reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Kościół o ile mi wiadomo (bo nie interesuje mnie jego zdanie- jak i większości użytkowniczek tego forum) ma problem wyłącznie z mrożeniem zarodków= życia poczętego.
Spróbuj znaleźć ośrodek leczenia w którym mrozi się komórki a nie zapłodnione zarodki. Albo pozwól lekarzom zapłodnić tylko taką liczbę komórek jaką ci wszczepią- wtedy nie ma problemów moralnych, ale i nie ma mrozaczków na zapas i od nowa musisz przejść całą procedurę. Twój wybór. Ale i tak znajdź od razu myślącego księdza który cię nie zniszczy psychicznie i nie wmówi że robisz coś nie tak...

kościól to ma problem ze wszystkim jak zawsze. wiem bo ostatnio jak szukałam info o in vitro to wpadła mi w ręce katolicka stronka i przeczytałam całą chyba tylko po to, żeby mnie szlag trafił i żebym ugruntowała swoją opinię na jego temat. więc KK uważa, że in vitro jest złe i niedobre bo jedyne miejsce w którym powinno poczyniać się życie ludzkie jest akt małżeński. LOL
 
reklama
Dorocica

Jak mialas 14 dni przy dlugim, to przy krotkim srednio jest 2.5 dnia mniej. Wiec 11-12 dni stymulki mozesz liczyc plus 3 dni od punkcji...

Lukrowa
Dlaczego mialas przerwany 1szy raz? Jaki masz problem ze zle sie stymulujesz? FSH? PCO?
16mm to jest ok....jeszcze podrosnie do 18mm, ile takich masz? te szkraby 5-6 to nic z nich nie bedzie juz.
Endo 8mm tez da rade

Sorki za glupie pytanie- pocztakujaca jestem: zawsze stymulka do IVF jest od 1 dnia cyklu? czy mozna z krotkim protokolem zaczac od np 3 dnia i wychodowac co trzeba? :)
 
Sorki za glupie pytanie- pocztakujaca jestem: zawsze stymulka do IVF jest od 1 dnia cyklu? czy mozna z krotkim protokolem zaczac od np 3 dnia i wychodowac co trzeba? :)

mozna... i im pozniej sie zaczyna tym ma sie zwykle mnie jajeczek bo od 1dc masz pule startowa pecherzykow ktore kazdgo dnia wymieraja az zostaje 1 do owu... tak samo jest przy krotkim protokole.. od 1dc powoli stado komorek wymiera i im pozniej sie zaczyna tym meniej ich jest...
czasem jednak lekarzowi zalezy na tym zeby ich bylo mniej ... wiec krotki sie zaczyna w roznych dniach - zwykle od 1dc ale moze byc az od 4 lub 5
 
Termin punkcji ustalony - sobota. Na lewnym i prawym mam po 12 pęcherzyków, tylko żeby większość była pełna i ładnie się zapłodniła. Czuję się tak ociężała, pełna (estradiol na poziomie 3tys). Chciałabym mieć to już za sobą.

Jutro mam dzień wolny od zastrzyków, wizyt u lekarzy, usg, pobierania krwi. Jednym słowem pełen relaks (nawet do pracy nie idę) i zbieranie sił przed sobotą.

Trzymajcie kciuki dziewczyny..
 
pij wode litrami.... jestes przestymulowana.... pij pij i jeszcze raz pij ......

wlasnie dlatego ze masztyle pecherzykow... bedziemy trzymac kciuki....ale Ty obiecaj pic duzo.....na sile
 
myszelina chlaj wodę chlaj, bo inaczej skończysz tak jak ja. po transferze tez chlaj, bo będzie gorzej. mnie jeszcze mleko kazali pić pełnotłuste, żeby proteiny nie spadły.
 
Termin punkcji ustalony - sobota. Na lewnym i prawym mam po 12 pęcherzyków, tylko żeby większość była pełna i ładnie się zapłodniła. Czuję się tak ociężała, pełna (estradiol na poziomie 3tys). Chciałabym mieć to już za sobą.

Jutro mam dzień wolny od zastrzyków, wizyt u lekarzy, usg, pobierania krwi. Jednym słowem pełen relaks (nawet do pracy nie idę) i zbieranie sił przed sobotą.

Trzymajcie kciuki dziewczyny..

Trzymamy kciuki- nie ma to jak czyjes dobre wiadomosci wiec nas nie zawiedz!!! :) powodzenia

mozna... i im pozniej sie zaczyna tym ma sie zwykle mnie jajeczek bo od 1dc masz pule startowa pecherzykow ktore kazdgo dnia wymieraja az zostaje 1 do owu... tak samo jest przy krotkim protokole.. od 1dc powoli stado komorek wymiera i im pozniej sie zaczyna tym meniej ich jest...
czasem jednak lekarzowi zalezy na tym zeby ich bylo mniej ... wiec krotki sie zaczyna w roznych dniach - zwykle od 1dc ale moze byc az od 4 lub 5

Aha! no to moze namowie lekarzy na podejscie juz w przyszlym m-cu. musza sprawdzic w 3 dniu cyklu czy torbielki ladnie wybilam antykonceptami, no i nie wiedza jeszcze, ze jednak chce ominac inseminacje na rzecz IVF.... Czyli robie natychmiast bakteriologie i a nuz przyspieszymy zabieg jesli wszystko bedzie ok. Bylam przekonana ze trzeba bedzie odczekac m-c bo stymuluja od 1g0 dnia, a tu takie dobre wiesci! dzieki!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Do góry