reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Gdyby nie planowanie ciazy to pewnie byłabym juz dawno na głodówce, mam obsesje na punkcie swojej wagi, bo 3 lata temu byłam naprawde dosc gruba- 20 kg wiecej i badzooo ciezko bylo schudnać, teraz mam obsesje na tym punkcie, tym bardziej, ze wiekszosc osob mowi, ze teraz fajnie wygladam.
Gosia moze nie trzeba bedzie juz zadnych mrozaczków trzymac :)
Mrozaki mialy byc na przyszlosc :) .no chyba ze morula tak da czadu w rozwoju ze az sie podzieli i beda blizniaki :)
 
reklama
Truskawko, dla zdrowej ciąży najlepiej jest mieć BMI w okolicach 20. Twoje jest coś koło 17,5. Norma jest 19-24. Poniżej 17 załamuje się układ hormonalny.
Dokładnie ja przy 19 BMI i wadze 62 przy 180 cm postanowiłam przybrać na wadze do BMI 20. Powiem jeszvze że starając się 3 lata o.ciaze udało mi sie zajsc w końcu naturalnie przy BMI 21 i wadze 71 więc cos w tymmusi być. Niestety była to ciąża pozamaciczna ale jednak ciąża. Schudnąć można zawsze przed ślubem schudlam 17 kg w.3 mc. Ale teraz najwazniejsze jest żeby się udało i żeby dziecko było zdrowe.
 
Tak były przedjadrza i koniec . Nie wiem czy we wszystkich 4 owocytach. ....
Najpierw miałam fostipur + Menopur i nie działo się nic .Zmienili na gonal i zadzialo się coś. .....
Miałam krótki protokół z anagonista
Już się pogubilam :laugh2: to w końcu dobrze czy źle. ?
Chcesz powiedzieć ze zabili mi prawy jajnik na zawsze. ? Że on już nigdy nie zadziała :errr::errr: :sad:
 
Do powodzenia in-vitro też jest potrzebna prawidłowa waga. Nie za dużo i nie za mało. O wagę będziemy się martwić po ciąży :) teraz trzeba mieć siłę żeby bobasy mogły rosnąć :)
No mi na 1 wizycie zapisywał bmi :eek:
U mnie nie przyznają refundacji jak jesteś za gruba lub za chuda :szok:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Truskawko, dla zdrowej ciąży najlepiej jest mieć BMI w okolicach 20. Twoje jest coś koło 17,5. Norma jest 19-24. Poniżej 17 załamuje się układ hormonalny.

W UK nie przeprowadza in vitro dopóki BMI nie jest wlasnie w tych normach 19-24. jesli BMI jest nieodpowiednie to grozi to dużym niepowodzeniem i jeszcze przedwczesnym porodem dlatego tutaj nakazują przytyć lub schudnąć i dopiero wtedy rozpatrują ivf
 
Do góry