reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Dziewczyny jeszcze cos znalazlam o homocysteinie,brzmi nieciekawie ale dobrze wiedziec.wrzucam

Homocysteina niekorzystnie wpływa na reprodukcję. Jej wysokie stężenie w płynie pęcherzykowym jajnika może zaburzać interakcję pomiędzy plemnikiem a komórką jajową, zmniejszając tym samym szanse zapłodnienia. Dodatkowo hiperhomocysteinemia powoduje upośledzenie implantacji zapłodnionego jaja oraz niekorzystnie wpływa na procesy embriogenezy. Skutkami tych procesów mogą być poronienie, zahamowanie rozwoju płodu, a nawet jego obumarcie. Hiperhomocysteinemia w okresie ciąży jest czynnikiem ryzyka poronień nawykowych [3], wewnątrzmacicznej śmierci płodu oraz wad cewy nerwowej (otwarte wady cewy nerwowej związane są z obniżeniem aktywności syntazy metioniny, uczestniczącej w syntezie białek budujących osłonki mielinowe). Udowodniono, że w stanach niedoboru kwasu foliowego, homocysteina gromadzi się w komórkach rozwijającego się zarodka i powoduje szereg uszkodzeń. Istnieje wiele hipotez na temat jej embriotoksyczności, np. sugeruje się że homocysteina jest antagonistą mózgowego receptora N-metyloD-asparaginianowego (NMDA), który odpowiada za regulację migracji komórek nerwowych, adhezję tych komórek i ich apoptozę [17]. Hiperhomocysteinemia u kobiet ciężarnych stwarza także ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych oraz nadciśnienia ciążowego.
 
reklama
Dziewczyny jeszcze cos znalazlam o homocysteinie,brzmi nieciekawie ale dobrze wiedziec.wrzucam

Homocysteina niekorzystnie wpływa na reprodukcję. Jej wysokie stężenie w płynie pęcherzykowym jajnika może zaburzać interakcję pomiędzy plemnikiem a komórką jajową, zmniejszając tym samym szanse zapłodnienia. Dodatkowo hiperhomocysteinemia powoduje upośledzenie implantacji zapłodnionego jaja oraz niekorzystnie wpływa na procesy embriogenezy. Skutkami tych procesów mogą być poronienie, zahamowanie rozwoju płodu, a nawet jego obumarcie. Hiperhomocysteinemia w okresie ciąży jest czynnikiem ryzyka poronień nawykowych [3], wewnątrzmacicznej śmierci płodu oraz wad cewy nerwowej (otwarte wady cewy nerwowej związane są z obniżeniem aktywności syntazy metioniny, uczestniczącej w syntezie białek budujących osłonki mielinowe). Udowodniono, że w stanach niedoboru kwasu foliowego, homocysteina gromadzi się w komórkach rozwijającego się zarodka i powoduje szereg uszkodzeń. Istnieje wiele hipotez na temat jej embriotoksyczności, np. sugeruje się że homocysteina jest antagonistą mózgowego receptora N-metyloD-asparaginianowego (NMDA), który odpowiada za regulację migracji komórek nerwowych, adhezję tych komórek i ich apoptozę [17]. Hiperhomocysteinemia u kobiet ciężarnych stwarza także ryzyko powikłań zakrzepowo-zatorowych oraz nadciśnienia ciążowego.
Ann kopalnio wiedzy jestes wielka :*
 
Bardzo bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Właśnie lekarz nic na ten temat nie mówił, mam nr do niego myślicie, że mogę zadzwonić do niego w niedzielę z takim pytaniem?

Nie stresowałam się do dnia dzisiejszego...jakiś blady strach mnie dziś ogarnął, mimo, do całej procedury podeszłam na luzie...a dziś to już szukam dziury w całym..

Ja miałam w Bocianie , ale w Bialymstoku. Na paznokciach miałam hybrydę, pieknie pomalowane w tęczowe letnie ombre i to był główny temat rozmów przed... Haha, anestezjolog zagadywał, skąd takie mam, kto robi, jak to sie robi, pielęgniarce pokazywal i mówił, ze zrobi zdjecie zeby żonie pokazać, bo takie ładne... pozniej nie wiem czy o tym tez były gadki, ale maz mówił, ze gadałam non stop zanim mnie wyprowadzili... a moje ostatnie słowa przed zaśnięciem, to to zeby mnie o nic nie pytali i sie nie śmieli. Na nogach miałam zwykły lakier, kryjący.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ratunku! Jutro mam punkcję! Wydawało mi się, że o wszystko zapytałam lekarza...ale właśnie spojrzałam na paznokcie..mam hybrydę. Do in vitro podchodzę po raz pierwszy, w Bocianie w Warszawie. Czy hybryda nie przeszkadza w niczym czy muszę dziś szukać kogoś kto mi zdejmie paznokcie?

Zdejmij hybryde z jednego paznokcia od lewej ręki,wystarczy.
 
Ja miałam w Bocianie , ale w Bialymstoku. Na paznokciach miałam hybrydę, pieknie pomalowane w tęczowe letnie ombre i to był główny temat rozmów przed... Haha, anestezjolog zagadywał, skąd takie mam, kto robi, jak to sie robi, pielęgniarce pokazywal i mówił, ze zrobi zdjecie zeby żonie pokazać, bo takie ładne... pozniej nie wiem czy o tym tez były gadki, ale maz mówił, ze gadałam non stop zanim mnie wyprowadzili... a moje ostatnie słowa przed zaśnięciem, to to zeby mnie o nic nie pytali i sie nie śmieli. Na nogach miałam zwykły lakier, kryjący.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

To chyba nam się ten sam anastazjolog trafił ;-) ;)
 
Hej :) ja mam już 3 podejście w Goldenes Kreuz pierwsze nieudane, 2 podejscie udane ale niestety nie utrzymane i w tym miesiącu idę na pierwsze usg i w przyszłym chce spróbować poraz kolejny i mam takie pytanie zaproponowali mi żebym teraz skorzystała z EmbryoGlue korzystałas może z tego ? Pozdrawiam

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom

Hej!
Korzystałam we wszystkich trzech podejściach.
Powodzenia!

Ps: Miałam też przy wszystkich podejściach Seminalplasmaspuelung.
 
Ostatnia edycja:
Hej wszystkim!
Po długiej mojej nieobecności w końcu nadrabiam zaległości w lekturze forum.
Remont prawie się zakończył więc będzie więcej czasu na udzielanie się. Przeoczyłem kilka wydarzeń,nie mniej jednak tym dziewczynom którym się udało moje ogromne gratulacje, natomiast dziewczynom którym nie powiodło się życzę wytrwałości w dalszym działaniu i dążeniu do uprawnionego szczęscia ;)
W końcu przyszła kolej i na mnie po dwóch miesiącach oczekiwania na crio, jutro pierwsza wizyta dowiem się co i jak.
Idziemy w cyklu naturalnym. I oczywiste pytanko przy crio w którym dniu cyklu mialyscie transfer? Mam 5 dniowe blastocysty?

Słonecznej niedzieli życzę u mnie jest pięknie :-p:rofl::laugh2:

Ooo o jutro nie będę sama będzie mi raźniej
 
reklama
Do góry