reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
W miesiąc to za dużo się nie zmieniło. To trochę się nie dziwię, że mąż chciał na razie przystopować. Bo czy ja dobrze rozumiem - nie udawało wam się naturalnie jakiś czas, maż zrobił badanie nasienia, jeden miesiąc po (za wcześnie) powtórzył badanie i to pewnie podstawowe po łykaniu magnezu. Ty 24 lata i bez problemów żadnych i od razu wam z miejsca zalecili in vitro? Nie było nic, ze proszę się posuplementowac, zmienić tryb życia i dietę, nie trzymać laptopa na kolanach i nie nosić obcisłych gaci, nie korzystać z sauny i ciepłych kompieli, zrobi pan podstawowe badania urologiczne i wróci za 3 miesiące czy jest poprawa? Szczerze dla mnie trochę naciąganie.

Maż jadł fertilmena, witaminę E , wit c, czasem inne firmy w których sa te same składniki. Potem lekarz zalecił mu apopentox (na receptę) na poprawienie krążenia. A dopiero po 3 weryfikacjach co 3 miesiące jak zaczęły parametry siadać stwierdził, ze nie ma co liczyć na większa poprawę. I szczerze mówiąc gdyby nie mój wiek, nasze przejścia i to, ze wiosna wyszła mi zła cytologia i trzeba było wyciąć kawałek szyjki macicy - jest juz ok ale troche się boje, ze prędzej czy później coś onkologicznego przylatuje mi w trzonie macicy i trzeba ja będzie usunąć to byśmy jeszcze poprobowali dalej. No ale wystraszyły mnie szpitale, ja juz mam za sobą inne przygody z nowotworem, nie ginekologiczne ale trzeba było o pare lat prokreację przełożyć.

Tak czy inaczej wysłała bym meża na badania urologiczne i to usg jajek tak poprodukcyjnym przegladowo, dla jego zdrowia. I uparła bym się na IMSI skoro tak cię pociągnęli z tym in vitro bez poczekania na jakikolwiek efekt suplementacji. Jak by nosem kręcili to bym zagroziła ze rezygnuję i koniec kropka.
Chromatyny tez nie sprawdzali? Stopnia fragmentacji znaczy.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Ja mam rocznik 89 nie patrz na maila mąż jest starszy. Nasza przygoda juz będzie trwała jakoś rok. Badania nasienia mąż miał w marcu i kwietniu 2016 roku później robiliśmy wszystkie badania trochę to zajęło! i w sierpniu zaszłam naturalnie w ciążę ale poronilam byłam u normalnego ginekologa nie z kliniki i też powiedział, że nie ma nasz na naturalna ciążę jeśli znowu się uda mi zajść to poronienie bo słabe nasienie!. Pierwsze co nam powiedzieli w klinice invitro i koniec wszytkie badania robiliśmy na raty, a na invitro jest wzięty kredyt za dwa tygodnie podchodzimy jesxze miesiąc temu byłam bardzo szczęśliwa teraz już sama nie wiem co o tym myśleć o invitro wie tylko moja mama i mk też mówi dziecko to nie jest dobry pomysł! nie zrezygnuje jiz bo pakiet kupiony.
 
W miesiąc to za dużo się nie zmieniło. To trochę się nie dziwię, że mąż chciał na razie przystopować. Bo czy ja dobrze rozumiem - nie udawało wam się naturalnie jakiś czas, maż zrobił badanie nasienia, jeden miesiąc po (za wcześnie) powtórzył badanie i to pewnie podstawowe po łykaniu magnezu. Ty 24 lata i bez problemów żadnych i od razu wam z miejsca zalecili in vitro? Nie było nic, ze proszę się posuplementowac, zmienić tryb życia i dietę, nie trzymać laptopa na kolanach i nie nosić obcisłych gaci, nie korzystać z sauny i ciepłych kompieli, zrobi pan podstawowe badania urologiczne i wróci za 3 miesiące czy jest poprawa? Szczerze dla mnie trochę naciąganie.

Maż jadł fertilmena, witaminę E , wit c, czasem inne firmy w których sa te same składniki. Potem lekarz zalecił mu apopentox (na receptę) na poprawienie krążenia. A dopiero po 3 weryfikacjach co 3 miesiące jak zaczęły parametry siadać stwierdził, ze nie ma co liczyć na większa poprawę. I szczerze mówiąc gdyby nie mój wiek, nasze przejścia i to, ze wiosna wyszła mi zła cytologia i trzeba było wyciąć kawałek szyjki macicy - jest juz ok ale troche się boje, ze prędzej czy później coś onkologicznego przylatuje mi w trzonie macicy i trzeba ja będzie usunąć to byśmy jeszcze poprobowali dalej. No ale wystraszyły mnie szpitale, ja juz mam za sobą inne przygody z nowotworem, nie ginekologiczne ale trzeba było o pare lat prokreację przełożyć.

