reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Koniczynka, ja brałam encorton i z tego co pamiętam to zarówno to jak i estrofem brałam na jakieś 2-3 tyg przed punkcja i odstawilam ok 4-5 tyg ciąży.
Nie wiem na ile to pomogło,bo z ulepszaczy miałam jeszcze embrioglue.
A będziesz brała ten embrioglue??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Nie wiem, zastanawiam się. Lekarz mówi że bez sensu (u mnie). A co dla mnie ważniejsze pani embriolog z którą rozmawiałam po ICSI i która moimi zarodkami się opiekowała jak ją zapytałam to odradziła. Powiedziała cytuję że możliwe, ze w młodych zarodkach to coś pomoże jak musza przetrwać dłużej do inplantacji albo jak jest jakiś kłopot z implantacją u danej kobiety. Albo jak rozchwianie hormonalne jest albo więcej lat na karku. I podkreśla że "może". A w moim przypadku 5dniowych blastek, które ona sama widzi, ze z otoczki zaraz wypadną nie ma najmniejszego sensu, szczególnie ze już w ciazy byłam i wszystkie badania do momentu prenatalnych książkowe wręcz. Szczerze to mam do kobiety duże zaufanie.


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
reklama
Encorton to steryd i bardzo istotne kiedy zaczniesz go zażywać większość klinik go stosuje niezaleznie czy ktos ma choroby autoimmunologiczne czy nie bo wiele transferów się z nim udaje z tego co czytam na naszym bocianie i ja sama miałam zalecone zaczyn się go brac od 1-2 cykljak byłam w klinice bocian, w parensie i tez to olewali i kazali bac dzien przed transferem siedac na forach a dowiedziałam się, że to zapóźno i brałam na własna reke wczesniej ( wielu dziewczyna się udało mi jeszcze nie bo zarodki były złe). Z tego co wiem salve ma super skutecznosc i właśnie zelazny zestaw to Encorton

Info z novum: Kortykosterydy, do których zalicza się m.in. Encorton (prednisone) są używane do leczenia chorób autoimmunologicznych, np. reumatycznych, lub alergicznych, np. astmy. Mimo że nie jest to powszechne rutynowe działanie , w Novum stosujemy prednisone w trakcie stymulacji i po transferze, przychylając się do stanowiska, że może to nieco zwiększyć szansę na ciążę, opierając się na wynikach badań The Cochrane Collaboration „Peri-implanationglucocorticoidadministration for assistedreproductivetechnoloycycles” 2010 Cochrane Collaboration oraz na własnym kilkunastoletnim doświadczeniu. W badaniach „Peri-implanationglucocorticoidadministration for assistedreproductivetechnologycycles” udowodniono, na podstawie sześciu randomizowanych badań, obejmujących 650 pacjentek podchodzących do zabiegu in vitro, znaczący statystycznie wzrost odsetka ciąż po zastosowaniu glikortykosterydów (czyli m.in. prednisone). Niemniej jednak należy pamiętać, że jest to zastosowanie leku poza wskazaniami (off labeluse) i nie powinno się bez wskazań przedłużać tej terapii na okres ciąży.
Pozdrawiam wszytkie staraczki;)

No właśnie mi lekarz powiedział ze czasem stosuje się go dzień przed a my tydzień prawie przed, więc mam być spokojna. I ze to czy 6 dni czy 8 dni jest bez znaczenia i mnie zapewnia ze to wystarczy.



PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
Dzień dobry,

ja też już oddałam krew. Ale ogólnie średnio dziś rano na aplikatorze zauważyłam plamienie do tego strasznie boli mnie krzyż. Boję się...:(

Balatko, musi byc dobrze. Ja tez mam ogromnego stresa, jakies watpliwosci mi przyszly ogolnie, nawet jak sie uda czy bedzie zdrowe dziecko, ta moja symulacja byla skomplikowana i az 9 sie zaplodnilo, byla to na koncu hiperstymulacja ... no i ze mialam transfer 2 boje sie ze to bedzie ciaza mnoga !!! ogolnie chyba strach ogarnal!!
U mnie samopoczucie kiepskie ale ogolnie nic mi nie dolega poza ogromna checia spania, spie prawie po 11 godzin a dla mnie 6-7 to norma no i ogolnie zawsze rano przychodzi takie wkur* ogolnie na swiat, nie wiem skad. Raczej ze mnie spokojna osoba!!! Ratunku !!! dobrze ze Wam sie mozna wyzalic ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Balatko, musi byc dobrze. Ja tez mam ogromnego stresa, jakies watpliwosci mi przyszly ogolnie, nawet jak sie uda czy bedzie zdrowe dziecko, ta moja symulacja byla skomplikowana i az 9 sie zaplodnilo, byla to na koncu hiperstymulacja ... no i ze mialam transfer 2 boje sie ze to bedzie ciaza mnoga !!! ogolnie chyba strach ogarnal!!
U mnie samopoczucie kiepskie ale ogolnie nic mi nie dolega poza ogromna checia spania, spie prawie po 11 godzin a dla mnie 6-7 to norma no i ogolnie zawsze rano przychodzi takie wkur* ogolnie na swiat, nie wiem skad. Raczej ze mnie spokojna osoba!!! Ratunku !!! dobrze ze Wam sie mozna wyzalic ...


