reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Jezeli czynnik męski zarodków raczej nie podaje sie w 3 dobie, bo dopiero po niej w grę wchodzi genom zarodka. A to oznacza, że 8A może nie być najlepszym zarodkiem w 5 dobie tylko ten "słabszy" 8B bo trafił się lepszy plemnik.
Czekanie do 5 doby to często selekcja, bo mroźnie, bo succes rate, bo ryzyko ciąży mnogiej, bo...
Jezeli czynnik damski totransfer w 3 dobie jest ok, albo jak mało jest embrionów. Jednka jak w gre wchodzi czynnik męski i zarodków jest z 3 to czekac do 5 doby i podac to co zostanie. Jak jest ich mało i wiek pozwala na transferowanie 2-3 embrionów to nie ma co czekac do 5doby, jezeli parę nie przeraża ryzyko ciąży mnogiej.

U nas jest czynnik meski i mialam transferowany zarodek 8B w trzeciej dobie. To cos zle znaczy ??
 
reklama
Ciezko, 0,3 jak robie duzo dluzej schodzi mi porcja prolutexu, niz gdy 0,4. Czasami robie 0,3, a czasami 0,4 ale chyba jednak lepszy dla mnie mniejszy bol przy wkluciu, a dluzej robic.
Mi tez miejsc brakuje, prolutex mi niedlugo odejdzie, ale fraxyparyne bede musiala brac do konca ciazy, eh...[/QUOTE]
A jakiej długości są te igiełki 0,3 ?
 
Jezeli czynnik męski zarodków raczej nie podaje sie w 3 dobie, bo dopiero po niej w grę wchodzi genom zarodka. A to oznacza, że 8A może nie być najlepszym zarodkiem w 5 dobie tylko ten "słabszy" 8B bo trafił się lepszy plemnik.
Czekanie do 5 doby to często selekcja, bo mroźnie, bo succes rate, bo ryzyko ciąży mnogiej, bo...
Jezeli czynnik damski totransfer w 3 dobie jest ok, albo jak mało jest embrionów. Jednka jak w gre wchodzi czynnik męski i zarodków jest z 3 to czekac do 5 doby i podac to co zostanie. Jak jest ich mało i wiek pozwala na transferowanie 2-3 embrionów to nie ma co czekac do 5doby, jezeli parę nie przeraża ryzyko ciąży mnogiej.
U mnie był czynnik meski

Napisane na HTC Desire 825 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Joko Zanka chyba zależy to od kliniki...

wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń, gdy bardzo czegoś chcesz...wszystko może zdarzyć się
 
U nas jest czynnik meski i mialam transferowany zarodek 8B w trzeciej dobie. To cos zle znaczy ??
Nie ma "złych" albo "dobrych" zarodków są takie co się implantują bądź nie:-p W 3 dobie jak pisałam super rokuje 8A i 8B ale jezeli mamy podac tylko jeden a jest ich 4, to co dalej?? czekamy do 5 doby bo współczynnik implantacji jest niższy zarodków mrożonych. Moj syn był 8B a w 5 dobie 5AA najlepszy z najlepszych w 5 dobie i nie z 8A.
Bo zarodki nie rozwijaja sie liniowo, i jeszcze mutacje spontaniczne są itp..
Jezeli mamy tylko 1 dobrze rokujący zarodek a reszta raczej "zatrzyma" sie to podajmy człowieka w 3 dobie, gdzie będzie mu lepiej jak nie u mamusi:-)
Jak widziecie nie ma reguł:-)
 
Ciezko, 0,3 jak robie duzo dluzej schodzi mi porcja prolutexu, niz gdy 0,4. Czasami robie 0,3, a czasami 0,4 ale chyba jednak lepszy dla mnie mniejszy bol przy wkluciu, a dluzej robic.
Mi tez miejsc brakuje, prolutex mi niedlugo odejdzie, ale fraxyparyne bede musiala brac do konca ciazy, eh...
A jakiej długości są te igiełki 0,3 ?[/QUOTE]

Czytam ulotkę od tego prolutex i tam pisze o jakiejś wodze do rozpuszczania ona jest razem sprzedawana czy też trzeba dokupić?
Wiece jak ja bym poszła to bym sobie poradziła ale facet to połowę rzeczy nie kupi.
 
Ja po wizycie, przyczyna niepowodzenia wg dr żadna, nie na każdy zarodek uzyskuje się ciążę i trzeba się cieszyć że staje przed kolejną szansą... O tyle się dowiedziałam, a trudny transfer i problemy z umieszczeniem cewnika w macicy z tylozgieciem bez znaczenia

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja po wizycie. Dzis zaczelam 6tc. Ide rowni z usg. Podobno wszystki ladnie. Ale jak delikatnie plamie i suzo spac potrzbuje to mam spac ile wlezie. Dostalam L4 do srody. W srode mam wizytę.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
Hmm chyba cos pogmatwalam. Dzis mam 6t0d wiec skonczylam 6 tydzien a zaczynam 7.

Jak wrócę do domu wrzuce fote. Orzeszek sam w sobie ma szalone 3mm.
Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry