reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

hejKobietki

ivi: trzymam kciuki, żebyście dziś do domku poszli.
emkajot: fajne kolorki:tak:
anja: widzę, że Nadusia się buja na chuście, my też dzieciom z chusty robimy huśtawkę:tak:śliczne kolorki!
kasia: pomysł ze szkołą niezły:cool2:
iza: no, to widzę, że sławna się robisz:tak:i jak po imprezie??
marta: jak dzisiejszy sen??jeszcze troszkę:happy2:
ana: marudź, marudź od tego tu jesteśmy:tak:;-)

jejku, a ja po atrakcjach niedzielnych. Mój mężaty z rana do pracy poszedł, a ja sama zostałam, miałam już 2 dni brzerwy, że uspokoiła mi się biegunka, a tu trach, wczoraj od rana znów, tym razem z krwią, robiło mi się słabo, gorąco, zimno ijuż prawie mdlałam,nie miałam siły dzieciom robić śniadania, po którejś biegunce mąż po mnie przyjechał, i pojechaliśmy do szpitala. Zbadali mnie, wszystkie wyniki były dobre, także dostałam kroplówkę na wzmocnienie (bo zaczęłam się odwadniać) i ketonal-bo strasznie mnie głowa bolała. Zmoimi mdłościami, jakbędą jeszcze 3 dni, to mam wziąś skierowanie na gastroskopie:dry:badanie, niezbyt przyjemne... ale napewno lepsze niż rektalne:dry:spędziłam w szpitalu 7h, a sama kroplówka trwała 4,5h:szok:dobrze, że mój mężaty był:blink:a dziś sobie leżę, bo muszę, dojść do siebie, bo wieczorem już sama będę:sorry2:Ale po tej kroplówce poczułam się, jakbym dopiero zaczęła żyć:szok:
idę już coś w sibie wcisnąć, bo robię się głodna, a wczoraj nic nie jadłam:baffled:
 
reklama
kochane, oto werdykt:
mały ma dziś bilirubine 13 (hurra!!!) ale mądra(!) pani ordynator powiedziała, że nas nie wypuści. W środę o 6 rano mam wyłączyć lampy, potem badanie krwi i po wynikach się pożegnamy. Ona chce być pewna że żółtaczka nie zwiększy się do tych niebezpiecznych granic, co mogłoby teraz się stać.
Także czekają mnie jeszcze dwa dni na szpitalnym wyrku, ale przynajmniej maluszek będzie do końca wyleczony

ps: mały właśnie przez sen strzela kupami:-D aż echo po pokoju idzie:-D
 
Cris- o kurcze,co ci jest:-(nie brzmi to dobrze, gastro to naprawde paskudne badanie,na szczescie trwa tylko kilka minut:tak:
zycze zdrowka, dobrze,ze kroplowka dala ci kopa:-D:szok:


Kasia
- czytalam o tym przedszkolu,ale z pewnych wzgledow odpadlo,chociaz mamy calkiem blisko,zdecydowalm sie na kolorowe w matemblewie:tak:- juz nie ma miejsc na wrzesien :szok:ale jestesmy na 1 wszym miejscu listy rezerwowej,Nadi idzie od maja/czerwca:tak: bo we wrzesniu pojawi sie male abby i zeby nie bylo traumy,ze oddajemy ja gdzies kiedy pojawia sie nowy czlonek rodziny:-p
zreszta idzie tylko na 5 godz:happy2:
ja jestem fanka koedukacyjnych szkol, ale meskie,zenskie npp w WB bardzo popularne;-)

Ivi - zdrowka dla synka

co taam u Karoli?
 