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom





PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
Nie wiem, zastanawiam się. Lekarz mówi że bez sensu (u mnie). A co dla mnie ważniejsze pani embriolog z którą rozmawiałam po ICSI i która moimi zarodkami się opiekowała jak ją zapytałam to odradziła. Powiedziała cytuję że możliwe, ze w młodych zarodkach to coś pomoże jak musza przetrwać dłużej do inplantacji albo jak jest jakiś kłopot z implantacją u danej kobiety. Albo jak rozchwianie hormonalne jest albo więcej lat na karku. I podkreśla że "może". A w moim przypadku 5dniowych blastek, które ona sama widzi, ze z otoczki zaraz wypadną nie ma najmniejszego sensu, szczególnie ze już w ciazy byłam i wszystkie badania do momentu prenatalnych książkowe wręcz. Szczerze to mam do kobiety duże zaufanie.


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
Embrioglue ma pomoc w zagniezdzeniu zarodka a nie jego wyjściu z otoczki. Jakby z tym był problem to by pewnie zrobili nacięcie otoczki.
W Novum dają to do każdego transferu,czy świeży czy crio.
Ja też chciałam to w invimed to też mi odradzal, a z kolei Pani Agata (konsultantka) polecala. Z tego co czytałam na stronach różnych klinik piszą,że niby zwiększa to odsetek ciaz.
Kochana, na pewno nie zaszkodzi a jeżeli to kwestia ok 300 zł to może warto rozważyć :) Ja w każdym razie polecam :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny a jak biorę teraz tylko z supli femibion natal 2 to Oki? Bo widzę,ze to dla kobiet w ciąży [emoji15]??


I IVF Invimed Wro,11.16-punkcja,Hiperka,01.17- krio
 
Dzień dobry,

ja też już oddałam krew. Ale ogólnie średnio dziś rano na aplikatorze zauważyłam plamienie do tego strasznie boli mnie krzyż. Boję się...:(
Będzie dobrze, może jak aplikowalas lek lekko się zadrapalas. Z tego co pamiętam to miałaś całkiem mocna betę ;)
A brzuch będzie Ci na początku bolał,bo przecież Twoja dzidzia musi sobie u mamusi poscielic na 9 miesięcy ;) A nie masz tylozgiecia macicy? Ja mam i też mnie czasem w krzyżu zaboli :(
Moja Pani ginekolog poradziła mi kiedyś żeby nie używać aplikator,tylko kucnac i wyschnac głęboko lek środkowym (najdluzszym) palcem :)


Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Embrioglue ma pomoc w zagniezdzeniu zarodka a nie jego wyjściu z otoczki. Jakby z tym był problem to by pewnie zrobili nacięcie otoczki.
W Novum dają to do każdego transferu,czy świeży czy crio.
Ja też chciałam to w invimed to też mi odradzal, a z kolei Pani Agata (konsultantka) polecala. Z tego co czytałam na stronach różnych klinik piszą,że niby zwiększa to odsetek ciaz.
Kochana, na pewno nie zaszkodzi a jeżeli to kwestia ok 300 zł to może warto rozważyć :) Ja w każdym razie polecam :)

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom

Beatko pomyślę jeszcze. Nie miałam na myśli ze fizycznie pomaga w wyjściu z otoczki tylko pomaga teoretycznie w przetrwaniu do momentu zagnieżdżania. Ze ten hialuronian jest (który i tak jest w jamie macicy). Ja tez rozmawiałam z panią konsultantka kilkakrotnie i widzę, ze jest swietnie przygotowana teoretycznie i merytorycznie pod kontem informacji tego typu jak sa na stronie kliniki. Natomiast jak zadać jakiekolwiek pytanie bardziej indywidualne, choćby najprostsze to zawsze odsyła do lekarza albo emriologa. Ma w materiałałach informacje ze jest to produkt zwiększający skuteczność to tak mówi. Szczególnie, ze jest pracownikiem bardziej marketingiem się zajmującym. Natomiast embriolog te zarodki maca, wie jaki który był i wie jaka skuteczność embrioglue jest w praktyce. No i wprost mi powiedziała ze uważa go w dużym stopniu za czysto marketingowy, na pewno w moim przypadku. Ja nikomu nie odradzam, natomiast jak mówiłam bardzo ufam opinii tej embriolog i jesli się na embrioglue zdecyduje (a nie mowię ze nie, jeszcze nie wiem) to tylko dla spokojności. Myśle, ze to będzie takie placebo dla mnie, ze skutecznością jak czerwone majtki na studniówce zapewniają zdana maturę... No ale wszystkie te czerwone majtasy zakładaliśmy jednak. Takie mojezdanie


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
Do góry