytrzymać. Są różne dni, lepsze i gorsze... ale ogólnie to jest ciężko :-( prg nie badałam po transferach, nie miałam nawet takich zaleceń, nie wiem dlaczego... miałam robić tylko betę w 13 - 14 dpt[/QUOTE]
Nie każdy każde badać prg. U mnie tylko był badany przed każdą wizyta w czasie stymulacji i na tym był koniec. Większość dziewczyn miało w zaleceniach badanie. Wiec do tez zależy od lekarza i kliniki

Sent from my SM-A300FU using Forum BabyBoom mobile app
 
reklama
Czyli immunologię w Novum trzeba robić na własną rękę...? Oj ja tego wszystkiego już nie ogarniam :-(
Novum ma dosc specyficzne zdanie na ten temat,nie wiem nawet czy jest tam ktos kto sie temu dokladnie przyglada,wiem ,ze znajome dziewczyny ktore tam trafily mialy osobno lekarza immunologa,ktory je prowadzil.Jechaly na dwa fronty.Novum podchodzi sceptycznie do sprawy,natomiast nie chca wchodzic w kompetencje innego lekarza,dlatego akceptuje jego zalecenia co jeszcze nie znaczy ze podadza ci kroplowke,przepisza encorton czy clexane. Wszystko kwestia omowienia tego z lekarzem.
 
Do góry