reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Krwiak w macicy w ciąży

Też zaczynałam ciążę od ogromnego krwiaka (nie ma konkretnej przyczyny powstawania krwiaków, czasami wystarczy stres) i nikt nie dawał szans na utrzymanie.. Leżałam grzecznie przez kilka tygodni z duphastonem i krwiak zaczął się wchłaniać. W 12tc nie było już po nim śladu :)
Trzymam kciuki za Was :)
Ja jestem w tej samej sytuacji tyle że mi zasuwa krew litrami...12tc aktualnie i martwię się strasznie...do tego boli mnie brzuch, tydzień temu na badaniach wyszło że wszystko gra mimo lekkiego krwawienia potem w ogóle ustało i było tylko przy podcieraniu widać zaróżowiony śluz a Dzisiaj jest masakra...bordowa krew w sporej ilości 🤦 za 3 dni mam wizytę i teraz mam dylemat czy to normalne? Ile będzie ten krwiak się czyścił? I czy skoro od 3 tygodni na zmianę krwawie i lekko plamie to ten krwiak pękł? I ile jeszcze to potrwa...
 
reklama
Cześć! Tak, jestem w 7tc i dziś krwiak 16mmx8 mm został wykryty podczas badania USG. Zlecono mi lecytynę 2x dziennie dopochwowo. Pani doktor mówiła, że mam normalnie funkcjonować. Zostaje tylko czekać cierpliwie co będzie dalej
Mi tez wykryli w 6 tyg. Mi natomiast kazano sie oszczedzac, najlepiej lezec. Mialam przepisana luteine 3xdziennie. Dzis na badaniu lekarz powiedzial, ze krwiak sie wchlonal, wiec jest dobrze. Pozdrawiam
 
To był 16 cm czy mm?
No też wątpię, że miał 16 cm...

Cześć! Tak, jestem w 7tc i dziś krwiak 16mmx8 mm został wykryty podczas badania USG. Zlecono mi lecytynę 2x dziennie dopochwowo. Pani doktor mówiła, że mam normalnie funkcjonować. Zostaje tylko czekać cierpliwie co będzie dalej
Ja miałam mięśniaka macicy w ciąży. Dziecko zdrowe jak ryba :)
Jeśli będziesz miała CC to powinni Ci wyciąć od razu, tylko musisz poinformować o tym. Mi wycięli większego, mniejszego nie ruszali.
Nikt mi nie kazał się w ciąży z powodu mięśniaka oszczędzać 🙂
 
No też wątpię, że miał 16 cm...


Ja miałam mięśniaka macicy w ciąży. Dziecko zdrowe jak ryba :)
Jeśli będziesz miała CC to powinni Ci wyciąć od razu, tylko musisz poinformować o tym. Mi wycięli większego, mniejszego nie ruszali.
Nikt mi nie kazał się w ciąży z powodu mięśniaka oszczędzać 🙂
Właśnie sama się zastanawiam, czy powinnam leżeć plackiem czy normalnie pracować ... I oczywiście milion myśli w głowie. Ale jestem normalnie dziś w pracy, jednak 8 h siedzę, więc to chyba nic strasznego.. czytałam, ze leżenie też nie jest zbyt korzystne, bo może powstać zakrzepica. Generalnie dziewczyny, byłam dzień wcześniej u innego lekarza, który nie wykryl tego krwiaka i nie dał luteiny, mimo że miałam jedno poronienie w maju tego roku... Także wniosek ogromny, konsultować warto z kilkoma lekarzami i słuchać się swojej intuicji. Umowie się na przyszły tydzień na kontrolę i zobaczę czy krwiak rosnie czy go już moze nie ma.
 
No też wątpię, że miał 16 cm...


Ja miałam mięśniaka macicy w ciąży. Dziecko zdrowe jak ryba :)
Jeśli będziesz miała CC to powinni Ci wyciąć od razu, tylko musisz poinformować o tym. Mi wycięli większego, mniejszego nie ruszali.
Nikt mi nie kazał się w ciąży z powodu mięśniaka oszczędzać 🙂
I takie informacje bardzo lubię, trochę uspokajają, także bardzo serdecznie dziękuję i życzę wszystkiego dobrego ☺️
 
Właśnie sama się zastanawiam, czy powinnam leżeć plackiem czy normalnie pracować ... I oczywiście milion myśli w głowie. Ale jestem normalnie dziś w pracy, jednak 8 h siedzę, więc to chyba nic strasznego.. czytałam, ze leżenie też nie jest zbyt korzystne, bo może powstać zakrzepica. Generalnie dziewczyny, byłam dzień wcześniej u innego lekarza, który nie wykryl tego krwiaka i nie dał luteiny, mimo że miałam jedno poronienie w maju tego roku... Także wniosek ogromny, konsultować warto z kilkoma lekarzami i słuchać się swojej intuicji. Umowie się na przyszły tydzień na kontrolę i zobaczę czy krwiak rosnie czy go już moze nie ma.
A miałaś krwawienia? Lekarka nie zaproponowała zwolnienia, czy odmówiłas?
 
reklama
Do góry