reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Witajcie w ten zimowy poranek (przynajmniej w Łodzi), wrocilam wlasnie z usg, pani dr wszystko pomierzyla, posprawdzala i wszystko wyglada na zdrowiuśkie [emoji4] jesZcze bede czekac do 2 tyg na wyniki krwi, ale na teraz na 80% jest dobrze.

Termin porodu ok 25.10, ale nie moge wpisac sie do kalendarza, bo mam zawalony tel i mam za malo miejsca zeby sciagnac program do edycji

A oto dzisiejsza fota
9e73e5b0d45d95b49357da34fd1c8f23.jpg



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Śliczny Szkrab[emoji7]
 
reklama
To nie do końca tak. Jesli masz wskazania do badań genetycznych zarodków, bo któreś z was jest chore, albo już byłas w ciąży i ona była z wadą genetyczną to jest to wskazanie do badań genetycznych.

Wtedy możesz zapłacić dużo pieniążków (w zależności od kliniki, ale zazwyczaj jest to droższe niż samo ivf) i możesz zbadać zarodki. Bonusem sprawdzenia genotypów pod kątem najczęstrzych chorób genetycznych, jest poznanie płci zarodków, która definiuje się już w momencie połączenia komórki jajowej i plemniczka.

Dziekuje za wyjaśnienia. [emoji3]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny :)
Moje postanowienie o nie czytaniu wpisów legło w gruzach bo itak zaglądałam co u was :)
Ja byłam na wizycie i od 1dc zaczynam stymulacje. Niestety lekarz już mi powiedział, że mam bardzo duże jajniki i na 99% będę miała hiperstymulacje... dlatego wszystko przesunie się znowu o miesiąc :(
na dodatek znalazl w prawym jajniku pęcherzyk z poprzedniej stymulacji i przez to muszę jechać na dodatkową wizyte...
Druga sprawa to to, że lekarz odradza nam podanie dwóch zarodków bo mówi, że ciąża blizniacza to duże zagrożenie tym bardziej że według niego mamy duże szanse na powodzenie bo jestem całkowicie zdrowa( mi coraz bardziej podobała się wizja bliźniaków ;) )
Co wy o tym myślicie ? Jakbie było zdanie waszych lekarzy na ten temat ? Dodam, że leczymy się w Gamecie w Rzgowie.
 
Cześć dziewczyny :)
Moje postanowienie o nie czytaniu wpisów legło w gruzach bo itak zaglądałam co u was :)
Ja byłam na wizycie i od 1dc zaczynam stymulacje. Niestety lekarz już mi powiedział, że mam bardzo duże jajniki i na 99% będę miała hiperstymulacje... dlatego wszystko przesunie się znowu o miesiąc :(
na dodatek znalazl w prawym jajniku pęcherzyk z poprzedniej stymulacji i przez to muszę jechać na dodatkową wizyte...
Druga sprawa to to, że lekarz odradza nam podanie dwóch zarodków bo mówi, że ciąża blizniacza to duże zagrożenie tym bardziej że według niego mamy duże szanse na powodzenie bo jestem całkowicie zdrowa( mi coraz bardziej podobała się wizja bliźniaków ;) )
Co wy o tym myślicie ? Jakbie było zdanie waszych lekarzy na ten temat ? Dodam, że leczymy się w Gamecie w Rzgowie.
To i dobrze, że do nas wróciłaś.

Ja miałam hiperkę, Roksi miała i obie jesteśmy po udanych ivf. Jesli trzeba poczekać, to trzeba. Ale wiem jakie to ciężkie, pamiętam jaka ja byłam załamana.

Co do 2, lekarz powiedział, że wg niego powinniśmy podać jeden, ale decyzja należy do nas. Więc poszły 2. Porozmawiaj z nim i myślę, że jeśli nie będzie miał innych argumentów, to nie masz się czego bać.

