reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja mam mthfr homozygotyczna. Tu wlasnie chodzi zebys miala podwyzszone te parametry witamin bo to obniza homocysteine akurat przekroczenie kwasu foliowego i wit b 12 nie jest az takie szkodliwe poniewaz sa to witaminy ktorych organizm szybko sie pozbywa.
Jesli jest potwierdzona mutacja mthfr i przed braniem suplementow masz wysoki poziom tych witamin to jest to wtedy wskaznik zaburzonej metylacji. Ale po braniu suplementow nie patrzy sie juz na witaminy tylko na spadek homocysteiny

I tak jak pisalam i potwierdza to anetka polecam zrobienie panelu krzepliwosci nawet dla swojej wlasnej wiedzy bo jesli do podwyzszonej homocysteiny dojdzie ktoras z mutacji o ktorej nie wiesz to musi byc wlaczona heparyna na utrzymanie ciazy
Układ krzepnięcia miałam również badany, wszystko jest prawidłowo.
Czas 12.6 sek
Wskaźnik 92.05%
INR 1.09
APTT 28.0 sek

Nie wiem czy te badania miałaś na myśli [emoji4]
 
reklama
Nie raczej watpie ja tez palilam ladnych parenascie lat
Zrob badania nawet na wlasna reke wazne zeby wiedziec przed podejsciem i wlaczyc suplementacje.
Homocysteina podwyzsza ryzyko zakrzepicy zawalu i udaru co nie znaczy ze kazdy z podwyzszona homocysteina bedzie to mial. Ale lepiej wiedziec i zapobiegac
Wiem, lepiej wiedzieć. W poniedziałek mam dzwonić do lekarza omówić wyniki, wiec o to wszystko wypytam.

A tobie serdecznie dziękuję za wyjaśnienia. Juz się nie martwię ze nawet na in vitro nie będę się nadawać [emoji3]

Aha... CA125 13[emoji16][emoji16][emoji16] także endomenda narazie grzeczna [emoji3][emoji3][emoji3]
 
Nie raczej watpie ja tez palilam ladnych parenascie lat
Zrob badania nawet na wlasna reke wazne zeby wiedziec przed podejsciem i wlaczyc suplementacje.
Homocysteina podwyzsza ryzyko zakrzepicy zawalu i udaru co nie znaczy ze kazdy z podwyzszona homocysteina bedzie to mial. Ale lepiej wiedziec i zapobiegac

Cos Ci powiem odnośnie papierosów. Paliłam czasem pakę dziennie, wstyd jak cholera. Zazwyczaj jednak miałam paczkę na 2 dni. 10 papierosów to nie mało. Mąż juz nie mógł na mnie patrzeć - stara sie o dziecko, a pali. Zawsze miałam wymówkę, jak nie stres w pracy to inne wymyślanie. Kupił mi tytoń golden virginia - wilgotny tytoń, jednego papierosa paliłam 15 min!!! Z papierosami z 10 zeszłam do Max 3 dziennie - nie byłam ich w stanie wiecej wypalić, z czasem paliłam jednego dziennie. A w koncu podświadomość zadziałała, skoro z 10 zeszłam do 1-go to z 1-go zrezygnować to żadna sztuka. Nie pale. Żadne desmoxany wcześniej nie pomogly. Ciastek potrafiłam sobie odmówić, fajek nigdy - jak ja dałam rade, Ty tez dasz! :)
 
Dziewczyny poratujcie .. sprawdzałam na stronie juz są moje wyniki z wczoraj , jednak do lekarza mam dzwonić w poniedziałek po południu. Wszystkie wyniki wzorowe kwas foliowy wit b d tsh jednak mam wysoki wynik homocysteiny bo prawie 18 ! Czy któraś z was tak miala ? Czy to może mieć wpływ na procedurę in vitro?
Pewnie dostaniesz zastrzyki na rozrzadzenie krwi.
 
O jojoj [emoji33] jeszcze nie słyszałam że ktoś tyle miał. Ale jesteśmy wszystkie bardzo silne i nasze organizmy też. Mamy zdolność szybkiej regeneracji bo mamy super motywację.
Jejku strasznie dużo! A jak sie czujesz pewnie była obolała:( daj koniecznie znac ile sie zapłodnili.
 
reklama
Do góry