reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

I nie mialas problemow zeby dostac l4? Dali ci to w klinice czy inny ginekolog to wystawil?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Po pobraniu komórek zapytano się czy chce, ale u mnie w pracy zawsze dało się dogadać więc szłam do pracy najwyżej wychodziłam wcześniej. Po transferze brałam wolne do 6dpt. Gdy hcg wskazuje na ciąże to jeszcze nie moga wystawić l4, ale po usg około tydzień później już leci l4 ciążowe. Do tego czasu jak się zle czujesz bo boli brzuch, czy cokolwiek nawet internista Ci wystawi. Ja wolałam nie dawac zwolnień z kliniki.
 
reklama
Dziewczyny jakie są wasze rady po transferze? Będę dzwoniła do kliniki jakie są zalecenia, ale Wy wiecie lepiej [emoji38] dokładniej chodzi mi o to, że do domu mam ponad 300 km. Wracać po transferze, czy zostać w hotelu na jedną noc? Czy jest coś co mogę zrobić jeszcze, żeby zwiększyć szanse?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Lepiej zostac ja zawsze zostawalam. Choc byly dziewczyny ktord wracaly od razu nie ma reguly.
Mozesz tez wcinac ananasa 3 dni przed i 3 po 1-2 plasterki dni po transferze podobno zawarta w nim bromelina pomaga w zagniezdzeniu
 
Dziewczyny a jakie wy macie spostrzezenia i odczucia w relacji praca-ivf? Bo ja naprawde boje sie pracowac zeby cos sie nie stalo, ale z drugiej strony pieniadze tez sie w zyciu przydaja.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja olalam prace i poszłam na l4 jeszcze przed transferem żeby ograniczyć stres, a następnie po pozytywnej becie od razu zwolnienie ciążowe

[emoji127] 28.10.2017
 
Wg mnie powinnaś zbadać żelazo.
A przede wszystkim iść do ginekologa skonsultować ten progesteron.

Pewnie zaleci przyjmowanie żelaza dodatkowo.
Fasolka szkoda martwić sie. Umawiaj sie na wizytę


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja miałam anemie przez cała ciąże, po pierwsze rozrzedza się krew w ciąży, wiec do pewnego "zakresu" anemia jest fizjologiczna. U mnie mega dawki żelaza nie pomagały, wiatmia b12 tez bo są dwa rodzaje anemii od Fe, lub B12 - megaloblastyczna. I robal wyciągał ze mnie wszystko, nawet chudłam w ciązy mimo że jadłam dużo. No ale moj synek chciał same zdrowe rzeczy i dopiero w III trymestrze było ciastko z kremem. Ogólnie przytyłam 8kg! no ale ważyłam 61-62kg na 168cm po stymulacjach:-( N ie było siły anemia była ... A syn zdrowy:-p no i ponoć niszczą się zeby od za duzych dawek żelazas w ciązy. A zastrzyki z B12 potwornie bolą:-p
 
Tak, na szczescie, mam jeszcze 2. Chociaz to jest jakims ukojeniem dla mej poszarpanej duszy.

Jak to wyglada z criotransferem? Mozna go robic juz w nastepnym cyklu? Szanse sa takie same czy mniejsze?

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
To tak samo jak u mnie... identycznie. A ktore to bylo Wasze podejscie?
Ja dziś rozmawialam z moja Pania Doktor i powiedziala ze mozna od razu w najblizszym cyklu i wizytę mam za 10 dni i przygotowania do crio. Ale to zalezy od konkretnek sytuacji i przypadku.
Z tego co wiem to szanse sa takie same jak ze świeżych zarodków natomiast ja boje sie chyba zdecydowanie bardziej...
 
To tak samo jak u mnie... identycznie. A ktore to bylo Wasze podejscie?
Ja dziś rozmawialam z moja Pania Doktor i powiedziala ze mozna od razu w najblizszym cyklu i wizytę mam za 10 dni i przygotowania do crio. Ale to zalezy od konkretnek sytuacji i przypadku.
Z tego co wiem to szanse sa takie same jak ze świeżych zarodków natomiast ja boje sie chyba zdecydowanie bardziej...
To byl pierwszy raz. Powiedzieli ze mam sie do nich zglosic jak okres dostane, ale nie wiem czy nie lepiej zaczekac chociaz z jeszcze jeden cykl.
Życzę Ci szybkiego sukcesu z eskimoskami.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do swojej poprzedniej wypowiedzi dodam że byłam zszokowana postawa tej recepcjonistki ponieważ przed procedurą wiedziała o moich planach, i mowila ze w razie w . nie ma problemu ze zwolnieniem.nawet zwierzyla mi się że sama z mężem mają problem i podchodzili 3 razy do IVF ale się niestety nie powiodło.Wiec gdy mi odmówiła nie mogłam w to uwierzyć.No i później mój doktor z kliniki wysłał mi zwolnienie poczta. Wiec to byla taka historia...Niewiarygodne co...
 
Do góry