reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krzywa cukrowa

ja mam obowiązkowe pomiary glukometrem 6-8 razy na dzień i w nocy o 3.30. a przede wszystkim przeliczanie jedzonka na wymienniki. i słodkie każde mogę, tylko muszę przeliczyć na wymiennik, np. snickers to jeden wymiennik. mięsko i wędlinkę jem bez przeliczania.
 
reklama
no na szczęście nie ide do szpitala. miałam po 2 godzinach 170 poziom glukozy z krwi żylnej( z glukometru - paluszka 2 minutki wcześniej 212). Gin mi powiedział że jak by było powyżej 180 to bym musiała poleżeć. Jutro dzwonie dop poradni umówić sie na wizytę ale znając życie to przed świętami nie ma na to szans. Gin mi powiedział Że moge miećnietolerancje na glukoze i dlatego też tak wszystko szaleje ale ja wiem że to cukrzyca. Chudne moja mami też chudław ciąży i teraz ma cukrzyce typu II. Azik byłabym wdzięczna za tą dietkę. Ratujecie mi życie baby nie wiem co bym bez was zrobiła. :laugh:
 
kaśka76 pisze:
ja mam obowiązkowe pomiary glukometrem 6-8 razy na dzień i w nocy o 3.30. a przede wszystkim przeliczanie jedzonka na wymienniki. i słodkie każde mogę, tylko muszę przeliczyć na wymiennik, np. snickers to jeden wymiennik. mięsko i wędlinkę jem bez przeliczania.
jak to jest z tymi wymiennikami bo ja nic nie wiem ????
 
mi najgorzej było be zpepsi i pomarańczy...

pepsi czasami podpijałam a zamiast pomarńczy rozkochałam sie w sweete  ;D
 
tak się robi poziomy, aby mieć jak najlepsze zobrazowanie wahań. u mnie każdy diabetolog tak nakazuje.

Agawa: musisz konkretnie pogadać z diabetologiem, innego wyjścia nie ma. u mnie w poradni kobiety w ciąży są obsługiwane poza kolejnością.

Azik: ja pepsi light lub max mogę. ona nie ma czystej postaci cukru.
 
w moejj poradni jest pełen zakaz dla ciezarnych uzywania produjtów z wyminnikami cukru.
dlanormalnych cukrzyków - owszem, ale przy cukrzycy cieżarnych zabraniają.

agawa - u mnie w poradni przyjmują ciezarne be zaapisów, zadzwoń i dowiedz sie moze jeszcze przed swietami jakis lekarz cie trochę uspokoi.
 
ja dostałam pozwoleństwo na picie w normalnych ilościach, a nie że bedężłopać przez cały dzień pepsi - co niestety niekiedy mi sie zdarzało.
 
reklama
Do góry