reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny, a wiecie od czego zależy kiedy transfer jest robiony? Wiem, że od oceny embriologa oczywiscie, że lekaż decyduje...ale mówiono wam dlaczego?

Taka już jest ta moja ciekawska natura, muszę rozumieć, inaczej czuję sie jak bym od ścian sie odbijała, jak na pikniku na na kruchym lodzie albo w Krainie Chichów... Nie mogę siąść na tyłku spokojnie.
Jezeli masz duzy estradiol...ja mialam 9500 to transfer jest odroczony bo jest ryzyko hiperstymulacji. Potem bierzesz estrofem i czekasz az endometrium poeknie urosnie...a potem lekaz decyduje kiedy transfer. A o mrozeniu zarodkow decuduje embriolog z lekarzem
 
Jezeli masz duzy estradiol...ja mialam 9500 to transfer jest odroczony bo jest ryzyko hiperstymulacji. Potem bierzesz estrofem i czekasz az endometrium poeknie urosnie...a potem lekaz decyduje kiedy transfer. A o mrozeniu zarodkow decuduje embriolog z lekarzem

Dzięki, to już zakodowałam. Ale chciałam sie dopytać o to dlaczego jedne transfery są z 2 dyniowymi kropkami a inne z 7...
 
U nas za pierwszym razem lekarz uparł się na blastocystę, czyli czekaliśmy do 5 dnia. Nie udało się. Trochę poczytałam i za drugim razem uparłam się na transfer w 3 dobie, lekarz się zgodził,ale pozostałe zarodki nadal były obserwowane do 5 doby - żaden nie doszedł do blastocysty,a z tych, które mi podali jeden został z nami :) Są badania, według których zarodek ma lepsze warunki w macicy niż na szkle. U mnie się potwierdziło.
 
Dzięki, to już zakodowałam. Ale chciałam sie dopytać o to dlaczego jedne transfery są z 2 dyniowymi kropkami a inne z 7...

Polityka firmy ;) duzo od kliniki zalezy.

Tez zalezy od ilosci zarodkow, ktore uzyskaja. Im wiecej zarodkow tym chetniej trzymaja je dluzej bo mozna ryzykowac.

Ja mialam zawsze hodowle do blastocysty ale do pgd trzymaja dlugo zawsze.

Sa ciaze z 2,3,5....dniowych. z kazdych moze byc ciaza lub nie byc. Blastka po prostu dluzej przezyla wiec wieksza nadzieja, ze dalej bedzie sie rozwijac. No ale ja mialam 2 razy transfer 6BB i nic z tego nie bylo...
 
reklama
Do góry