Tak czy inaczej wysłała bym meża na badania urologiczne i to usg jajek tak poprodukcyjnym przegladowo, dla jego zdrowia. I uparła bym się na IMSI skoro tak cię pociągnęli z tym in vitro bez poczekania na jakikolwiek efekt suplementacji. Jak by nosem kręcili to bym zagroziła ze rezygnuję i koniec kropka.
Chromatyny tez nie sprawdzali? Stopnia fragmentacji znaczy.


PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
Ja mam rocznik 89 nie patrz na maila mąż jest starszy. Nasza przygoda juz będzie trwała jakoś rok. Badania nasienia mąż miał w marcu i kwietniu 2016 roku później robiliśmy wszystkie badania trochę to zajęło! i w sierpniu zaszłam naturalnie w ciążę ale poronilam byłam u normalnego ginekologa nie z kliniki i też powiedział, że nie ma nasz na naturalna ciążę jeśli znowu się uda mi zajść to poronienie bo słabe nasienie!. Pierwsze co nam powiedzieli w klinice invitro i koniec wszytkie badania robiliśmy na raty, a na invitro jest wzięty kredyt za dwa tygodnie podchodzimy jesxze miesiąc temu byłam bardzo szczęśliwa teraz już sama nie wiem co o tym myśleć o invitro wie tylko moja mama i mk też mówi dziecko to nie jest dobry pomysł! nie zrezygnuje jiz bo pakiet kupiony.
 
Ninius my tak samo niepl idiopatyczna,podano trzydniowe dwa ,swierzy transfer;)
1ivf -udane,corka,termin na 13/4
Trzymam kciyki
Objawy zero tylko 4dpt Bol jajnikow tylko ten jeden dzien,piersi wigole dopiero od 2 msca ciazy
Mam pytanie do ciebie czy wam od razu proponowano ivf czy pytalas sie iui?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
FertilMan Suplement diety dla mężczyzn.

Składniki
L-Arginina, Winian L-karnityny, Tlenek magnezu, Kwas L-askorbinowy, octan DL-alfa-tokoferylu, L-Tauryna, Siarczan żelaza (II), Tlenek cynku, Amid Kwasu Nikotynowego, Chlorowodorek pirydoksyny, L-selenometionina, Cholekalcyferol, Koenzym Q10, L-Glutation, Ryboflawina, Kwas pteroilomonoglutaminowy, Cyjanokobalamina.

Kurde jak bym wiedziała wcześniej to bym kupiła fajny skład!
Dobrze, że dzisiaj są poruszane czynniki męskie, mam pytanie czy jak mam opłacony pakiet ile mam czasu na wykorzystanie go! rok dwa? Bo jeśli długo to może kupię to mężowi będzie to brał zobaczymy za pół roku, a może się uda naturalnie. Teraz mam wrażenie, że chyba klinika zarabia na takich jak my co się nie znają
 
dziewczyny mam problem zmarła mi wczoraj babcia :frown: ja do ko.kościoła i spowiedzi chodziłam raczej regularnie ale odkąd podchodze do ivf to u spowiedzi nie byłam . Może głupie pytanie ale była któraś z was po ivf u spowiedzi ?
Ja jestem osobą wierzaca mieszkałam kilka lat w Anglii. I jak chodziłam do kościoła katolickiego msze były po angielsku i wszyscy się sami spowiadali co niedziela przed bogiem. Teraz mieszkam w pl i wyznaje taką samą zasadę ze jak idę do kościoła to się sama spowiadam przed bogiem. Bo jak widzę co księża wyprawiają i jak pieniądze rządzą kościołem to aż się słabo robi.Ale to moja opinia każdy ma prawo do własnego zdania[emoji5]
Bertha zapytaj kochana tutaj dziewczyn nie pamietam ktora to pisala o porownywanie klinik I robienie badan ,sama tu Sie tego dowuedzialam ....
Ja mialam w lipcu ivf w Uk [emoji636] i tutaj calosc jest refundowane nic Sue nue placi dlatego ja nic niewiem np o badaniach przed ivf jakis dokladnych,mi robili tu droznosc jajnikow genetyke nasza hormony moje i meza plemniki lekarz stwiwrdzil ivf mimo ze pytalam o iui no Ale zaufalam mu ,teraz pojutrze zaczynam 27 Tydz Po 1 ivf udanym,krotkim protokole