Ostatnia edycja:
Ivi bardzo fajny ten werdykt! ja sama byłam dobe dłuzej w szpitalu z małym, u nas była tez dosyc wysoka bilirubina ale bez naswietlania przechodziła. Ja zostałam na własną prośbę dobe dłuzej,bo następny dzien po 13tej Tymek mial robione badania krwi pod kątem tyroksyny i trzeba bylo zrobic je po 3 dobie- wiec ja stwierdzilam,ze mi wygodniej zostac na noc w szpitalu niz popołudniu wychodzic i rano wracac,bo i tak musialam byc na tym badaniu tyroksyny( wtedy od razu chcialam dodatkowo bilirubine i jak dostalam wynik to od razu do domku).
 
Cześć dziewczyny , dawno mnie nie było...nie dlugo Was doczytam.
Mogę Was prosić o głosik ?
biorę udział w konkursie
Całuśny Konkurs Walentynkowy!, Czas Dzieci
od godziny 15 można glosować aż do północy 13 lutego.Mogę Was prosić o głosik na moją Amelkę? nie wiem czy trzeba się rejestrować.
Pomożecie??
tongue.gif

A tu zdjęcie Amesi
Imprezy dla Dzieci - Dziecko - Wydarzenia, Atrakcje, Konkursy, Czas Dzieci

Bardzo dziekuje
:-)
 
Emka- tez tak myslam, ze posle dzicko do przedszkola ang, ale po dluzej analizie , wiekosc dzieci w mojej rodzinie jest 2jezyczne- naturalnie 2 jezycznie,wiec w domu np po polsku ale szkola i znajomi w szkole angielski
I niestety przedszkole ang kiedy rodzice rozmawiaja tylko po polsku i MIESZKAJA w POLSCE jest bezsensu:sorry2::confused:inaczej gdybyscie mieszkali gdizes za granica, wtedy 2 jezycznosc jest naturalna, bo dziecko ma kontakt z dziecmi dla ktorych ang jest native i szybko chwyta:tak:


takie rzeczy wyczytalam

1 dziecko wyjdzie z przedszkola ze slaba znajomoscia slow polskich i potem beda problemy np w 1szej klasie czy zerowce
2 taka sztuczna 2 jezycznosc to prosta droga do dyslekcji
3 jest zasada,ze jezeli dziecko nie ma podzilu srodowiska na 2 jezyki tj srodowisko polskie i angielskie ( tylko angielskie) w przedszkolu nie bedzie native lekorow ani anglikow wiec to sztuczne wymuszenia bilangu to wtedy ANG czy inny drugi jezyk wprowadza sie kiedy pierwszy jezyk jest w pelni wykszatalcony i poprawny logopedycznie wiec tj 3-4 r.z


zalezy mi na 2 jezycz,bo cala moja rodzina mieskza w stanach, brak znajomosci jezyka (przynajmniej jednego)w naszych czasach to straszna niewygoda i organiczenie:nerd:
podjelam decyzje, dobre przedszkole ale polskie z jakimis zajeciami ang :-pale nie mieszac w glowie z 2jezycznoscia , bo nie wyjde od logopedy,:no: a dyslekcja jest u Lukasza strony dosc mocno zakorzeniona:baffled: wiec nie chce ryzykowac. na wyjazdach sie nauczy wiecej niz w takim przedszkolu, ktore czesto gesto ma slaby program MEN albo wcale a nadrabia bajerami typy wykladowy angielski:cool:

to moja decyzja i zdanie na temat przedszkoli 2 jezycznych, kazdy podejmuje swoja zw z edukacja wlasnych dzieci:tak:


ale sie rozgadalam...jak nakrecona:confused::baffled:
 
Ostatnia edycja:
reklama
Anju dziękuję za wykład i analizę... oczywiście zanim pojdzie do przedszkola to jeszcze troche czasu i tylko krowa zdania nie zmienia:-D wiec wszystko przed nami. W tym przedszkolu jezykiem wiodacym jest polski ale jezyk angielski jest naturalnie wplatany ...

Witaj Color:) oczywiscie jak bedziesz przypominac i wklejac link to bede gosowac:tak:
 
Do góry