reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny jakiego kalendarza uzywacie do obliczenie ciazy po invitro? probowalam szukac ale nie wiem ... albo po prostu jak jest liczona ciaza po invitro???


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja liczyłam od zapłodnienia, czyli dnia punkcji. Lekarka i tak mi w książeczkę zdrowia wpisała wyliczone od ostatniej miesiączki, a potem już liczą i korygują według USG (np. U mnie był wyliczony 24 czerwiec, ale według wielkości Dzidzi zmienili mi na 18.)

Pozdrawiam

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja liczyłam od zapłodnienia, czyli dnia punkcji. Lekarka i tak mi w książeczkę zdrowia wpisała wyliczone od ostatniej miesiączki, a potem już liczą i korygują według USG (np. U mnie był wyliczony 24 czerwiec, ale według wielkości Dzidzi zmienili mi na 18.)

Pozdrawiam

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom

Liczy się od 1 dc. I pierwsze 2 tygodnie ciąży jakby nie istnieje, zapłodnienie zakłada się ze jest w 3 tygodniu ciazy ;) Tak działają wszelakie kalkulatory. A potem z usg się koreluje


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
Dziewczyny jakiego kalendarza uzywacie do obliczenie ciazy po invitro? probowalam szukac ale nie wiem ... albo po prostu jak jest liczona ciaza po invitro???


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie używałam kalendarza,Pani dr miała swój i mi wyliczyla tak jak naturalna ciaze. Jak byłam 14 dpt to miałam 4 tydz. Ale najważniejsze i tak usg bo według tego wyliczaja termin :)
U mnie określili to na usg prenatalnym w 12 tyg.
Miałaś już?

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jakiego kalendarza uzywacie do obliczenie ciazy po invitro? probowalam szukac ale nie wiem ... albo po prostu jak jest liczona ciaza po invitro???


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Wpisuj normalnie od dnia ostatniej miesiączki. Jak jest crio to można wpisać datę odpowiednio starsza o wiek zarodka. A jak transfer w innym dniu cyklu niż zwykle wypada owu to można liczbę dni cyklu zmienić.

Czyli moje młode ma datę nie 10.10 tylko 5 dni wcześniej bo blastek. (owu akurat mam w dniu, kiedy transfer wypada)


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
reklama
Tak czynnik meski :( i nie wiem dlaczego nie chcieli trzymać zarodków do 5 doby żeby sprawdzić czy będą się rozwijać dalej tylko podawali w 2 i 3 dobie:( teraz m ma zrobić dodatkowe badania nasienia i ciekawa jestem co wyjdzie

Bo tak się trzyma zwykle do mrożenia. Albo jak jest dużo zarodków i żeby odsiać te silniejsze. A ty chyba miałaś tylko 6. Teoretycznie jeśli ma się udać to się uda i z 3 i z 5, podobno im wcześniej dany zarodek jest podany tym troszkę zwiększa się jego szanse. Trzymanie dłużej jest raczej do selekcji, albo np. jak u mnie do momentu kiedy można zrobić biopsje trofoblastu. Ja rozmawiałam z PNia embriolog jak się opiekowała moimi na szkiełku jak przestały się rozwijać i prosiłam, zeby jak by zaczęły degradować to mroziła je jakie sa i będzie próbować bez badania ich... Ale na szczęście ruszyły

No w każdym razie to ze nie przetrzymali zarodków do 5 dnia nie zmniejszyło ich szans. Tylko tyle, ze mogły się np przestać dzielić "na widoku"


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
Do góry