reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Cześć dziewczyny , dawno mnie nie było...nie dlugo Was doczytam.
Mogę Was prosić o głosik ?
biorę udział w konkursie
Całuśny Konkurs Walentynkowy!, Czas Dzieci
od godziny 15 można glosować aż do północy 13 lutego.Mogę Was prosić o głosik na moją Amelkę? nie wiem czy trzeba się rejestrować.
Pomożecie??
tongue.gif

A tu zdjęcie Amesi
Imprezy dla Dzieci - Dziecko - Wydarzenia, Atrakcje, Konkursy, Czas Dzieci

Bardzo dziekuje
:-)
ALBO JA JESTEM TĘPA ALBO COŚ ,BO NIE WIDZĘ JAK ZAGŁOSOWAĆ:baffled:
 
reklama
Anja, dokładnie mi się wydaje jak tobie - pojeździ i się nauczy bez przedszkola. Też mi się wydaje ważne, żeby po polsku dzieci ładnie mówiły i poprawnie. Angielskiego na pewno się w tych czasach nauczą. Ja np. się nauczyłam w liceum i jakoś żyję - angole i inne nacje jakoś mnie rozumieją, nawet pożartować z nimi potrafię, więc wszystko się da, nie trzeba wcale od niemowlaka się jęz. obcych uczyć ;-)
 
Emka spoko:-D

jak mieszany- wplatywany to moze byc fajne, tylko zwroc uwage na to czy nie ma dyslekcji w rodzinie, bowtedy wiecej szkody niz pozytku i mozna zawsze z logopedy sie poradzic:tak:
generlanie jeden wielki bol d... z tymi przedszkolami,a pozniej bedzie jeszcze gorzej:baffled:
ten nowy system z gimnazjami jest jakis popiep jak dla mnie :no:o wiele lepszy byl 8+4 a teraz sie dzieje,dzieciaki sie bija i gwalca a nauczyciele bezradni:wściekła/y:
 
Anja wplatywany, sa zajęcia nauki Angielskiego w zabawie itd ale głowny to polski. raczej dyslektyków nie ma- choc mój mąz nie do konca wymawia poprawnie "r" ale lekko zauważalne( i tylko w jego rodzinie on:nerd:)... moze zajrzyj na zajęcia przedszkolne i sama zobaczysz- Tymo pójdzie do przedszkola gdy bedzie mial 3,5 roku wiec polski bedzie opanowywał w domu...
 
Własnie mężaty zadzwonił,ze robotnicy zaczną w srode a nie jutro ale za to pomalują pokoik( mieli tylko w ramach gwarancji naprawić sciany ) wiec mój brat zostaje zwolniony z malowania:-) chyba bedzie zadowolony... a mi jeden dzien nie robi róznicy,bo i tak bedzie syf :wściekła/y:
 
Anja mi się wydaje że to nie dzieci wina, a nauczycieli co w ogóle po pierwsze nie mają przygotowania psychologicznego co z tymi zachowaniami dzieci robić, a po drugie sami mają dziwne odpały.
Mi się podoba idea tej szkoły dla chłopców z różnych względów - fajne jest np. to że oni płacą dużo nauczycielom i przez to robią selekcję i odrzucają ludzi co mają niepoukładane, bo z założenia nauczyciel ma być dla dzieci wzorem moralnym, nie tylko intelektualnym, nastawieni są na pracę wychowawczą. Z drugiej strony na chłopców - krótsze lekcje, duzo ruchu. Też to do mnie przemawia, bo wg mnie szkoły są nastawione na dziewczynki. No i że tak powiem standardowa różnica do szkół państwowych - mniejszy moloch, małe klasy...
Do przedszkola chodzimy państwowego - głównie dlatego że przedszkole fajne, no i też Piotrek ma super wychowawczynię, kobieta - Zen normalnie, przy niej się bardzo wyciszył i zgrzeczniał, nieźle sobie radzi w grupie i czuje się bezpiecznie. No i też czegoś tam uczą, nie jest to tylko "przechowalnia".
 
ho ho trzy srony się rozpislyście:-D
Ivi ciesze sie coraz lepiej z Tymkiem , szybko miną dwa dni i bedziesz w domku na swoim wyrku , trzymam kciuki;-).
Kasia wyjeaś mi z ust wszystkie moje argumenty dla meża ,ale z drugiej strony tak jak Ivi napisala wlasny domek , fiu fiu;-), no ale ja nie mam zlotej rączki w domu , szafa z drzwiami przesuwanymi tak stoi ropierdzielona:wściekła/y: a z nowymi zakupami to czekamy do wiosny jak się wyjasni co z tym mieszkaniem ..no i karnisz i ogolnie się wszystko sypie:shocked2::baffled:a nie ma komu:wściekła/y:....
Dziewczyny co do przedszkola z ang. fajna sprawa, ale chyba trzeba to indywidualnie rozpatrywać:tak:, ja poszlam z Czarkiem do tej szkoly helen doron:-Doj oj chlopak nie mógl wysiedziec i poczekam raczej do dodtakowych zajęc po 5 roku, jak mieszkaliśmy w N chodzil tam do przedszkola szybko lapal norweski tyle , ze zatrzymal się w polskim, tylko tu wrociliśmy i sie rozgadal i zauwazylam lepsza wymowę i większy zakres slów.

Laseczki mam putanko , czy gdzieś w trójmieście jest sklep branco dla kobiet zaciążonych;-)???
 
Witam wszystkie Mamusie!

Mam dylemat i mam nadzieję że z Waszymy dzielnymi radami uda mi się szybciej zdecydować.
a więc tak jestem w ciąży bliźniaczej i jutro muszę podać swojej lekarz prowadzącej szpital gdzie chciałabym mieć rozwiązaną ciążę. Moj dylemat to Zaspa - Kliniczna.
Co poradzicie albo co byście wybrały dla Siebie? wiem że opinie bedą różne i są ale bardzo mi to moze pomóc. Powiem że ma to byc cc i na Klinicznej moja Gin poleca dr.Boćkowskiego, czy ktoś coś słyszał o nim?
za każdą odpowiedź będę bardzo wdzięczna :biggrin2:
 
ostatnio wyczytałam, że dziecko powinno zacząć się uczyć j. obcego ok. 5 r.ż pod warunkiem, że język macierzysty, ma w pełni opanowany. sama jestem dzieckiem dwujezycznym, i zawsze mialam problemy, ze składnią zdania, tworzyłam wyrazy-przeważnie były to połączone z 2 języków np tamfor (tamfo+fetor):baffled:nawet w klasie maturalnej Pani od polskiego ciągle, mi poprawiała składnie, bo stosowałam włoską składnie do polskich zdań:zawstydzona/y:i w sumie mam cały czas z tym problem-dlatego, że uczyłam się równocześnie 2 języków- i rzeczywiscie miałam dyslekcje.:dry:

myślę, że ten wczesny ang. to często ambicja rodziców, bo w niektórych żłobkach też uczą ang. :no:

natalia: https://www.babyboom.pl/forum/trojmiasto-f199/nasze-trojmiejskie-porodowki-25084/
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry