reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Skończcie już dziewczynie robić wywody. Zaszła w ciąże to zaszła, a jakiekolwiek pouczanie to już leży w gestii rodziców, a nie w forumowiczach. Zreszta po fakcie dokonanym, niewiele to zmieni. Nie podzielam planowania dziecka w tym wieku, bez własnego lokum, stałej pracy i stałego partnera, ale prawda jest ze czasami nie jedna 18-latka bywa lepsza mama niż dojrzała kobieta. I jeśli stało się, to się stało i dobrze, ze ta ciąże chce utrzymać i nie wypisuje o porzucenia dziecka. Niech ci się dobrze powiedzie, liczę ze oboje z chłopkiem wytrwacie w tym razem i poukłada się wszystko tak jak powinno. :)

Daj jeszcze znać proszę skąd plamienia? Co lekarze mówili? Bo chyba nie doczytałam się tej odpowiedzi.
 
reklama
Chłopak w tym roku skończy szkole i pójdzie do roboty .
A teraz to ma praktyki płatne jak i ja i by się uzbierało na te pierwsze rzeczy pieniędzy a zanim by się urodziło to by już pracował.

A mieliśmy mieszkac jakoś u mnie


No wiem że dziecko w nocy płacze i są noce nie przespane
Podziwiam was za to, ze zdecydowaliscie sie na dziecko w tym wieku. Ja do 24 r.ż. absolutnie nie wyobrazałam sobie bycia mamą. A juz absolutnie w czasie gdy się uczyłam. Więc szacun, rodzice z obu stron będą musieli wam pomagać, i wtedy zapewne wszystko się ułoży.
I to nie jest pouczanie tylko spostrzeżenie z drugiej strony - ze strony rodzica🤷‍♀️
 
Podziwiam was za to, ze zdecydowaliscie sie na dziecko w tym wieku. Ja do 24 r.ż. absolutnie nie wyobrazałam sobie bycia mamą. A juz absolutnie w czasie gdy się uczyłam. Więc szacun, rodzice z obu stron będą musieli wam pomagać, i wtedy zapewne wszystko się ułoży.
I to nie jest pouczanie tylko spostrzeżenie z drugiej strony - ze strony rodzica🤷‍♀️
każdy ma inny poglad na życie. Czasami to z jakiego domu wychodzimy tez ma wpływ na nasze decyzje. Najważniejsze, aby te dziecko miało kochających rodziców, którzy udźwigną ten „trud” wychowania dziecka i poukładaja sobie teraz wszystko tak, aby na te macierzyństwo się przygotować i zapewnić dziecku podstawowe rzeczy.
Wsparcie rodziców tez jest ważne, bez względu na wiek tak naprawdę, choć tu zapewne pomoc będzie tez musiałabym finansowa, bo kto już dziecko ma ten wie ze nawet ta najbardziej podstawowa wyprawka to wydatek większy niż kilka stow. No ale, jak się zaplanowalo potomstwo, to i trzeba poradzić sobie z utrzymywaniem.
Będąc jeszcze u rodziców, nie mając kredytów, czynszów, opłat itp itd można poradzić sobie, pytanie co dalej. :)


No nic, lepiej czytać ze ktoś chce wychować to dziecko, niż chce porzucić.
 
A mówili lekarze skąd w takim razie plamienia? Bo kilka dni plamień to jednak co innego, niż jednorazowa sytuacja. Do kiedy będziesz leżeć ?
Mówili tylko że duza szansa jest na poronienie i tyle.


W środę mam zrobić jeszcze badania a do kiedy bede leżała to nie wiem
 
Gdzie jest ta odpowiedzialność jak trzeba o ciąży poinformować rodziców i kiedy ciąża wymaga natychmiastowej kontroli lekarskiej, a Ty się boisz reagować?
Ty chyba mnie nie rozumiesz ale no cóż. Twoim zdaniem to że bałam się mamie powiedzidc o ciąży to znaczy że jestem nieodpowiedzialna tak ?
No to fajnie xd
 
Skończcie już dziewczynie robić wywody. Zaszła w ciąże to zaszła, a jakiekolwiek pouczanie to już leży w gestii rodziców, a nie w forumowiczach. Zreszta po fakcie dokonanym, niewiele to zmieni. Nie podzielam planowania dziecka w tym wieku, bez własnego lokum, stałej pracy i stałego partnera, ale prawda jest ze czasami nie jedna 18-latka bywa lepsza mama niż dojrzała kobieta. I jeśli stało się, to się stało i dobrze, ze ta ciąże chce utrzymać i nie wypisuje o porzucenia dziecka. Niech ci się dobrze powiedzie, liczę ze oboje z chłopkiem wytrwacie w tym razem i poukłada się wszystko tak jak powinno. :)

Daj jeszcze znać proszę skąd plamienia? Co lekarze mówili? Bo chyba nie doczytałam się tej odpowiedzi.
Dziękuję ❤️❤️

Powiedzieli że ciąża jest zagrożona bo mam młody wiek do niej i tylko tyle. Nic nie mówili więcej.
Mam brać leki aż przestanę plamić.
A od wczoraj nocy różnicy nie ma. Mam nadzieję że będzie wszystko dobrze 🥺
 
reklama
Wybacz ale siedzenie sobie na forum z krwawieniem w ciąży „bo boisz się powiedzieć mamie”, w dodatku w ciąży, która zaplanowałas, nawet zaplanowalas ze chłopak się wprowadzi do twoich rodziców nawet ich o tym nie informując, nie jest odpowiedzialne.
Nie uważam, żebyś wiedziała z czym wiąże sie macierzyństwo pisząc ze jakoś sobie pieniążki na pierwsze rzeczy uzbieracie. Wyprawka to jest koszt kilku tysięcy złotych. I nawet jeśli taka kasę zdobędziecie to z pomocą rodziców i chłopaka, ja w tym żadnej odpowiedzialności nie widze.
Nawet jeśli w takim wieku zdecydowałaś sie na dziecko to wybacz ale powinnaś być na tyle odpowiedzialna i dorosła żeby powiedzieć o tym rodzicom i mieć plan co jeśli oni Ci nie pomogą w takiej sytuacji.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry