reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja i moj maz jestesmy w ikk classic. Też się przenieśliśmy specjalnie bo dodają do każdej próby 500 euro ekstra
A ok spoko, no ja jestem bardzo zadowolona za wszystko zwracają kasę (nawet za zamrożenie) Wszystkie recepty itd.....
A tak na marginesie to podobną sytuację mamy ja też jajowody a reszta spoko:) trzymam kciuki
 
reklama
Link do: Künstliche Befruchtung | IKK Südwest
Zależy chyba gdzie jesteś..... ja jestem ikk Südwest (mąż się specjalnie przepisał )
Szkoda że
A ok spoko, no ja jestem bardzo zadowolona za wszystko zwracają kasę (nawet za zamrożenie) Wszystkie recepty itd.....
A tak na marginesie to podobną sytuację mamy ja też jajowody a reszta spoko:) trzymam kciuki
Fajna ta twoja kk. Szkoda że wcześniej o niej nie wiedziałam ;) sprawdziłam i najbliższy oddział jest jakieś 50 km ode mnie. :( No cóż . Ja również życzę Tobie powodzenia
 
Czytam te wszystkie dokumenty do in vitro i troche się boję bo nigdy nie miałam znieczulenia ogólnego, a tam pełno komplikacji które mogą sie wydarzyć. I pytanie czy Wy mroziłyście komórki na później? Bo bam lekarz tlumaczył, że zarodek to życie, a więc tu jest sprawa jasna.
Ja po znieczuleniu obudziłam sie jakbym porządnie sie wyspala i dobrze sie czulam i mówiłam do pielegniarek ze chcialabym tak codziennie budzić sie wyspana. Problem pojawił sie w domu po podróży autobusem glowa mi pekala z bólu ale położyłam sie spac na ok 2 godz i bylo ok to tyle z dolegliwosci.
 
Czyli ktory tak naprawde jest lepszy ?
Teraz mam miec priming estrogenowy przed i albo gonal f albo menopur i napewno cetrotide
Co do protokołów jak i leków nie ma reguł. Można się tylko spodziewać, że przy endometriozie lepszy jest długi. A przy PCOS krótki, bo nei ma wzrostu androgenów i testosteronu. Poza tym mała ilość oocytów = niski e2 czyli lepsza jakość komórek.
Tak samo jak gonal i menopur sa inne jedno to destylat(chyba) z oczy kobiet po menopauzie a drugi to chyba nie jest naturals tylko syntetyk.
Czasem zmiana protokołu poprawia jakość zarodków. Czasem te same leki ale wycszenie jest lepsze/gorsze i efekt inny.
U mnie te sameleki ten sam protokół i efekt inny...Raz 21 oocytów i 17dobrych innym razem 16 tylko 6 dojrzałych bo wyciszono az za bardzo...
 
Tez się zgadzam dziwny ten lekarz

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
W poniedzialek mam powtorzyc bete i wtedy zdecydujemy czy do szpitala czy moze juz samo sie rozwiaze. W razie boli , krwawienia mam natychmiast do szpitala jechac. tylko ze ja nie mam zadnych boli ani krwawien przynajmniej jak na razie, czasem zakluje mnie tylko prawy lub lewy jajnik i tyle. Leki odstawilam juz 10 dni temu .
 
Uda się, zobaczysz! Musi się udać! Ja za pierwszym razem poronilam. Przy drugiej próbie pierwszy eskimosek się nie odmrozil dobrze, więc wzięli kolejny, ale też nic. Za 3 tez nic.
często na jedną pule ivf jest tylko jedna ciąża i tak jesteś tych szczęśliwcach, co wcale nie cieszy..U nas było podobnie 1ivf poronienie 2ivf robal:-)
 
Dziewczyny, mam pytanie dot objawów podczas stymulacji. Od wczoraj wieczora mam ból raz po raz w klatce piersiowej, od pleców aż do przodu kłujący ból jak się jakoś ułożę albo jak się mocno śmieje albo czasem jak mocno wciągnę powietrze.
Czy to może być ze stymulacji? Trochę za wcześnie, bo dzisiaj dopiero 4-ty dzień zastrzyków.
Mam się tym martwić? Miała któraś tak?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
wszystkie "dziwne" objawy należy zgłaszać lekarzowi w swojej klinice. Przy stymulacji stosuje się duże nawki hormonów, które mogą powodować zakrzepice, nadciśnienie... a nawet depresje.
 
reklama
Do góry