Zapisz się na wizyty w trakcie stymulacji do kalendarza, będziemy na bierząco wiedzieć co się u ciebie dzieje i będziemy trzymać kciuki!!
 
Cześć dziewczyny :)
Moje postanowienie o nie czytaniu wpisów legło w gruzach bo itak zaglądałam co u was :)
Ja byłam na wizycie i od 1dc zaczynam stymulacje. Niestety lekarz już mi powiedział, że mam bardzo duże jajniki i na 99% będę miała hiperstymulacje... dlatego wszystko przesunie się znowu o miesiąc :(
na dodatek znalazl w prawym jajniku pęcherzyk z poprzedniej stymulacji i przez to muszę jechać na dodatkową wizyte...
Druga sprawa to to, że lekarz odradza nam podanie dwóch zarodków bo mówi, że ciąża blizniacza to duże zagrożenie tym bardziej że według niego mamy duże szanse na powodzenie bo jestem całkowicie zdrowa( mi coraz bardziej podobała się wizja bliźniaków ;) )
Co wy o tym myślicie ? Jakbie było zdanie waszych lekarzy na ten temat ? Dodam, że leczymy się w Gamecie w Rzgowie.
Hej my juz kiedyś pisalysmy [emoji4] ja tez Gameta Rzgow. U nas tez lekarz przy pierwszym transferze odradzal podanie dwoch. Wlasnie z tego samego powodu co Twoj. Ale u mnie niestety pierwszy transfer nie udany i przy crio zdecydowalismy sie na 2 mrozaki [emoji4]

Napisane na LG-D855 w aplikacji Forum BabyBoom
 
To i dobrze, że do nas wróciłaś.

Ja miałam hiperkę, Roksi miała i obie jesteśmy po udanych ivf. Jesli trzeba poczekać, to trzeba. Ale wiem jakie to ciężkie, pamiętam jaka ja byłam załamana.

Co do 2, lekarz powiedział, że wg niego powinniśmy podać jeden, ale decyzja należy do nas. Więc poszły 2. Porozmawiaj z nim i myślę, że jeśli nie będzie miał innych argumentów, to nie masz się czego bać.

Zapisz się na wizyty w trakcie stymulacji do kalendarza, będziemy na bierząco wiedzieć co się u ciebie dzieje i będziemy trzymać kciuki!!
Ja wiem, że jak trzeba to lepiej poczekać ale ja się juz tak cieszyłam że to tak blisko :( jestem bardzo niecierpliwa...
Lekarz powiedział, że to jest nasz wybór ile zarodków mi podadzą ale on odradza bo jeśli będzie dobrze to bedzie dobrze ale jeśli będą jakieś problemy to z ciążą bliźniaczą będzie ciężej je rozwiązać no i że grozi przedwczesnym porodem.
Mam mieszane uczucia...
 
reklama
Ja mam usg genetyczne 28.04. A teraz jestem 11t.2d. A te badania z krwi lekarka zaleciła Ci z jakiegoś powodu ,bo ja też będę miała raczej robione .i ile za nie płaciłaś?

Dostalam skierowanie juz ponad miesiac temu na caly pakiet, lekarz nie mowil nic o konkretnym powodzie, tylko ze warto, a gdyby nie dal mi skierowania to i tak bym zrobila. Na skier mialam napisane wieksze ryzyko wystapienia wady monogenetycznej, ale podejrzewam, ze to tylko dla refundacji.

Dzisiaj pani dr, ktora robila usg powiedziala, ze jak na usg wszystko jest ok to mamy 80% pewnosci, ze dziecko bedzie zdrowe, a usg i krew to ok 96% i wyslala mnie na pobranie.

Wszystko mialam na nfz, ale wiem ze samo usg genetyczne w gamecie w rzgowie kosztuje 180, a krew 220, nie wiem czy to ich cena czy wszedzie tak jest. Refundacja jest powyzej 35 lat lub jezeli jest wieksze ryzyko wystapienia chorob.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry