reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kto po in vitro?

Powtórzę kochane na pewno
A
Dla przypomnienia

Ściąga co się dzieje z zarodkami po transferze:

2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza


Także luzik. Może to być nawet kwestia godzin.
 
reklama
Dla przypomnienia

Ściąga co się dzieje z zarodkami po transferze:

2-3 dniowe:

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Embrion sie dzieli
2dpt .. Embrion staje sie blastocysta
3dpt .. Blastocysta wychodzi z otoczki
4dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
5dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
6dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
7dpt.. Zarodekjest juz zaimplantowana
8dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
11dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie

Jezeli tansferowany 5 dniowa blastocyste :

1dpt ( 1 dzien po transferze) .. Blastocyst wychodzi z otoczki
2dpt.. Blastocysta zaczyna wczepiac sie w sciany endometrium
3dpt.. Proces implantacji sie rozpoczyna, blastocysta zaczyna „zakopywac” sie w endometrium
4dpt. Proces implantacji jest kontynuawny gdy and zarodek wnika glebiej w endometrium
5dpt. Zarodek jest juz zaimplantowany
6dpt…Zaczyna byc produkowane HCG
9dpt…HCG jest na tyle duzo, ze mozna spokojnie zrobic sikacza


Także luzik. Może to być nawet kwestia godzin.
Dziękuję Bety kochana jesteś,tylko no nie oszukujmy się test sikany wyszedł a beta nie,gdyby było na odwrót to ok ale tak??:errr: no nic czekam do czwartku i tyle. Boże przez te 1.5 godz.miałam taka nadzieje...
 
Magda a ja wierze, że moze byc inaczej. Nigdy nie testowalam tak szybko wiec nawet nie wiem czy beta moze juz wyjsc. Najszybciej robilam 10 dpt i tak mnie troche w Novum opitolili, ze za szybko. Po CRIO mialam plamienie implementacyjne dopiero 8 dpt a bete robilam w 12 dpt. Daj szanse maluchowi/maluszkom, moja Zuzia tez byla leniuszkiem i pozno za wgryzanko sie zabrala, beta tez mi nie rosla rewelacyjnie tzn nie podwajala sie.
 
Magda a ja wierze, że moze byc inaczej. Nigdy nie testowalam tak szybko wiec nawet nie wiem czy beta moze juz wyjsc. Najszybciej robilam 10 dpt i tak mnie troche w Novum opitolili, ze za szybko. Po CRIO mialam plamienie implementacyjne dopiero 8 dpt a bete robilam w 12 dpt. Daj szanse maluchowi/maluszkom, moja Zuzia tez byla leniuszkiem i pozno za wgryzanko sie zabrala, beta tez mi nie rosla rewelacyjnie tzn nie podwajala sie.
Dziękuję; ) gorące buziaki dla Twoje Zuzi ;) czekam do czwartku i wszystko będzie jasne.
 
No hej dziewczyny u mnie dwa tyg po transferze i dalej nie dzwonią na betę idę dziś do szanownej przychodni poprosić o betę i dam wam znać czuje sie ok tylko mam problem chyba z nerka w sumie od dziecinstwa był problem z kamienica nerkowa i tak bóle okresowe ustały został tylko mój stary ból który od dawna mi dokuczał byłam z tym nie raz u lekarza przed transferem miałam rezonans usg i mówią ze ok ze mogą to być problemy gastryczne nam nadzieje ze sie niemyla i jakoś pomogą by nie zaszkodzić teraz
A tak poza tym bez zmian test ok czekam żeby zadzwonić do przychodni i umówić sie Madzia a otwarte od 8
Także u mnie dalej tylko testy ;)
 

Załączniki

  • image.jpeg
    image.jpeg
    313,5 KB · Wyświetleń: 76
  • image.jpeg
    image.jpeg
    523,7 KB · Wyświetleń: 81
24magda nie przejmuj sie powtórz test za kilka dni ilu dniowy miałaś podany zarodek
Głowa do góry i nie przestawaj wierzyc
 
Ewa trzymam kciuki za wynik, aczkolwiek to tylko formalność ;) tyle testów pozytywnych i taaaak tłuste krechy, nie mogą oznaczać nic innego, jak ciążę! :) Gratuluję!
W ogóle, to przez te dwa tygodnie, zrobiłaś więcej testów, niż ja przez cały swój żywot :D
Madziu a u Ciebie wciąż wierzę i trzymajmy się tego, że poprostu było za wcześnie.. :)
 
reklama
Ewa trzymam kciuki za wynik, aczkolwiek to tylko formalność ;) tyle testów pozytywnych i taaaak tłuste krechy, nie mogą oznaczać nic innego, jak ciążę! :) Gratuluję!
W ogóle, to przez te dwa tygodnie, zrobiłaś więcej testów, niż ja przez cały swój żywot :D
Madziu a u Ciebie wciąż wierzę i trzymajmy się tego, że poprostu było za wcześnie.. :)
Hej najki przez dwa tyg rano I wieczorem od tyg po transferze no niestety nie mozna do czekac sie Tu bety :( to sobie radze sprawdzalismy roznych firm no jak mam sie stresowac to wole sprawdzic
 
Do góry