reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dla mnie osobiście to trochę dziwię Bo nie dość że podejmujemy ciężką dla nas decyzję o oddaniu cząstki siebie dla par które nie mogą mieć własnych biologicznych dzieci to jeszcze musimy za to płacić ale pewnie jest to wymysł klinik My płacimy za oddanie a pary płacą za adopcję a kliniki zarabiają.A i ostatnio zapytałam sie w klinice ile by mnie kosztowało in vitro jak posiadam już komórki to mi koparka opadła jak powiedziała mi że 9000 zł
 
reklama
Dla mnie osobiście to trochę dziwię Bo nie dość że podejmujemy ciężką dla nas decyzję o oddaniu cząstki siebie dla par które nie mogą mieć własnych biologicznych dzieci to jeszcze musimy za to płacić ale pewnie jest to wymysł klinik My płacimy za oddanie a pary płacą za adopcję a kliniki zarabiają.A i ostatnio zapytałam sie w klinice ile by mnie kosztowało in vitro jak posiadam już komórki to mi koparka opadła jak powiedziała mi że 9000 zł
Ręce opadają...
Te kwoty....
Kasa kasa i raz jeszcze kasa ..
 
Kochana widzę że rozumiemy się bez słów...
Mnie przeraża koszt mrożenia ...(500zł xza2sz./rok,potem zapładniania... ( Prawie 5000zł)
Mam 29 lat więc na razie myślę że lepiej podejść raz jeszcze do stymulacji i punkcji... No chyba że źle ja zniosę wtedy może zamrożę...
Podchodzę z programu 2+1 za 13900 plus leki...
Więc chce ograniczyć wydatki ...
Dlaczego to takie trydne
Łoooo to tanio.... Nam nikt nie zaproponował od razu pakietu a zanim się zorientowaliśmy to już było za późno bo i tak część mieliśmy już opłacone... Zdziercy jedni. A cała procedura wyszła tyle co u was za 2+1 - dobrze, że za leki do stymulacji zapłaciłam tylko jakieś 200zł bo bym już chyba nie miała za co do crio podejsc... ;/ Może nie będziesz miała tego problemu żeby decydować co dalej :D Ja teraz się cieszę że nie było co mrozić do to dodatkowe 2tys (do 15 komórek) a z tych 6 mamy jeszcze 5 mrozaczków więc mam nadzieję, że przynajmniej trójeczka zostanie ze mną... Tak bym chciała... Jeśli nie to stymulację przeszłam wzorowo więc nie straszne mi piku piku... No chyba, że mnie porażki wykończą
 
Ojojoj to dlugo sie czeka do Zamory
A czemu Lewandowski ma takie szybkie terminy faktycznie tylko na kiepskie przypadki?
Hmm a czemu 21dc co on wtedy bada? Zawsze kazdy lekarz raczej chcial mnie widziec 1-3 dzien. Opowiadaj przynajmniej sie nastawie :)
To juz musze sie w takim razie umawiac jak chcem wizyte we wrzesniu.
A kto jest jeszcze tam polecany ?

Pojęcia nie mam dlaczego ma tak szybkie terminy.. może dlatego ze wizyta u niego kosztuje 400zl, a u innych 200-250zl.
Wiesz, nie weryfikował mnie nikt czy jestem wystarczająco "wyjątkowym" przypadkiem dla niego :)
Czy on jest niesamowitym specjalista? Nie wiem.. chce w to wierzyć. Ale mało sympatycznym.
ja brałam pod uwagę jego, zamore, wojewódzkiego.
Wojewodzki dzwonił do mnie w sobotę z wynikami histochemicznymi po histeroskopii. Przemiły, cierpliwy, tłumaczący, i jeszcze zapytał jaka pogodę mam nad morzem. Od razu zyskał moja sympatie.
Z zamora nie miałam kontaktu wiec nic nie mogę powiedzieć na jego temat, ale poszłabym do niego gdyby miał lepsze terminy. Mi zależało na czasie.
Na biopsje się zapisałam do dr Lewickiej, bo nie chciałam 400zl płacic za wizytę u Lewego tylko na biopsje.
Zobaczymy czy fajna. Walcząca pisała ze poleca.

Nie wiem dlaczego taki dzień cyklu na wizytę.. tez się zdziwiłam... nie zapytałam o to.
Z pytaniami leci z formularza wywiadu lekarskiego, pyta o kolejne badania. Ale nie był zainteresowany dodatkowymi badaniami typu mthfr, nk..
kazał notować sobie to co mówi do mnie, co mam wykonać - jakie badanie kiedy, ze wizyta u endokrynologa, ze histero.. itd.
Ciut chaotycznie to opowiadał wiec warto zapisywać i dopytywać.
Jak myślał nad protokołem dla mnie to do kogoś dzwonił się konsultować.

Ja bym poszła na twoim miejscu do Zamory, jeśli możesz właśnie czekać na wizytę.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry