reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Aniu, jak miło cię widzieć! A wiesz, ze od wczoraj dziwnie mnie szczypią policzki? :)

Super, że kolejna próba przed tobą. Co do tego czy cykl sztuczny czy naturalny to chyba indywidualna sprawa, dużo zależy od regularności cyklu bo jak skacze to może być trudno logistycznie. No a poza tym ty przylatujesz tu z Anglii na staranie wiec na sztucznym o tyle łatwiej, ze bierzesz leki, pokazujesz się na kontroli około 13 dc a potem juz na transfer nie cały tydzień poźniej i wszystko pod kontrolą. I można troszkę pomaszerować data transferu o jakies 2 dni w razie czego (ważne od kiedy zaczynasz przyjmować luteinę. Ja musiałam ja zacząć 5 dni przed, dziewczyny z młodszymi kropkami 3 dni przed).
No a poza tym pytanie jak z twoim cyklem, czasem przez jakiś czas po poronieniu nie jest regularny.

Z przygotowań to ja przede wszystkim pilnowałam TSH, do tego feminbion, wit d3 i magnez. A jak ty masz MTHFR to pilnowała bym, żeby wszystko co możliwe brać metylowane, może warto homocysteinę jeszcze sprawdzić i wit d12, kwas foliowy.


.......................................................................
PGS 5 blastek, 4 zdrowe, pierwszy przytulony

No wlasnie nie wiem jeszcze jak z cyklem , bo czekam na drugi okres. Pierwszy przyszedł w wigilie, niespełna 6 tyg po indukcji, troche wcześniej niz prognozowała dr A. K.-Ch. Ale to na dobre dla mnie. Tak jak zawsze czekałam z nadzieja, ze miesiączka nie przyjdzie , tak teraz nie moge sie jej doczekać i oby regularnie!
TSH i resztę tarczycowych spraw zawsze miałam w porządku, ale zbadam to w lutym.
Do 27. nie puszczam kciuków nawet na chwile !!

A wlasnie dzis o tobie myslalam kochana :)
Dzielna kobieto super ze podchodzicie do crio :*
Czyli jednak mialam nosa z ta mutacja oczywiscie nie mowie tego w zlym kontekscie tylko po tym co sie wydarzylo. Ktora z mutacji mthfr masz i homo czy heterozygotyczna bierzesz metylowane witaminy b6 b12 i kwas foliowy przynajmniej 3 miesiace przed kolejnym podejsciem tak zeby wyrownaly sie poziomy. Zbadaj sobie wit b12 kwas foliowy i homocysteine. Homocysteina do ciazy powinna byc ponizej 8 a najlepiej w granicach 5. Z innych badan przed crio to juz pytaj dziewczyn :)
Uprzedzajac twoje nadrabianie co dzialo sie na forum niestety mi kolejny raz sie nie udalo zbieram sily do podejscia na wiosne
Bede trzymac kciuki bardzo mocno za ciebie

Gosiu przykro mi , nasza siła zostaje bardzo nadwyrężona po każdym niepowodzeniu. W koncu musi byc dobrze chyba ...
Mam heterozygote c677. A Ty?
Badałam poziomy trzy tyg po poronieniu:
Homo-10.27; kw.fol.-14.05; b12-489
Wyniki nienajgorsze jak na moje oko , ale zdołowalas mnie , ze Homocysteina powinna byc ok 5... co mam zrobić zeby spadła?
Najgorzej ze znalazłam w Białymstoku tylko jednego lekarza , ktory sie na tym zna i akurat go nie bedzie jak ja bede , a nie wiem czy dr M. z Bociana da mi dobre wskazówki co do tego.

Gosiu , a moze ktos jesCze , moze mi polecić konkretne wit b w metylowane formie ? Cos znalazłam w necie ale nie moge sie zdecydować . Na razie biore metafolin z solgara.

Aniu, cieszę się, że się zbierasz psychicznie i będziesz dalej walczyła! Dużo o Tobie myślałam, jak pewnie większość nas tutaj... Z badaniami nie pomogę radą, bo nigdy nie podchodziłam do crio. Ale wszystko inne - możesz jak w dym: jak będę mogla, to poradzę.
U mnie w skrócie: jestem już w 18 tc i czekam na synka. W 12 tc na badaniu wyszło niepokojąco wysokie NT, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku.
Pozdrawiam bardzo serdecznie! :*

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Dziekuje. musi byc wszystko dobrze, lada dzien juz bedziesz miała usg , ktore rozwieje 99% Twoich obaw.
Zazdroszczę ,w pozytywnym tego słowa znaczeniu i bardzo Trzymam kciuki !!!

Witam, proszę was o radę, moja beta w 8dpt wynosiła 77,4, po 72h czyli 11dpt wynosiła 205,7 ( wzrost o 166% więc norma), 13dpt o godzinie 16:00 czyli po 54 godzinach wynosi tylko 348,7 ( wzrost tylko 60%). Czuje że coś jest nie tak.
Wiem, że niektórym z was tez mogła beta przyrastać wolniej, ale najczęściej są to przypadki przy becie powyżej 1000 a wtedy wolniejszy wzrost jest normalny. Nie wiem sama czy jest ok:/

Moja beta tez wolno rosła, procentowo niby w normach na początku, ale nie była taka wysoka jak Twoja . Lekarze mowili , zeby sie nie przejmować , ze najważniejsze jest USG. Takze czekaj spokojnie na podgląd. U mnie ciaza była i u Ciebie Na pewno jest !


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chciałam się z Wami podzielić ciekawostka czytam to moje forum z magicznej kliniki i czasem przecieram oczy jakie cuda tam robią .....
Jest tam dużo dziewczyn z problemami immunologocznymi i dziewczyna miała 3 transfery na 1 cyklu :errr: w poniedziałek środę i piątek :szok: .

No naprawdę, ześwirowac można od tego czytania [emoji12] a po transferze to ja nie wiem jak ogarnę, juz do kibelka chodzę [emoji15]

A co do 3 transferów? Nie wiedziałam ,ze tak w ogóle można [emoji15]


I IVF Invimed Wro,11.16-punkcja,Hiperka,21.01.17 crio
 
Hej:) ja bylam na wizycie dzis bo koniec zwolnienia mialam.

Kreatola - 6 luty to polowkowe usg;)

Ginekologicznie wszystko fajnie i w porzadku, w koncu pani polozna wyszukala mi juz tetno malenstwa:) piekne regularne 150 uderzen:)
Ale komedia u mnie na nfz z usg:) mialam sie unowic na polowkowe a pierwszy wolny termin to... 24 marzec [emoji33] czy oni nie moga myslec o ciezarnych i zostawiac sobie jakichs rezerwowych terminow??
Na szczescie mam w ramach nfz polowkowe w klinice jeszcze i dzieki temu szalu nie dostalam, ale jak tak mozna??
Oczywiscie termin zaklepalam - bede wtedy jakos w 28 tc to i tak sie przyda usg...
Masakra to nsze nfz... Ale pod kontem zwolnien i badan na biezaci z krwi sie nadaje... Dobrze ze te usg mialam w gdyni (12 tc i teraz polowkowe) bo by bylo ciezko... Chociaz mam z moim lekarzem dobry uklad bo zawsze moge na prywatna wizyte sie jeszcze do niego prawie z marszu zalapac;)


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej:) ja bylam na wizycie dzis bo koniec zwolnienia mialam.

Kreatola - 6 luty to polowkowe usg;)

Ginekologicznie wszystko fajnie i w porzadku, w koncu pani polozna wyszukala mi juz tetno malenstwa:) piekne regularne 150 uderzen:)
Ale komedia u mnie na nfz z usg:) mialam sie unowic na polowkowe a pierwszy wolny termin to... 24 marzec [emoji33] czy oni nie moga myslec o ciezarnych i zostawiac sobie jakichs rezerwowych terminow??
Na szczescie mam w ramach nfz polowkowe w klinice jeszcze i dzieki temu szalu nie dostalam, ale jak tak mozna??
Oczywiscie termin zaklepalam - bede wtedy jakos w 28 tc to i tak sie przyda usg...
Masakra to nsze nfz... Ale pod kontem zwolnien i badan na biezaci z krwi sie nadaje... Dobrze ze te usg mialam w gdyni (12 tc i teraz polowkowe) bo by bylo ciezko... Chociaz mam z moim lekarzem dobry uklad bo zawsze moge na prywatna wizyte sie jeszcze do niego prawie z marszu zalapac;)


Napisane na LG-K420 w aplikacji Forum BabyBoom
28tc to nie za pozno na polowkowe oni chcieli??? Z tego co wiem to powinno byc miedzy 18 a 22tc.
 
reklama
Do góry