reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

reklama
Dziewczyny które miały hiperke, ile to trwało? Bo chyba oszaleje. Przy każdym ruchu czuje jak mi macica pływa :angry::no:
Ja tydzień miałam taki, że nie chciałabym tego powtarzać. Po tygodniu już wracałam powoli do normalności. W dniu punkcji chyba przekonałam się w jakimś stopniu o tym jak wygląda ból przy porodzie, przy każdym siku, tak bardzo bolał dół brzucha że praktycznie wyrwałam umywalkę ze ściany, bo tak ją ściskałam:) a ze piłam dużo, to wizyty w wc tez były częste. Później zaparcia, brzuch jak do porodu, plus 3 kg, mordęga.
 
:( :( właśnie przeczytałam
Zastanawiam się ile w tym jest prawdy. Ale również zastanawiam się czy jeśli rzeczywiście tak było to jeśli nie chciała dziecko mogła oddać do adopcji, a nie od razu usuwać. Przeraża mnie to wszystko co siedzi w głowie takiej kobiecie... :(

Mnie też i to strasznie :( u nas w rodzinie dziś pewien Maluszek powiększył grono aniołków ;( Maluszek, o którego wszyscy się bali i chcieli żeby dał radę. Walczył o siebie 5 tygodni, a dziś mu się nie udało ;(
Jedne zabijają bez mrugnięcia okiem, a ty widzisz :(
 
Dziewczyny czym sie rozni krotki protokol od dlugiego.
Krótki protokół rozpoczyna się już 2-3 dnia cyklu i trwa aż do uzyskania odpowiedniej wielkości pęcherzyków ( u mnie trwał ok 14 do punkcji)
Długi protokół trwa dłużej i zaczynasz od zażywania tabletek antykoncepcyjnych, żeby wyciszyła się praca jajników i przestały wydzielać się własne hormony. Czas trwania w zależności od efektu i wielkości komórek - ok 5-8 tygodni
To taka mini wersja protokołów. Wiem, że Hess w słowniku in vitro opisała długi protokół :)

Dziewczyny jeśli coś źle ujęłam to poprawiać, krzyczeć na mnie :D :p
 
reklama
I zostało Ci 10 zarodków z 3 stymulacji ? i jesteś w bliźniaczej ciąży a z tych pierwszych stumulacji nie v rozmrażały v się ? Bo mi tu kalkulacjie się nie zgadzają:rofl:
Jakaś Ty sprytna dziewczynka ;) dobrze kalkulujesz tylko sytuacja jest inna, niestety.
Po pierwszej i drugiej próbie nie mieliśmy mrozaczków. Ani jedna Kropka nie wytrwała tak długo.
Przy ostatnim podejściu z 12 kom zapłodniło się 11. Z tych jedna zdegenerowała na drugi dzień, potem chyba dwie się zatrzymały i jeszcze jedna odpadła. Ogólnie podano mi dwa zarodki i 4 mamy eskimoski ;)
Jak wczytywałam się w wyniki nasienia to jakieś mega powalające nie były jak na moje oko, wręcz przeciętnie. Jednak nie znam się na tym :(
 
Do góry