reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krok po kroczku, czyli postępy naszych Maluszków

kate a kąpiesz maluszka po basenie na basenie?

tak :-) kąpiemy ja pod prysznicem jej mydełkiem, a potem jeszcze wieczorem w domu

ANNA jakbym widziała moją Marikę; ona tak już się podnosi do siadania i się złości, bo nie chce leżeć na pąlsko śmierdziel jeden
TRINA zobaczysz, trochę ćwiczeń i będzie ok, one dają super efekty
 
reklama
Trina - Strasznie mi przykro, że film, który wstawiłam był powodem Twoich łez :-(.Przepraszam.. Nie chciałam, by sprawił on komuś jakąkolwiek przykrość.. :-(

Mam nadzieję, że Maciuś jak najszybciej zacznie podciągać główkę ku górze.. i,że rehabilitacja przyniesie oczekiwane efekty.. Musisz być dobrej myśli..
Tulę Cię mocno i jeszcze raz przepraszam..
No co Ty, nie ma za co :rofl2: taki mi sie sentymentalny nastrój wczoraj zrobił. Zmęczenie robi swoje :sorry2:
Strasznie się z Tobą cieszę, że Mała takie postępy robi.
Po prostu Twój filmik zmusił mnie do refleksji nad moim młodym :-( Bardzo bym chciała, żeby on też już tak robił :sorry2:
A co do rehabilitacji, to mimo, że to dopiero początek chyba pomału zaczyna być widać efekty :tak:
Dzięki za dobre słowa dziewczyny :-)
 
Mój też sie jeszcze nie przekręca ani z brzuszka na plecy ani z pleców na brzuszek.Każde dziecko rozwija się swoim własnym rytmem.Wiem że i na niego przyjdzie czas.
 
trina nie martw sie kobito na zapas...jezeli Twoj niunius jest cwiczony metoda NDT-Bobath,to SUPERRRR!!czasem tak bywa,ze asymetria nie chce ustapic,ale nie martw sie...mam tylko nadzieje,ze rehabilitantka pokazala Tobie jak sie powinno maluszka prawidlowo nosic,przebierac etc.bo to jest bardzo wazne,w ten sposob Ty i Twoi bliscy moga m.in. w ten sposob pomoc dzidkowi:-)a co do glowki,to ma slaby brzuszek najprawdopodobniej...trudno mi mowic o jakis cwiczeniach,bo nie widze maluszka,a takich cwiczen metoda Bobath nie da sie nauczyc rodzicow...to tak jabky sie poszlo do dentysty i powiedzialo,ze sie samemu zaboruje zeba albo poszlo do kardiochirurga i powiedzialo sie,ze sie nauczy operowac serce na sobie;-) a jesli chodzi o podciaganie za raczki,to wg tej metody jest to tylko jeden z testow,ktorym bada sie maluszka,a NIE CWICZY...nie powinno sie tak robic...Nie martw sie kobieto:-)Pamietaj,ze nie ma tego zlego,a dobrze,ze maluszek teraz chodzi na rehabilitacje,wiec glowa i uszy do gory i mi sie tu nie zamartwiac na zapas...kazde dziecko inaczej sie rozwija!!


moja rada tak na sucho,to kladz maluszka jak najczesciej na brzuszku na podlodze,najlepiej na kocyku albo macie;-)no duzo zabaw na podlodze,to najlepiej rozwija dziecko...lozeczko jest do spania,a podloga do zabawy;-)...czasem tez zostawiam Mikisua w lozeczku,ale to rzadko,robie to jak odkurzam,wtedy wieszam mu nad brzuszkiem zabawki,zeby sobie siegal...teraz kopie je nogami i chwyta sie za kostki:-)
 
Ostatnia edycja:
Ja z Karoliną też ćwiczyłam ale metodą Vojty, bo jedna strna była silniejsza i zawsze układała główkę na jedną stronę, do pierwszego roku jej życia wszystko się wyrównało....
Trina będzie dobrze:tak::tak::tak:
Anna jaka fajna Majeczka- siłaczka:-)
 
Moli - mam pytanko... wspomniałas o odpowiednim noszeniu dziecka...ale mogłabyś trochę przybliżyć temat?? Szymek uwieeeeelbia jak sie go nosi w pionie - opiera się rączkami na ramieniu i ogląda "świat".. tylko nie wiem czy może tak być długo???? nie uznaje w zasadzie żadnej innej pozycji na rękach..jescze ewentualnie tylem do mnie (też w pionie) lub samolocik....
 
Moli - mam pytanko... wspomniałas o odpowiednim noszeniu dziecka...ale mogłabyś trochę przybliżyć temat?? Szymek uwieeeeelbia jak sie go nosi w pionie - opiera się rączkami na ramieniu i ogląda "świat".. tylko nie wiem czy może tak być długo???? nie uznaje w zasadzie żadnej innej pozycji na rękach..jescze ewentualnie tylem do mnie (też w pionie) lub samolocik....
Aniu ja mam zalecone nosić i podnosić dziecko tak jak w tej broszurce jest pokazane:
http://www.wczesniak.pl/publikacje/Poradnik-srodek.pdf
Moli dzięki :) rehabilitacja nie jest oficjalnie metodą Bobatha, bo to nfz-owa przychodnia, ale widzę, że pani korzysta prznajmniej częściowo z tych ćwiczeń
 
Ostatnia edycja:
reklama
Moli - mam pytanko... wspomniałas o odpowiednim noszeniu dziecka...ale mogłabyś trochę przybliżyć temat?? Szymek uwieeeeelbia jak sie go nosi w pionie - opiera się rączkami na ramieniu i ogląda "świat".. tylko nie wiem czy może tak być długo???? nie uznaje w zasadzie żadnej innej pozycji na rękach..jescze ewentualnie tylem do mnie (też w pionie) lub samolocik....

chwilę mu nie zaszkodzi,bardzo fajny poradnik podała trinajesli chodzi o noszenie,w sumie tam pokazane jest glownie dla noworodkow,ale nieco starsze dzieci,tak jak nasze tez sie powinno tak nosic...ogolnie to nie ma jakies normy i tez nie szkodzi ta pozycja tylko w granicach rozsadku,wiadomo,ze caly czas nie nosisz na rekach,a jesli nawet,raczej zmieniaj mu te pozycje,niech poznaje w roznych opcjach"swiat"...nasz Miki tez sie wkurza jak go biore do odbicia do pionu lub jak idziemy przywitac tatę w pozycji pionowej,a zaraz biore go w pozycje półleżącą,to zaczyna mi się prężyć,wyginać,ale zaraz mu przechodzi,bo staram się odwrócić jego uwagę....

trina poradnik jak najbardziej:-)Powodzenia i trzymamy kciukaski:-)

małaulka fajny jest Vojta...kręci mnie ta metoda,choć jest trochę "szokująca" dla maluszka,wiesz najlepiej:baffled::rofl2:chciałabym zrobić ten kursik,ehhh...tylko nie mam kaski grrr
 
Do góry