reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Sama jeszcze nie wiem Ann...z planowaniem chce poczekać do momentu, aż pogadam z lekarzem. Ale już wczoraj padły wstępne wnioski...
Embriolog powiedziała, że przy trzecim podejściu zrobią ICSI, na to ja że trzeciego nie doczekam...jestem w rządówce, dofinansowanie do czerwca a w Invickie wielkie kolejki...Powiedziała, że nie koniecznie, że może krótki protokół, a może to...a może tamto. Zdecyduje lekarz i koordynator.
Jeśli byłaby szansa załapać się na ostatnie podejście-to przystąpię do niego z marszu.
Prywatna procedura jest na razie po za moim zasięgiem finansowym...
Jeśli nie zdążymy, robimy przerwę.
Zapisuję się na laparoskopię. Jeden jajowód mam, tylko że niedrożny... a nóż widelec spotka mnie cud, jak Hess. No i po laparo chwila na odpoczynek i naturalne starania. Może w końcu po kilku latach pojedziemy na wakacje..
Jak nie pójdzie, to może jesienią zdecydujemy się na prywatne podejście, ale na pewno nie w Invikcie. Pomysły jakieś są. Muszę się pokonsultować..i odetchnąć.
Zdecydowałam też że jutro powiem o wszystkim mojej mamie. Jestem w tak trudnym dla mnie emocjonalnie momencie, że chyba potrzebuję jej wsparcia..

Za Was Wszystkie trzymam mocno kciuki &&&
Za pick upy, wizyty, widoki. Za Ciebie Ann :*
I bardzo Wam dziękuje...
<3

To nie mieliście ICSI? Myślalam, że też robili.
No pewnie, jeszcze się załapiecie! krótki protokół i już :) będziemy szły razem ;)
Bardzo dobrze, że powiesz mamie. Na pewno zrozumie i zobaczysz jak Ci będzie lżej!!! Moja polubiła wczoraj link na fejsie "popieram in vitro" :) jakby nie wiedziała o nas to gdzie by ona tak byla za :) nawet nie wiedziała co to jest :)
Główka do gory. Klinikę zmień faktycznie, invimed :)
Super,że laparo chcesz robić.. będzie ok, po prostu mamy pecha Mała... :*

Swoją drogą patrzcie jak człowiek szybko może się pozbierać. Mimo, że nie ma sił to idzie dalej... Jakoś..
 
reklama
Monia za pierwszym razem miałam menopur 150 i o trzy dni wydłużyli stymulację, żeby pęcherzyki dojrzały.
Teraz kazał powtórzyć AMH, twierdząc że wynik przez rok mógł się zmienić i zaleca aktualne, żeby odpowiednio dobrać leki. AMH spadło o ponad 1 z 3,88 do 2,7. Mimo tego dawki leków zostawił takie same (moim zdaniem to był błąd). Po tygodniu stymulacji, wynik słabszy niż rok temu, estradiol o połowę niższy, więc znów wydłużyli stymulację o 3 dni.
Moim zdaniem te dawki były za małe...Ale widzę to dopiero teraz

Nie mieliśmy ICSI, chyba nie było podstaw. Pierwszy wynik dobry, nasienie OK..
 
Ann o ile dobrze kumam, a mogę być trochę nie ogarnięta od wczoraj, to ICSI to jak wstrzykują plemnik bezpośrednio do komórki, si? A ja miałam zwykłe IVF, plemniki z komórką na jednym szkiełku-same się łączą. Albo i nie łączą, jak w moim przypadku..
 
Myślałam. O Białymstoku, o Novum w Wawie. Ale mam też Invimed pod nosem.Za samą kliniką nie przepadam ale jest tam cudowny lekarz dr. Gizler, który po jednym USG rozpoznał u mnie problem, zlecił HSG, badania i znalazł przyczynę niepowodzeń. Bardzo mu ufam. Przeniosłam się do Invicty, bo w Invimedzie nie mieli środków a zależało mi żeby się załapać..
 
Dziekuje za podpowiedzi :* a powiedzccie mi co wizyte mialyscie usg ? bo jak sie pytalam dziewczyn ktore naturalnie zachodzily to nie mialy na kazdej wizycie , ja tam chcialabym miec :p

Ja miałam co wizytę taki krótki podgląd no plus 3 czy 4 razy szczegółowe usg. Ale to zależy od lekarza i jego podejścia. My mieszkamy w takiej dziurze ze ciaza po ivf lekarzowi rzadko się zdarza i moja lekarka chciała byc pewna ze wszystko w porządku i zawsze robila podgląd. Ale pamiętaj ze częste usg wcale nie jest takie dobre.
 
reklama
Do góry