reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

i lepiej nic nie wiedziec...tylkoe czekac na testa

jedne czuja, inne nie czuja...jak w normalnej ciazy. pamietaj, ze ivf to tylko sam fakt zaplodnienia poza organizmem....jak juz masz transfer to wsio jest jak w normalne ciazy...i te ktore maja dzidzie powiedza ze czasem sie czuje cos, a czasem nic.... wiec spokojnie....
 
reklama
BetaBeata kochana Invicta mrozi zarodki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiem o tym bo mam tam trzy mrozaczki:-):-):-)
Beti a kto Ci powiedział że oni nie mrożą zarodków??????????
Ja polecam dr. Lukaszuka on mi robił całą stymulację może nie jest bardzo rozgadany ale zapytany odpowie na wszystko dokładnie wytłumaczy ma poczucie humoru które czasem jest potrzebne aby rozładować sytuację;-)
 
BetaBeata kochana Invicta mrozi zarodki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Wiem o tym bo mam tam trzy mrozaczki:-):-):-)
Beti a kto Ci powiedział że oni nie mrożą zarodków??????????
Ja polecam dr. Lukaszuka on mi robił całą stymulację może nie jest bardzo rozgadany ale zapytany odpowie na wszystko dokładnie wytłumaczy ma poczucie humoru które czasem jest potrzebne aby rozładować sytuację;-)

Aga,
znalazlam wywiad z dr. Lukaszukiem, w ktorym sie chwali ze jedyni w Polsce potrafia mrozic jajeczka! I jak to bosko ze jako jedyni omijaja dylemat zaplodnionych jajeczek ktore sie potem niszczy (co niektorzy nazywaja zabijaniem zycia).
Znajde link i wkleje tutaj. Moze artykul byl stary- mrozili i nie wychodzilo jednak? bo niby b. skomlikowane i zadna inna klinika w Polcse tego nie potrafi. Tak sie przynajmniej wychwalali.

Aga,
Lukaszuk podobno trudno osiagalny- pielegniarka mi powiedziala ze tylko w weekendy w wawie bywa. a ciezko prowadzic stymulacje i zabieg widzac go tylko co tydzien. to sie zmienilo? ktos sie na forum zali ze niestety nie wyceluje z owulacja w weekendy :)
Powiedz, ile mialas wizyt w czasie stymulacji? pielegniarka mowi ze starczy w 1 i 8 dniu a potem juz zabieg. ale jak tak rzadko to mozna w hiperstymulacje wpasc i katastrofa... Napisz koniecznie jak u ciebie bylo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Aga,
Lukaszuk podobno trudno osiagalny- pielegniarka mi powiedziala ze tylko w weekendy w wawie bywa. a ciezko prowadzic stymulacje i zabieg widzac go tylko co tydzien. to sie zmienilo? ktos sie na forum zali ze niestety nie wyceluje z owulacja w weekendy :)
Powiedz, ile mialas wizyt w czasie stymulacji? pielegniarka mowi ze starczy w 1 i 8 dniu a potem juz zabieg. ale jak tak rzadko to mozna w hiperstymulacje wpasc i katastrofa... Napisz koniecznie jak u ciebie bylo.

ja podczas 7 dniowej stymulacji miałam 3 wizyty kontrolne i kontakt telefoniczny
 
Artykuł z lutego tego roku.

Aga, tu chyba mozna wybrac czy sie chce zalazki eskimoskow czy panny eskimoskowny- dopiero do wziecia :) Chociaz Novum twierdzi ze tej metody jeszcze nikt nie opanowal w odpowiednim stopniu, wiec moze juz tego nie robia? ciekawosc mnie zzera- jestem dociekliwa z natury wiec do nich jutro zadzwonie.

Wklejam fragment artykulu o Invikcie (z 2003r), calosc tutaj:

Nasz Bocian - Strony o Rodzinie - Depozyt życia - zamrażenie komórek jajowych.

" Kilka dni temu dr Łukaszuk wraz z dr Joanną Liss pobrali od Magdy komórki jajowe, po czym je zamrozili. W specjalnym banku będą czekać aż dziewczyna zakończy leczenie. Po rozmrożeniu i zapłodnieniu powstaną z nich dwa zarodki, które lekarze wszczepią do macicy młodej kobiety. Magda ma ogromną szansę, że urodzi bliźnięta.

Lekarzom z Poradni Wspomaganego Rozrodu InVicta, jako pierwszym w Polsce, udało się zamrozić komórki jajowe.
.....
- Dzięki tej metodzie młode kobiety zyskały szanse na urodzenie własnego dziecka - mówi dr med. Krzysztof Łukaszuk, adiunkt w Zakładzie Endokrynologii Ginekologicznej Instytutu Położnictwa i Ginekologii AMG, pracujący jednocześnie w poradni InVicta.

- Sam zabieg jest prosty - tłumaczy dr Łukaszuk. - Od kobiety, po stymulacji hormonalnej, pobiera się kilka komórek rozrodczych. Następnie mrozi się je i przechowuje w ciekłym azocie w temperaturze minus 196 stopni. Rozmraża się tylko tyle komórek, ile ma być zapłodnionych. Gdy uda się z nich wyhodować in vitro zdrowe zarodki, umieszcza się je w macicy. Młodym kobietom, przed 35 rokiem życia, wszczepia się zwykle dwa zarodki, starszym - trzy. Po dziewięciu miesiącach, jeżeli ciąża przebiega bez powikłań, kobiety rodzą własne, zdrowe dzieci.

- Dzięki tej technice znika problem etyczny niszczenia zarodków, których nie wykorzystywano podczas in vitro - tlumaczy dr Łukaszuk. - W wielu ośrodkach na świecie, w tym również w Polsce, hoduje się sporą liczbę zarodków, wykorzystuje kilka, a pozostałe ulegają zniszczeniu. Proceder ten budzi moralne kontrowersje. "
 
reklama
dorocica

może masz racje:-)
ale boli mnie tak jakbym miała dostać zaraz @
hmmm...może alieny dogadały się i ustaliły który gdzie ma się wgryźć:-D
 
Do góry