Stwierdzam fakt ze gdybym miala ivf placic zrobilabym wszystkie badania bertha aby zwiekszyc szanse na powodzenie bo wiadomo tysiace zlotych to nie suma dla wiekszosci tutaj ze od tak sobie bez namyslu wyda


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom


Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja jestem osobą wierzaca mieszkałam kilka lat w Anglii. I jak chodziłam do kościoła katolickiego msze były po angielsku i wszyscy się sami spowiadali co niedziela przed bogiem. Teraz mieszkam w pl i wyznaje taką samą zasadę ze jak idę do kościoła to się sama spowiadam przed bogiem. Bo jak widzę co księża wyprawiają i jak pieniądze rządzą kościołem to aż się słabo robi.Ale to moja opinia każdy ma prawo do własnego zdania[emoji5]



Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
Zgadzam się z Tobą w 100 %
 
Dziewczyny do którego tygodnia brałyście clexane?

I IVF - mój Bąbelek ma 13 tygodni [emoji173][emoji703][emoji480][emoji304][emoji184][emoji320][emoji322][emoji324][emoji318]
Ja mam brać do końca ciąży
nouvelle, zobacz sobie klinike Parens w Krakowie. Ceny tam nie sa wygórowane. Koszt 4500zł (punkcja ze znieczuleniem, zaplodnienie, transfer). Ja na 99% procent tam bede robic, bo moj gin z ta klinika wspolpracuje. Do tego dochodza badania, wizyty i leki.


Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja mam rocznik 89 nie patrz na maila mąż jest starszy. Nasza przygoda juz będzie trwała jakoś rok. Badania nasienia mąż miał w marcu i kwietniu 2016 roku później robiliśmy wszystkie badania trochę to zajęło! i w sierpniu zaszłam naturalnie w ciążę ale poronilam byłam u normalnego ginekologa nie z kliniki i też powiedział, że nie ma nasz na naturalna ciążę jeśli znowu się uda mi zajść to poronienie bo słabe nasienie!. Pierwsze co nam powiedzieli w klinice invitro i koniec wszytkie badania robiliśmy na raty, a na invitro jest wzięty kredyt za dwa tygodnie podchodzimy jesxze miesiąc temu byłam bardzo szczęśliwa teraz już sama nie wiem co o tym myśleć o invitro wie tylko moja mama i mk też mówi dziecko to nie jest dobry pomysł! nie zrezygnuje jiz bo pakiet kupiony.

Roksi ale ja absolutnie cię nie odwodzą od in vitro. Mowię tylko, że nie podoba mi się takie podejście niektórych klinik. No i te twierdzenia, że poronienie na bank przez słabe nasienie (bardzo bardzo mi przykro, rozumiem dobrze co to znaczy ciąża po takich wynikach a potem zabranie szczęścia). Z tego co piszesz masz bardzo duże szanse i o tym teraz myśl. A ciąże mogłaś stracić z przeróżnych powodów. Wiesz, że jedną z najczęstszych przyczyną poronień sa mutacje genetyczne, takie całkiem losowe? A dokładniej trisomie, bo dublują się nie tylko chromosomy 13, 18, 21 i płci - tylko one mają szanse na urodzenie żywego dziecka. A pomieszać mogą się wszystkie chromosomy, najcześciej 16 i 22 sa przyczyną poronień. I nie ma to wpływu na kolejna ciąże. Druga sprawa to co to właściwie znaczy "plemnik o prawidłowej budowie" A znaczy to ze jest to plemnik idealny, kopia wzorca. Czasem troche za mały, troche krzywy czy cokolwiek sprawia, ze program go kwalifikuje jako nieprawidłowo zbudowany. Co nie znaczy, że nie może zapładniać. Często problemem jest szybkość poruszania się albo przebicie natomiast sam materiał genetyczny jest bez zarzutu. ( badanie fragmentacji chromatyny pomaga to ocenić ogólnie). A na przyszłość to lepiej niech maż chodzi do androloga albo urologa chociaż bo z całym szacunkiem ale to nie ginekologa broszka, tzn. wynik nasienia to jedno ale jajek mu przecież nie zbada. Nie powie, ze żylaki powrózka są. Nawet na NFZ można znaleźć dobrego lekarza.

A który u ciebie dzień cyklu? Wisz co, staraj się nie denerwować, będzie co ma być. Ja w trakcie stymulacji nerwówkę miałam mega, aż się nie poznawałam. I polnej, żeby twój pan nie nałykał się teraz np. Furaginy ( uszkadza plemniki na pare dni, moj przed jednym badaniem przyją końska dawkę )




PGS, 5 zdrowych blasteczek na mnie czeka, od stycznia pierwsze crio :)
 
Do góry