reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Nigdy nie chciała mi ginekolog z luxmedu przepisać
emoji35.png
mowi ze to nie koncert życzeń...
emoji35.png



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
mi lekarze z luxmedu, a teraz z medicover też tak mówią i nie chcą wypisywać skierowania. Ostatnio zrezygnowałam nawet z lepszego pakietu, bo i tak nigdy nie było wskazań w ich opinii żeby mnie na cokolwiek skierować.
Ogólnie takie placówki działają na zasadzie jak najmniej badań, a dodatkowo medicover wszystko załatwiałby czatem. Pamiętam jak ginekologa z lux medu poprosiłam o badanie usg, odpowiedział mi "a widzi pani tu jakiś sprzęt?". Na szczęście tę wizytę miałam w pakiecie, ale wkurzyłabym się jakbym zapłaciła 140 zł i okazałaby się, że lekarz nie ma sprzętu do usg.
 
reklama
Zgadzam sie, ale badania do invitro to często sa zwykle badania które posiadamy w pakiecie.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

Dokładnie,
Ja mam ubezpieczenie dodatkowe w Enelmed , pierwszą wizytę u lekarza leczenia niepłodności miałam u siebie w mieście w placówce gdzie mam ten pakiet panie były tak mile podpięty wizytę jako zwykłą ginekologiczną zaoszczędzilam 250 zł. kolejne już były w Białymstoku jeśli chodzi o badania a było ich 11 również mogłam zrobić z pakietu ale musiałabym jechać do szpitala bo tylko tam mieli punkt pobrań a że ja nie lubię czekać zrobiłam je od ręki za 820 zł .
w lux med miałam pakiet ale dawno i nie pamiętam jak było u nich.
 
Nigdy nie chciała mi ginekolog z luxmedu przepisać [emoji35] mowi ze to nie koncert życzeń... [emoji35]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Ten sam problem miałam ostatnio. Sprawdziłam, że badania, które chcę, mam w pakiecie. Poszłam do gina z LuxMed i powiedziałam, ze wiem, że mam to w pakiecie i proszę o zrobienie tych badań. A on na to, że to właśnie nie koncert życzeń. I że LuxMed za badania związane z niepłodnością płacić nie będzie. Co najmniej, jakby to z jego kieszeni szło :-\ Ostatecznie zrobił mi jedno badanie z tych, które chciałam.
 
Nie możesz mieć 2 lekarzy. ?
Ja mam państwowego i jak chce go sprawdzić to idę do prywatnego .A jak prywatny mówi to badanie by się przydało to idę do państwowego i mówię zbadaj mi to jak kręci nosem to idę do rodzinnego i proszę o to badanie.
Prywatny nie może mi wypisać recept na zniżkę i badań .
A prywatne kliniki in vitro nie prowadzą ciąży po serduszku idziesz na fundusz.
Lekarz, do którego chodzę pracuje też w szpitalu i prywatnej klinice w Katowicach, w której być może chciałabym rodzić. Wiem, że lekarze z Angeliusa prowadzą też ciąże. Na razie chciałabym chodzić do niego. Zobaczymy, co mi powie w piątek. A jeśli chodzi o lekarza z NFZ, to u takiego byłam ostatnio 8 lat temu. Powiedział mi, że prawdopodobnie mam raka szyjki macicy, a to była zwykła infekcja pochwy, jak się okazało. Nigdy więcej nie poszłam do gina na fundusz. I już nie pójdę.
 
Lekarz, do którego chodzę pracuje też w szpitalu i prywatnej klinice w Katowicach, w której być może chciałabym rodzić. Wiem, że lekarze z Angeliusa prowadzą też ciąże. Na razie chciałabym chodzić do niego. Zobaczymy, co mi powie w piątek. A jeśli chodzi o lekarza z NFZ, to u takiego byłam ostatnio 8 lat temu. Powiedział mi, że prawdopodobnie mam raka szyjki macicy, a to była zwykła infekcja pochwy, jak się okazało. Nigdy więcej nie poszłam do gina na fundusz. I już nie pójdę.
Ooo to widzę ze jest dużo takich jak mój co na niego trafiłam w Pl. .....
 
mi lekarze z luxmedu, a teraz z medicover też tak mówią i nie chcą wypisywać skierowania. Ostatnio zrezygnowałam nawet z lepszego pakietu, bo i tak nigdy nie było wskazań w ich opinii żeby mnie na cokolwiek skierować.
Ogólnie takie placówki działają na zasadzie jak najmniej badań, a dodatkowo medicover wszystko załatwiałby czatem. Pamiętam jak ginekologa z lux medu poprosiłam o badanie usg, odpowiedział mi "a widzi pani tu jakiś sprzęt?". Na szczęście tę wizytę miałam w pakiecie, ale wkurzyłabym się jakbym zapłaciła 140 zł i okazałaby się, że lekarz nie ma sprzętu do usg.
Coraz lepiej. .....
Ginekolog bez Usg :szok:
 
Dziewczyny ja tez mam teraz Enel Med, tu mam właśnie tak ze akceptują skierowania od lekarza zewnetrznego, pod warunkiem ze nie jest to klinika leczenia niepłodności.
Kiedys w luxmed miałam takie cyrki. Teraz wiem ze wszystko mam w pakiecie i najpierw po skierowanie do ginekologa poza enel med a pózniej na badania do laboratorium Enelmed. Bez problemu. Tylko AMH nie miałam w pakiecie.
Dla mnie to jest niezrozumiałe, skoro płacimy grube pieniądze za dodatkowe ubezpieczenie to dlaczego lekarz nie chce skierowac? [emoji35] bo co? Bo niepłodna? Bo gorsza? Nosz kur.... [emoji35]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mam pytanie do was dziewczynki bo się nie znam na tym. Robiłam poziom progesteronu 21 dniu cyklu i wyszło 11,1 to dużo mało?

Chodzi o to, że poronilam i kazano mk zrobić badania, czy powodem mogło być, że miałam niski progesteron. Jak już kiedyś pisałam u mnie wszystko Oki to u męża jest gorzej z nasieniem, ale jakimś cudem zaszłam w ciążę naturalnie po 3 latach ale mi się wydaje, że poronilam bo ciąża była słaba przez nasienie. Nie wiem, czy to możliwe! Teraz muszę czekać min. 4 miesiące bo musi się wszystko oczyścić i podchodzimy do invitro. Bardzo proszę o odp
 
reklama
Ja u ginekologa na NFZ nie byłam nigdy poza pobytem w szpitalu na patologii.
I raczej tak zostanie choć bym miała spłukać się z ostatniej kasy.
A jeszcze lepsze cyrki jak lekarz ten sam przyjmuje na NFZ jak i prywatnie różnica w obsłudze diametralna.
Koleżanka z pracy tak miała leczyla się prywatnie i raz się wybrała na NFZ tak ja potraktował że była to jej ostatnia wizyta u niego. Co te pieniądze robią z człowiekiem ehh....
 
Do góry