reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Ja początkowo miałam leczyć się w Warszawie w Novum ale za długo było mi czekać do 1 wizyty u mnie o tyle dobrze ze do wawki mam 110 km. A do białego 120 km. więc dojazd czy tu czy tu ten sam sory a nawet nie bo w Białymstoku nie ma korków i szybciej można dotrzeć na miejsce .
dla mnie Białystok trochę za daleko - prawie 600 km w jedną stronę. Jednak jeszcze trudniej byłoby mi pogodzić pracę z takimi wyjazdami. Już teraz muszę się nieźle nagimnastykować żeby to wszystko jakoś uzasadnić w pracy.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was miała laparoskopie robiona ? Kiedyś byłam u lekarza który zasugerował że powinnam to zrobić. Czy to jest zabieg który daje efekty przy in vitro ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ewunka, co taka cisza? Jak Ci mija dzień?:)
Okropnie mija .... leze w lozku od wczoraj . Wczoraj miałal lenia a dziś 19 dc dostalam okres. .... a w srode na usg mialam dominujacy pecherzyk jeszcze przed owuacjia ....
Nie wiem o co tu chodzi ......
Ta @ oststnio cos w uja wali zawsze w 28 dc ostatnio 26 dc dzis 19 dc no jaja. ....
 
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was miała laparoskopie robiona ? Kiedyś byłam u lekarza który zasugerował że powinnam to zrobić. Czy to jest zabieg który daje efekty przy in vitro ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mialam laparoskopie 1 diagnostyczna i potem 2 laparo na wyciecie torbieli i jajowodu Teraz przed 4 stymulacjia bede miala histeroskopie ( to nie pomysl lekarza tylko mój)
 
Okropnie mija .... leze w lozku od wczoraj . Wczoraj miałal lenia a dziś 19 dc dostalam okres. .... a w srode na usg mialam dominujacy pecherzyk jeszcze przed owuacjia ....
Nie wiem o co tu chodzi ......
Ta @ oststnio cos w uja wali zawsze w 28 dc ostatnio 26 dc dzis 19 dc no jaja. ....
Pewnie to efekt stymulacji, wszystko się rozregulowuje. Trzymaj się
 
Ja mialam laparoskopie 1 diagnostyczna i potem 2 laparo na wyciecie torbieli i jajowodu Teraz przed 4 stymulacjia bede miala histeroskopie ( to nie pomysl lekarza tylko mój)
Wiesz ze nawet nie wiedziałam że jest takie coś jak histeroskopia .. kurcze w moim przypadku to chyba by było lepsze bo ja jajowodow mam drożne jajniki ok i sądzę że mogę mieć problemy w macicy bo jak byłam nastolatka przeszłam okropne zapalenie i myślę że mogę mieć jakieś zrosty. Czy to badanie by to zdiagnozowano?
 
Wiesz ze nawet nie wiedziałam że jest takie coś jak histeroskopia .. kurcze w moim przypadku to chyba by było lepsze bo ja jajowodow mam drożne jajniki ok i sądzę że mogę mieć problemy w macicy bo jak byłam nastolatka przeszłam okropne zapalenie i myślę że mogę mieć jakieś zrosty. Czy to badanie by to zdiagnozowano?
Zajrza Ci kamera do dziurki pobiera wycinek endonetrium do badania . I zobaczą jak wygląda Twoja macica .
Ja miałam badanie na droznosc i wyszło ok a za chyba 6 miesięcy (wodniak jajowodu -jajowod do wycięcia )
Ja histero miałam robiona ponad rok temu i teraz planuje powtórzyć zanim zaryzykuję umieścić tam mój może tylko 1 uzyskany zarodek.
Jak byś zrobiła laparo to jak takie zrosty znajdą to odrazu usuną.
 
Wiesz ze nawet nie wiedziałam że jest takie coś jak histeroskopia .. kurcze w moim przypadku to chyba by było lepsze bo ja jajowodow mam drożne jajniki ok i sądzę że mogę mieć problemy w macicy bo jak byłam nastolatka przeszłam okropne zapalenie i myślę że mogę mieć jakieś zrosty. Czy to badanie by to zdiagnozowano?
Ja miałam histeroskopię w sierpniu, wyniki bez zarzutu, ale taka moja ewentualna sugestia: leczę się w Novum i tam właśnie mi zasugerowali histero. Tylko że u nich cena badania ponad 2.000,00 zł. Moja ginekolog w mieście, gdzie mieszkam mówi, że może mi zrobić na NFZ. Kusząca propozycja, jednak na wszelki wypadek zadzwoniłam do Novum podpytać i okazało się, że w Novum robią oprócz standardowego badania histopatologicznego pobranego wycinka jeszcze badanie histochemiczne, a tego już w normalnych szpitalach nie wykonują. Zapytałam się mojej ginekolog (babka naprawdę w porządku, wierzę jej mocno), czy ta histochemia to tylko pic na wodę żeby wyciągnąć kasę, czy naprawdę warto to zrobić. Odpowiedziała, że w naszym wypadku (trzy naturalne ciąże zawsze bez echa zarodka) warto zapłacić 2.000,00, bo wynik może mieć znaczenie. Podobno ta histochmia może wykryć jakiś stan zapalny endometrium, którego nie wykryje nic innego. Jeśli któraś z Was rozważa histeroskopię warto przynajmniej zadzwonić do Novum, tam są naprawdę kompetentne kobiety, które wszystko wytłumaczą.
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie czy któraś z was miała laparoskopie robiona ? Kiedyś byłam u lekarza który zasugerował że powinnam to zrobić. Czy to jest zabieg który daje efekty przy in vitro ?

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom

Histeroskopie moze?

Mialam :) wycieli mi masa zrostow z macicy. Wedlug lekarza, to byla przyczyna nieudanych crio przy mega zarodkach 6BB...
 
Do góry