reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Agatek, to jest skandal, że nie zrobili Ci tych badan przed pukcją. no i jesli cały czas bierzesz leki na rozrzedzenie krwi, to tez trzeba te wyniki kontrolowac.
 
Agatek, to jest skandal, że nie zrobili Ci tych badan przed pukcją. no i jesli cały czas bierzesz leki na rozrzedzenie krwi, to tez trzeba te wyniki kontrolowac.
Widzisz ja tego nie wiedzialam. Lekarz przepisal, wiec skoro przepisal to znaczy ze mam brac i tyle, wiec bralam. Moze od tego zaczelam krwawic...
 
Troche mnie zadziwilo wlasnie ze jeszcze bralas acard ,ale nie chcialam dyskutowac mowie moze zalezy od pacjentki albo z ktoryms z naszych lekarzy cos nie tak. Ja bylam na wizycie 10.5 tyg bylo i mowil zeby wszystko juz odstawic i brac witaminki :/
tak, jak piszesz, zależy od pacjetnki. ja cały czas biorę acard i clexane, ale też kontroluję krzepliwosc
 
W Invikcie przed punkcją była wizyta u anestezjologa, który robił szczegółowy wywiad...a do tego musiałam mieć komplet badań. Myślałam, że tak jest wszędzie. Dziwne

W Novum nie ma wizyty u anestezjologa tylko jest potrzebne pozwolenie od internisty a przed sama punkcja jest rozmowa z anestezjologiem i jakies papiery.
 
Co do acardu, to ja przy jednej próbie sama prosiłam o niego lekarza.
Powodem były dwie ciąże biochemiczne.

W moim prywatnym słowniku z forum, mam coś takiego:
(nie pamietam czyja wypowiedź)
ACARD:
'na ukrwienie endometrium '

'ogólnie bierze się do 100mg, czyli 75mg jest w sam raz, w przypadku problemów z immunologią to wtedy 2x75mg ale u Ciebie nie ma takiej potrzeby. Ogólnie hormony powodują "gęstnienie" krwi, dlatego macica jest gorzej dotleniona. A acard rozrzedzi krew i ją dotleni. Taka dawka nie jest decydującym czynnikiem, czy się uda. Pomoże przy implantacji. Dla porównania w aspirynie masz 1000mg, które bierzesz jednorazowo, a tutaj 1x75mg wiec nic się nie powinno dziać
 
W Invikcie przed punkcją była wizyta u anestezjologa, który robił szczegółowy wywiad...a do tego musiałam mieć komplet badań. Myślałam, że tak jest wszędzie. Dziwne
W Invimed w Gdyni nie ma wizyty. Wypelniasz ankiete,a przed punkcja anestezjolog dzwoni i ewentualnie wyjasnia co i jak.
 
reklama
Do góry