reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ale się dzieje:) wszystkim powodzenia i oby jak najwiecej z nas mialo dobre wiesci

Wczoraj rozpoczelam stymulacje Elonva i Menopur.. po Elonvie zawroty glowy, nudności i dusznosci a po Menopurze w miare ok. Jak przechodziłyście stymulacje? Mialyscie jakies wahania nastroju czy inne np. Uderzenia goraca czy wlasnie nudnosci?
Hej,
Ja mialm podana elnove (nic mi sie nie dzialo), menopur 300 jednostek tylko po pierwszym zastrzyku mialam zawroty glowy. Glownie to uderzenia goraca czasmi mi bylo niedobrze. Ale w porownaniu do tych lekow co teraz to za 1 razem bylo sielsko anielsko. Nie martw sie przewaznie po 4 dniach to ustepuje bo pewnie organizm sie przyzwyczaja
 
reklama
Hej,
Ja mialm podana elnove (nic mi sie nie dzialo), menopur 300 jednostek tylko po pierwszym zastrzyku mialam zawroty glowy. Glownie to uderzenia goraca czasmi mi bylo niedobrze. Ale w porownaniu do tych lekow co teraz to za 1 razem bylo sielsko anielsko. Nie martw sie przewaznie po 4 dniach to ustepuje bo pewnie organizm sie przyzwyczaja
Dzieki za info

U mnie menopur tylko 100j bo podobno moglabym eksplodowac;)

W takim razie trzymaj sie dzielnie[emoji106]
 
Skontaktuj się z lekarzem , może będzie potrzebna hospitalizacja. Ja tak na prawdę miałam łagodną wersję hiperstymulacji z niedużą ilością płynów w jamie brzusznej, pomimo dużej liczby jajeczek, i czułam się nieźle. U ciebie wygląda na to, że masz więcej objawów, dlatego kontakt z lekarzem na bieżąco jest ważny.

Internety mówią tak:
"Wyróżnia się trzy postacie zespołu hiperstymulacji jajników (OHSS) i ich objawy:
– postać łagodna – nudności, wymioty, biegunka i uczucie napięcia podbrzusza,
– postać umiarkowana – oprócz standardowych objawów dodatkowo występuje płyn w jamie brzusznej,
– postać ciężka – powiększenie powyżej 12 cm jajników, zaburzenia oddychania, krzepnięcia i dysfunkcje nerek.

Innym objawem towarzyszącym zespołowi hiperstymulacji jajników może być wystąpienie zaburzeń elektrolitowych, zaburzeń krzepliwości krwi, w krańcowych przypadkach mogą one zagrażać życiu. Dlatego stosowanie środków do stymulacji w postaci gonadotropin odbywa się pod ścisłą kontrolą lekarza."
Dziękuje bardzo za troske ;-)
Ja co drugi dzien byłam na wizytach. Wczoraj na usg lekarz wyliczyl mi ok 30 komorek...nie wiem czy to mozliwe...ale jesli tak to nic dziwnego ze mnie boli . Bol nie jest jakos bardzi nieznosny, cały czas pracuj. Jutro nareszcie mam punkcje wiec bede to miala wkoncu za sobą ;-)
 
Pieknie [emoji4] [emoji110] ja dzis widzialam dwa serduszka [emoji173] [emoji173]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
Wspaniale! To pewnie niesamowite uczucie, coraz częściej przestaje wierzyć że kiedyś tego doczekam; ( taki dół mnie dzisiaj dopadł... Dobrze że śpię non stop,nie mysle tak intensywnie...

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziękuje bardzo za troske ;-)
Ja co drugi dzien byłam na wizytach. Wczoraj na usg lekarz wyliczyl mi ok 30 komorek...nie wiem czy to mozliwe...ale jesli tak to nic dziwnego ze mnie boli . Bol nie jest jakos bardzi nieznosny, cały czas pracuj. Jutro nareszcie mam punkcje wiec bede to miala wkoncu za sobą ;-)
Nie dopisalam ze lekarz wyliczyl mi 30 komorek ale na jednym jajniku...
 
reklama
Mam pytanie do dziewczyn, które miały odroczony trnsfer.
Ile cykli po punkcji mialyscie podany zarodek ? Z rozmowy z moim lekarzem i panią psycholog wywnioskowałam ze odrazu w nastepnym cyklu. Czyli zakoncze ten w ktorym mam stymulacje i ok 19 dnia cyklu nastepnego jest transfer.
Ale ostatnią wizyte kontrolną mialam u innego lekarza i on mi powiedzial ze bede musiala czekac ten cykl ze stymulacją, zrobic przerwę w calym nastepnym i dopiero w 3 cyklu transfer...oszaleje bo juz tyle na to czekam...
 
Do góry