reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krwawienie

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
A ja uważam, patrząc na Twoje wątki od początku listopada że masz mniej niż 17 lat i jesteś mega nieodpowiedzialna, nie mówiąc o ewentualnej ciąży rodzicom/nie reagując na krwawienie od razu.
Oceniaj od razu . Ty serio jesteś w stanie ocenić przez tel w jakim wieku jestem ?
A skąd wiesz może jestem odpowiedzialna Skoro zdecydowałam się na dziecko w tam młodym wieku. To że mam 17 lat to nie oznacza od razu że jestem nie odpowiedzialna. Skoro starałam się o niego to chyba wiem co chciałam
 
reklama
Ja chciałam porad czy twojego komentowania co o tym myślisz i czy to co zrobiłam czy było to rozważne?
pisząc post tego typu na forum publicznym niestety nie dostaniesz samych współczuć i „ojojek” bo każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii na dany temat. A porady już dostałaś w tym wątku wielokrotnie jak i w tym wczorajszym.
 
Oceniaj od razu . Ty serio jesteś w stanie ocenić przez tel w jakim wieku jestem ?
A skąd wiesz może jestem odpowiedzialna Skoro zdecydowałam się na dziecko w tam młodym wieku. To że mam 17 lat to nie oznacza od razu że jestem nie odpowiedzialna. Skoro starałam się o niego to chyba wiem co chciałam
to skoro jesteś odpowiedzialna i zdecydowałaś się na dziecko to bądź na tyle rozsądna żeby powiadomić opiekunów/rodziców i umów się do ginekologa na potwierdzenie. Każda kobieta która jest świadoma zajścia w ciąże i jej pragnie, po potwierdzeniu umawia się na wizytę.
 
Wątek sprzed 6 dni - jestem w 7 tygodniu ciąży czy mogę farbować włosy, wczorajszy post - jestem w 6tyg i plamię, to w którym końcu tygodniu jesteś?
Ciężko mi obliczyć w którym jestem , jedna aplikacja inaczej A druga inaczej. Ale pomiędzy 6/7 na pewno. Jutro idę do lekarza to sie przekonam.
 
pisząc post tego typu na forum publicznym niestety nie dostaniesz samych współczuć i „ojojek” bo każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii na dany temat. A porady już dostałaś w tym wątku wielokrotnie jak i w tym wczorajszym.
To po co komentujesz Skoro nie chcez dac porad ? Ja wiem co mam juz robić, więc twoje zbędne komentarze są mi nie potrzebne
 
to skoro jesteś odpowiedzialna i zdecydowałaś się na dziecko to bądź na tyle rozsądna żeby powiadomić opiekunów/rodziców i umów się do ginekologa na potwierdzenie. Każda kobieta która jest świadoma zajścia w ciąże i jej pragnie, po potwierdzeniu umawia się na wizytę.
Przecież ja powiedziałam to rodzicom , jak i rodzicom chłopaka.
Jutro mam do lekarza iść chyba że jeszcze dzisiaj pojadę.
 
Ja chciałam porad czy twojego komentowania co o tym myślisz i czy to co zrobiłam czy było to rozważne?
Żadnej porady Ci nie dałam 🤷🏽‍♀️ i nie zamierzam bo już masę ich dostałaś 🤷🏽‍♀️
Co więcej, nie oceniłam Cie i nie napisałam czy to rozważne czy nie, więc nie wiem o co się rzucasz 🤷🏽‍♀️
 
reklama
Nie wiem dlaczego ale planowana ciąża dwojga 17latków nie brzmi mi prawdopodobnie.... 🤷🏽‍♀️
Oj zdziwiłabyś się. Ja widziałam już na różnych forach takie dziewczyny. Włącza się instynkt i zero przemyślenia.
Oceniaj od razu . Ty serio jesteś w stanie ocenić przez tel w jakim wieku jestem ?
A skąd wiesz może jestem odpowiedzialna Skoro zdecydowałam się na dziecko w tam młodym wieku. To że mam 17 lat to nie oznacza od razu że jestem nie odpowiedzialna. Skoro starałam się o niego to chyba wiem co chciałam
Ale tak latrząc na to obiektywnie, to Ty nie pokazałaś nam tu swojej odpowiedzialności w żadnym momencie. Bo co?
- dopiero się uczysz i nie wiesz co będzie ze szkodliwymi czynnikami w pracy. Nie wiesz też zapewne jak skończysz szkołę z małym dzieckiem i z przerwą od nauki i od pracy
- nie zarabiasz pewnie na tyle, żeby samodzielnie pokrywać wydatki na siebie, a co dopiero na dziecko
- Twój facet też jeszcze mieszka z rodzicami, którzy zapewne go utrzymują jak nie w całości to częściowo
- praktycznie pozbawiasz i siebie i swojego partnera opcji doszkalania się czy studiów (u niego), bo będzie musiał natychmiast iść do pracy, żeby pokryć koszta utrzymania dziecka
- oboje jesteście jeszcze w trakcie nauki
- zachodzisz w ciążę i masz krwawienie i plamienie od kilku dni, ale nie idziesz do lekarza, bo boisz się powiedzieć rodzicom o ciąży
- pomimo tego, co Ci tu wszyscy piszemy, dalej nie pojechałaś na IP, chociaż powinnaś to zrobić natychmiast w trybie pilnym
- nie pomyślałaś przed ciążą o tym, że skoro jesteś niepełnoletnia, to na każdą wizytę do lekarza będziesz musiała iść z opiekunem. A że bałaś się powiedzieć rodzicom, to tak naprawdę lekceważyłaś zarówno swoje zdrowie jak i życie dziecka, bo wystarczy, żeby Ci TSH skoczyło, a Ty o tym nie wiesz, albo żebyś miała cukier za wysoki
- zapytana, czemu nie poczekaliście do 18tki mówisz, że nie wiesz. Czyli nieprzemyślana decyzja
- jesteś już prawdopodobnie po jednym poronieniu, bo na to wskazują poprzednie pozytywne testy ciążowe, a mimo to, nawet przed ciążą pewnie u lekarza nie byłaś
- bierzesz jakieś suplementy dla kobiet w ciąży? Kwas foliowy?


Czy tak obiektywnie możesz mi powiedzieć, w jakim momencie jesteś odpowiedzialna?
I to nie z wieku wynika tylko z podejścia. A to, że świadomie starałaś się o ciążę i świadomie w nią zaszłaś doskonale wiedząc, w jakiej jesteś sytuacji i jakie masz wsparcie od rodziców, to akurat główny dowód na brak tej odpowiedzialności.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry