Moonstone
Moderator
- Dołączył(a)
- 24 Wrzesień 2021
- Postów
- 39 306
Nie, czyli nikt nie może szanujmy siebie może, hm?Czyli jedni mogą a inni nie ?
Dzień dobry...
Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.
Ania Ślusarczyk (aniaslu)
Nie, czyli nikt nie może szanujmy siebie może, hm?Czyli jedni mogą a inni nie ?
Ale jakie działanie?Cel był taki,żeby pokazać jak głupie jest to działanie.
Dziewczyna jeszcze nie jest w ciąży a już planuje iść na zwolnienie...To nie jest niewinne pytanie.Ale dziewczyna pyta o zasiłek. Nikt nie zna jej sytuacji w pracy, ani w domu, a wyśmiewanie, dobre rady o tym, by na razie odpuściła i posądzanie o lewe L4.
Bo to jest takie niespotykane - L4 w ciąży. I żadna z was się wcześniej nie zastanawiała ile dostanie zasiłku dopóki nie złożyło druku do ZUS, ani dnia wcześniej.Dziewczyna jeszcze nie jest w ciąży a już planuje iść na zwolnienie...To nie jest niewinne pytanie.
Czytałaś post autorki? To jest dla mnie dziwne działanie.Ale jakie działanie?
Ten 3 miesiąc ma znaczenie w przypadku umowy na czas określony i próbny. Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc ulega przedłużeniu do dnia porodu tylko wtedy jeśli uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży.Po prostu trzeba zacząć się starać. W ciąży jest się chronionym od początku, więc nie rozumiem czemu wyliczać 3 msc
Zasiłek nie będzie średnią tylko będzie wyliczony z 1 pełnego miesiąca, kiedy będziesz na urlopie.
Na okresie próbnym raczej nie jest, skoro wraca do pracy po macierzyńskim, a nawet jeśli ma umowę na czas określony to jak pójdzie na L4 nie wracając do pracy ZUS będzie wypłacał jej je dalej i później zasiłek macierzyński.Ten 3 miesiąc ma znaczenie w przypadku umowy na czas określony i próbny. Umowa o pracę zawarta na czas określony albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc ulega przedłużeniu do dnia porodu tylko wtedy jeśli uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży.
To była odpowiedź do innego komentarza a nie odpowiedź dla autorki postu. Odnośnie tego po co „wyliczać” 3 miesiąc.Na okresie próbnym raczej nie jest, skoro wraca do pracy po macierzyńskim, a nawet jeśli ma umowę na czas określony to jak pójdzie na L4 nie wracając do pracy ZUS będzie wypłacał jej je dalej i później zasiłek macierzyński.
Jeżeli umowa się skończy w trakcie chorobowego a autorka będzie w więcej niż 12 tc to umowa przedłuży się do dnia porodu ale zasiłek macierzyński nie będzie wypłacany.Na okresie próbnym raczej nie jest, skoro wraca do pracy po macierzyńskim, a nawet jeśli ma umowę na czas określony to jak pójdzie na L4 nie wracając do pracy ZUS będzie wypłacał jej je dalej i później zasiłek macierzyński.