reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Kiedyś rozmawiałam ze znajomym księdzem, który wie o naszym ivf itd. Powiedział, że za kilka kilkanaście lat kościół zgodzi się na ivf... tak jak było z innymi rzeczami począwszy od średniowiecza... teraz już KK dopuszcza nawet używanie prezerwatyw :p Potrzebują tylko czasu... Ja bym się tym nie przejmowała, szkoda tylko osób, które ze względu na kościół nie decydują się na ivf...

Na pewno tak będzie. Kiedyś porządkując stare książki natknęłam się na modlitewnik z początku XX wieku. Tam były wypunktowane konkretne modlitwy do odklepania w sztukach z przelicznikiem na dziesiątki i setki lat w czyśćcu którym robiły "<delete"... Tak więc zmiany w KK będą z całą pewnością bo zawsze są, inaczej by nie przetrwał. Ale u mnie nie ma to znaczenia, decyzja o apostazji ma u mnie niewiele wspólnego z in vitro. To raczej taka formalność z którą się zwyczajnie lenię od prawie 15 lat.
 
Do kościoła chodziłam co niedzielę ale odkąd podchodzę do ivf no jakoś mi niepodrodze. Choć uważam że Bóg dał ludziom rozum żeby wymyśli ivf, przeszczepy, itp.
Zgadzam się z Tobą w 100 % ja ostatni raz byłam na własnym ślubie też mi nie po drodze, ale modlę się codziennie i tak czuję dobrze po co mam iść do kościoła i słuchać księdza który g..... wie o życiu to, że podchodzę do invitro to moja sprawa jeśli się uda Bóg tak chciał to on daje życie takie jest moje zdanie. Ale lepiej nie wchodzić na tematy religii i polityki bo to się teraz u nas dzieje to jakaś masakra coś czuję, że będzie jakaś wojna z tego
 
Ja jeszcze chodzę do kościoła, chociaż raczej nieregularnie, ale tam gdzie wiem, że mogę jeszcze usłyszeć coś wartościowego, a nie politycznego pitolenia. Wierzę i to mi pomaga, ale kościół, który od lat jest po prostu biznesem mnie odrzuca.
 
Każdy powinien postępować według własnego sumienia.
Nikt nas nie zrozumie dopóki nie spotka go taki sam problem.
Ludzie dopuszczają sie naprawde podłych rzeczy i większość jest przemilczana, a in vitro to walka o rodzine, którą Bóg pewnie rozumie, bo stworzył nas "niedoskonałych".
Z jakiegoś powodu musimy przez to przejsc.
A kościół...hmm kościół dla mnie to bzdura. Chodze tam okazyjnie i nie daje na tace.
Oczywiscie to temat nie na to forum ale uważam ze nie powinnysmy byc oceniane tylko dlatego ze nasze ciała nie sa w stanie dac nam tego, czego bardzo pragnie dusza i serce...ot co.
 
Trzymamy kciuki za wysokie bety, piękne widoki w czasie USG i udaną wizytę!
Cierpliwości dla wszystkich oczekujących na wyniki i wizyty.

[emoji110][emoji110][emoji110][emoji110]nie puszczamy za wgryzanie sie kropkow w nowe 9 miesieczne domki mamus :* [emoji173]

Już grudzień - kobietki, to bedzie nasza zima. Niech bedzie szczesliwsza od lata i jesieni razem wziętych :biggrin2::tak: owocna w kolejne ciaze! Ruszamy do boju po nasze szczescia.
Listopad zakonczony pozytywnymi wiadomościami :) :) forum odczarowane :) ciąg dalszy pozytywnych wiadomości :yes::yes::yes:;):)
Czekamy na pozostałe dziewczyny i spełnienie najwiekszego marzenia kazdej z nas bycia mamą :):*
Grudzień
Shake it up baby, twist and shout :)
Bedzie sie działo


19: ziółko86 - USG serduszkowe [emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]
19: liczka - betowanie 1
19: pimponowa - betowanie 1
19. Koniczyna82 - wizyta przed crio

20: rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
20: Bonia86 - wizyta przed crio
21: butterfly1331 - 2 badania prenatalne
21: husann - wizyta u gin prowadzącego ciążę
24: sunrisea - betowanie 1
28: BeataWarszawa - badania prenatalne 1
28: kreatola - wizyta kontrolna w instytucie badań prenatalnych
28: Bonia86 - criotransfer
29: Maddie@ - badanie prenatalne
29: Mawila - wizyta u gin prowadzącego ciążę
30: pixie_dixie - kontrola przed crio
31: jogo - test domowy

2017

02.01 - peeggy - wizyta u gin prowadzącego ciążę
09.01 - asiex - wizyta u gin prowadzącego ciążę
03.01 - rybka14 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
05.01 - rustynka - badania prenatalne 1
10.01 - jeera86 - początek stymulacji
11.01 - Maddi@ - wizyta u gin prowadzącego ciążę
12.01 - kreatola - wizyta u gin prowadzącej ciążę
06.02 - ema51 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
10.02 - Maryn123 - pierwsza wizyta przed podejściem
17.02 - Peugeotka36 - wizyta u gin prowadzącego ciążę
14.04 - Peugeotka36 - termin cc
18.06 - kreatola - termin porodu
10.07 - Maddie@ - termin porodu


Skontrolujcie kalendarz, gdzie którą dopisać :)

;) :D8-)
[emoji173][emoji173][emoji173][emoji173][emoji173]

Napisane na HUAWEI RIO-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry