reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krok po kroczku, czyli postępy naszych Maluszków

Muszę się pochwalić.:-p Bartek mówi mama tata da isi ...
Ale oststnio bawiłam się z nim, on mał w rączce pilota i ja mówiłam daj i on mi dawał i ja mu oddawałam i tak parę razy, aż w końcu ja mówię daj i wyciągam rękę po pilota a on na to "ne da" i zabrał ręką pilota do tyłu:-D
Super to wyglądało!
Wydaje mi się że on chyba zaczyna mówić już świadomie.
CZasem jak trzymam go na kolanach to on próbuje zejść i przy tym mówi "isi" (czyt. idzie):cool2:
 
reklama
U nas Oliwka swiadomi jak trzyma cos w raczce to nas wokolo wszystkich czestuje I jak sie jej to podoba
U nas tez jest z tym np Podaj mamusi pilota i daje I sie cieszy Tylko trzeba muwic do nie Prosze i dziekuje
Nauczyla sie dawac buzi I daje czesto i jak np mnie daje buzi a G jest w poblizu to zaraz nachyla sie do niego aby dac mu buzi I tak robiz kazdym Chyba daje tez drugiej osobie aby tamtej zal nie bylo hihih

Coraz lepiej umie pokazac gdzie jest OKCZKO I NOSEK
i zaczela sobie pod nosem gadac GHHHIII PFFFFFFFFFIIIIIIIIII
mama tata baba to juz dawno jest I EJ EEEE ETTTTTTT :-)
Spaceruje wokol mebli czy lozka ale musi sie tego trzymac Wiec jak juz meble przechodzi doskonale to moze zaniedlugo pojdzie w nogi
Kroki samodzielne nadal pod nasza namowa ale czasem jej sie uda kilka krokow a czesem jak pijana leci
 
A moje dziecko jak nic nie mówiło tak dalej nic nie mówi. Owszem wszystko rozumie ale chce gadać tylko po swojemu. Za to nawija tak że mus się czasami buzia nie zamyka :-D
 
Moj sie w mowie znowu cofnal i teraz znowu tylko nie i da.chodzi po domu i robi to swoje ko ko ko, da da , ba ba :/
no i dzisiaj sam chodzil po mieszkaniu juz.wczoesniej tylko za namowa.potem przez zastrzyki mu sie zatrzymalo wszystko bo podobno po nich dorosli nawet kujleja wiec mlody nawet nie probowal a dzis pieknie wystartowal.
 
My z nocnikiem nie szalejemy, ale Marika lubi nawet na nim siedzieć (czyta książeczkę) i siusiu zrobi. Muszę tylko kupić nowy, bo ten połamała i wszystko wylatuje na podłogę :-D

Nie wiem, czy wam już pisałam, ale Marika od ponad miesiąca myje sama ząbki i to uwielbia. Jak kończymy się myć to wyciąga rączkę do kubeczka ze szczoteczkami i już chce swoją. Potem nakładam jej pastę, a ona szoruje ząbki. A ma ich 6 :-)

Rany, minął już prawie rok. Nadal nie mogę uwierzyć, że mój Skarb już jest taki duży, że wszystko rozumie, wykonuje polecenia, przychodzi się przytulić, podaje rączkę, żeby ją prowadzić. Teraz ma taką zabawę, że kładzie misia na swoje małe krzesełko i wozi go po pokoju. Wracam z pracy i odczuwam jaka już jest "dorosła", czasem poważna i zamyślona. Przychodzę, a ona "opowiada" mi tak po swojemu, ale z przejęciem - nie wiem co, może o tym, co robiła, co się działo :-):-):-)

Tak bardzo ją kocham i cieszę się z każdej małej i dużej rzeczy jakiej się nauczy...
 
Nie wiem, czy wam już pisałam, ale Marika od ponad miesiąca myje sama ząbki i to uwielbia. Jak kończymy się myć to wyciąga rączkę do kubeczka ze szczoteczkami i już chce swoją. Potem nakładam jej pastę, a ona szoruje ząbki. A ma ich 6 :-)
QUOTE]

kate a jak ona wypluwa paste???nie za mala jest na mycie zabkow:sorry2: tak czytam co piszesz i czasem mam wrazenie ze troszke to ubarwiasz wiesz ja mam 3 dzieci i zadne nie jest zacofane w rozwoju ale twoja mariczka to chyba 1 taki przypadek na swiecie bo z tego co piszesz ona zaraz zacznie chodzic do szkoly ..sory
 
na mycie zabkow za wczesnie nie jest ale na paste zdecydowanie.pasty sa po 2 r. z. bo dzieci nie potrafia jeszcze jej wyplywac i plukac ust i powinno myc sie sama woda.
 
reklama
Laski ale ponoc są w aptekach pasty dla dzieci których nie trzeba wypluwać.

Co do ząbków to zapominam żeby je Hance myć i musze sobie wyrobić ten nawyk.
 
Do góry