reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Tak, ja tylko estrofem, ale to moje pierwsze podejście i pierwsze crio, a co do powodzenia, to mi sie wydaje ,ze komu ma sie udać to sie uda i to właśnie nam sie uda [emoji12]


I IVF Invimed Wro,11.16-punkcja,Hiperka,01.17- krio

Doktorek powiedział mi właśnie przed chwilą, że tego właściwie wcale brać nie trzeba (estrofemu). Masz rację, co ma być to będzie a te drobiazgi to jak ziarenko piasku przy całym wiaderku jeśli chodzi o szanse.


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
 
reklama
Z serii dylematów "Jeden czy dwa zarodki" - ciekawe. Ja chyba jednak będę brać po jednym.

Link do: IVF pregnancy less successful with two embryos, study finds


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
O, a ja miałam:
- transfer 2 i mam córeczkę
- transfer 1 i ciąża biochemiczna
- transfer 1 i 17 tc z synkiem.
Także badania badaniami, a i tak różnie bywa.
Buziaki!

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiecie, zadzwoniłam do doktora od razu, szczerze powiedziałam ze się trochę denerwuje tym encortonem i dlaczego i zapewnił mnie, że to naprawdę nie ma znaczenia czy zaczęłam wczoraj czy trochę wczesniej. I jeszcze raz upewniłem się do leków ze dobrz biorę i ze nic nie pomylone. I lżej mi :)


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.
Koniczynka, ja brałam encorton i z tego co pamiętam to zarówno to jak i estrofem brałam na jakieś 2-3 tyg przed punkcja i odstawilam ok 4-5 tyg ciąży.
Nie wiem na ile to pomogło,bo z ulepszaczy miałam jeszcze embrioglue.
A będziesz brała ten embrioglue??

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Wiecie, zadzwoniłam do doktora od razu, szczerze powiedziałam ze się trochę denerwuje tym encortonem i dlaczego i zapewnił mnie, że to naprawdę nie ma znaczenia czy zaczęłam wczoraj czy trochę wczesniej. I jeszcze raz upewniłem się do leków ze dobrz biorę i ze nic nie pomylone. I lżej mi :)


PGS 5 blastek, 4 zdrowe, podchodzę do pierwszego transferu.

Encorton to steryd i bardzo istotne kiedy zaczniesz go zażywać większość klinik go stosuje niezaleznie czy ktos ma choroby autoimmunologiczne czy nie bo wiele transferów się z nim udaje z tego co czytam na naszym bocianie i ja sama miałam zalecone zaczyn się go brac od 1-2 cykljak byłam w klinice bocian, w parensie i tez to olewali i kazali bac dzien przed transferem siedac na forach a dowiedziałam się, że to zapóźno i brałam na własna reke wczesniej ( wielu dziewczyna się udało mi jeszcze nie bo zarodki były złe). Z tego co wiem salve ma super skutecznosc i właśnie zelazny zestaw to Encorton

Info z novum: Kortykosterydy, do których zalicza się m.in. Encorton (prednisone) są używane do leczenia chorób autoimmunologicznych, np. reumatycznych, lub alergicznych, np. astmy. Mimo że nie jest to powszechne rutynowe działanie , w Novum stosujemy prednisone w trakcie stymulacji i po transferze, przychylając się do stanowiska, że może to nieco zwiększyć szansę na ciążę, opierając się na wynikach badań The Cochrane Collaboration „Peri-implanationglucocorticoidadministration for assistedreproductivetechnoloycycles” 2010 Cochrane Collaboration oraz na własnym kilkunastoletnim doświadczeniu. W badaniach „Peri-implanationglucocorticoidadministration for assistedreproductivetechnologycycles” udowodniono, na podstawie sześciu randomizowanych badań, obejmujących 650 pacjentek podchodzących do zabiegu in vitro, znaczący statystycznie wzrost odsetka ciąż po zastosowaniu glikortykosterydów (czyli m.in. prednisone). Niemniej jednak należy pamiętać, że jest to zastosowanie leku poza wskazaniami (off labeluse) i nie powinno się bez wskazań przedłużać tej terapii na okres ciąży.
Pozdrawiam wszytkie staraczki;)
 
reklama
Hope [emoji110]️[emoji110]️
Koniczynka mozliwe ze prawda bo tak jaj pisze na poscie ktory podalas moje dokumenty byly podpisane na teanfer jednego Ale w momencie jak jeden embrio byl slaby lekar zapytal sie o transfer dwoch i tak moje 1 ivf udalo sie (corka)

Dziewczyny kciuki na betach!!!!!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry