reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kolejna ciąża od razu po urlopie macierzyńskim

reklama
Ale co ma do tego zawód kasjerki? Wymioty owszem mogą być przesłanką do chorobowego. Ale nie to,że ktoś pracuje akurat na kasie.
Czy np osoba, która ma pracę biurową, siedzi za biurkiem i też wymiotuje non stop nie ma prawa iść na L4 tylko dlatego,że nie obsługuje klientów?
Nie zawód decyduje o tym kto i kiedy może skorzystać z chorobowego a lekarz i dolegliwości ciężarnej.
Masz rację. W każdym zawodzie można iść na L4 od początku ciąży. I dokładnie to lekarz decyduje i wystawia L4. Pytanie nie brzmiało, czy lekarz wystawi L4 albo gdzie załatwić L4 bez podstaw medycznych. Pytanie brzmiało o to jak jest wyliczany zasiłek.
Piszesz o chamstwie. Przecież Twoje posty są poprostu wypełnione jadem.
Dostosowuje się do waszego poziomu 🤷‍♀️
To nie sarkazm, tylko idiotyzm z Twojej strony.
O nie, ja zadbałam o moje dzieci i mam przepisową różnicę 3 lat.
 
Masz rację. W każdym zawodzie można iść na L4 od początku ciąży. I dokładnie to lekarz decyduje i wystawia L4. Pytanie nie brzmiało, czy lekarz wystawi L4 albo gdzie załatwić L4 bez podstaw medycznych. Pytanie brzmiało o to jak jest wyliczany zasiłek.
I na to pytanie autorka dostała odpowiedź.
A to,że dyskusja rozwinęła się w innym kierunku to coś złego?
 
Dopiero niedawno urodziłaś. Jeszcze nie wiesz, jak będzie wyglądac zycie ze starszym niemowlakiem, ktore wymaga ciągłej opieki, a juz robi więcej niz tylko spi i je.
czy będziesz w stanie zajmować się dzieckiem, ktore juz masz, kiedy bedziesz w ciązy?

A co, jeżeli ciąża okaże się problemowa? Czy starsze dziecko poradzi sobie bez Ciebie? Czy masz kogos do pomocy?

Ciąża zaraz po macierzyńskim to kusząca perspektywa, nie ukrywam, bo mnie też kusi takie przedłużenie sobie wolnego, ale generalnie to średni pomysł.
Proszę nawet zacytuję moją ulubioną wypowiedź z całej tej dyskusji 🤦‍♀️

Dziewczyna się pyta o zasiłek, a jedną z pierwszych odpowiedzi jest to, że ma się zastanowić nad dzieckiem 😂
 
Proszę nawet zacytuję moją ulubioną wypowiedź z całej tej dyskusji 🤦‍♀️

Dziewczyna się pyta o zasiłek, a jedną z pierwszych odpowiedzi jest to, że ma się zastanowić nad dzieckiem 😂
To ja zacytuję Ciebie: "różne są przypadki". Widocznie tak to wygląda z perspektywy @Lady Loka . O ile znam jej posty, to naprawdę nie ma się z czego śmiać.
 
To ja zacytuję Ciebie: "różne są przypadki". Widocznie tak to wygląda z perspektywy @Lady Loka . O ile znam jej posty, to naprawdę nie ma się z czego śmiać.
A czy dziewczyna się pytała o to, czy w ogóle mieć dziecko i w jakim czasie po pierwszej ciąży? Czy jak ktoś się pyta o cenę pomarańczy to odpowiada im, że ona na jej miejscu by nie kupowała pomarańczy, bo się nimi struła?
 
reklama
Do góry