reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

czesc kobitki, picie glukozy pewnie nei jest mile a feeee
nigdy nie mialam tego badania robionego. bo to byloby chyba dziwne co nie? cukrzycze zawsze wyjdzie zle to badanie:) no chyba,ze wzielabym insulinke-ale to mija sie z celem:)

ja dzis juz wysprzatalam i tuptam by kolejny dzionek zlecial. sasiadka wleci na kawe-no i pomarancza przyniesie-bo straszne ilosci pochlaniam.
 
reklama
Hej pracujące kobiety. Myslę, że warto troszkę odpocząć przed porodem. Potem to już nie zabardzo jest kiedy odpocząc i się wyspać. Ja z drugim synkim pracowałam do końca 7 miesiąca a ostatnie dwa poświęciłam na bycie w 100% ze starszym synkiem, który miał wtedy niecałe trzy latka. Razem "przygotowywaliśmy" się na przyjście maluszka. Uroczy był ten czas kiedy starszak przychodził i tulił się do brzuszka, mówił do niego i ciągle pytał kiedy już się urodzi ta dzidzia. Świetnie zaakceptował maluszka, nigdy nie zrobił mu krzywdy i nie był zazdrosny.

A co do glukozy. Mi wystrczyło wypić tylko 50 - ale akurat to badanie miałam tylko przy pierwszej ciąży, która była zagrożona. Podczas drugiej ginekolog wcale mi nie zlecił tego badania - wspomnę tylko, że podczas pierwszej i drugiej ciąży chodziłam do tego samego. Być może poprzednie badania wyszły nie tak jak powinny. Moja znajoma dostała "obciążenie" glukozy, bo była grubiutka i skarżyła się do lekarza, że zjada potforne ilości słodkiego...
Myślę, że najlepiej jednak zapytać lekarza prowadzącego...
 
kazda kobieta ciężarna powinna miec obciążenie glukozą-bo jak wykryc bez tego cukrzyce ciazową? nie kazdy lekarz w skierowaniu na badania zaznacza glukoze na czczo. dla mnie lekarz ktoy nie zlecil takiego badania-to kiepski lekarz. cukrzyce nalezy wykryc bardzo szybko-bo pozniej dziecko mzoe meic wady serca...czy inne.. mozna poczywac o tym w internecie.."cukrzyca a ciaza"
 
Nie wiem czym się kierował mój lekarz - być może on zna się lepiej na interpretacji podstawowych badań - a takie miałam robione regularnie. Przy jednym dziecku mi zlecił a przy drugim już nie ??!!
 
Być może lekarz zna się lepiej na interpretacji podstawowych badań (a takie miała robione regularnie), może uznał, że nie ma takiej potrzeby. Przy jednym mi zlecił a przy drugim nie?! Powtarzam się bo mnie wyrzuciło :(

 
wydaje mi się,że jesli robimy regularnie glukoze z krwi na czczo, i wszystko jest w normie, to nie ma powodów do obaw. a z obciążeniem się robi, jeśli są podejrzenia cukrzycy lub inni lekarze robią je pro forma.

nataliab: z ogłoszeniem zapraszam tutaj do sprzedam-kupie.
 
mamo w boju, akurat mialam tu 2 ginekologów i oboje robią kazdej ciezarnej. tyle,ze masz racje. jesli zlecają badania-chociaz raz w meisiacu glukozy na czczo-nie ma problemu. ale musza je zlecic:) a nei wszyscy niestety to robią. trzeba samemu o to zadbac niekiedy
 
witajcie

my dzisiaj u szczepienia byliśmy, mały z 3 na 25 centyl strzelił, a mierzy 80,5 cm. teraz sprawdzałam nóżkę i trochę ma spuchniętą.

jeżeli chodzi o glukozę to jak najbardziej trzeba robić takie badanie aby wykluczyć cukrzycę ciążową, która często pojawia się u kobiet w ciąży i każdy ginekolog powinien ją zlecić chociaż nie jest to piwko z sokiem malinowym- mi to raczej smakowało jak rozpuszczony cukier puder ble, no ale dla zdrowia dziecka wszystko bym mogła zrobić
pozdrawiam
 
reklama
Cześć Dziewczyny,

Wybaczcie, że nie "przyszłam" do Was wczoraj, ale cały dzień wycięty z życiorysu miałam... najpierw całą noc nie spałam, a jak już zasnęłam (ok. 7 rano) to obudziłam się o 15 :eek: później byłam tak rozbita, że w ogóle nie widziałam, co się ze mną dzieje :eek::baffled:

A więc byłam w środę na USG u dr Świątkowskiej. Niestety nie mogę powiedzieć, że jestem zadowolona... Pani doktor w ogóle nic nie mówiła, cały czas patrzyła tylko w monitor i gdybym się jej sama nie zapytała to nie wiedziałabym nawet ile Mały waży :-( Zupełnie nie wiem, co było tego powodem :eek: Czy ona tak zawsze, czy ja tak pechowo trafiłam?
Wyciągnęłam z niej, że wszystko z dzidziolkiem ok i waży 2247g :szok: A moja ginka powiedziała mi w poniedziałek, że 1830g :-)
Zrobiła kilka zdjęć, ale na żadnym nic nie widać, więc nawet nie będę Wam wklejać...


No i muszę się pochwalić, że jest postęp w wybieraniu imienia dla naszego Juniora ;-)
Żeby było śmieszniej, to wybór padł na imię, którego wcześniej w ogóle nie braliśmy pod uwagę ;-)
Co prawda ja nie jestem jeszcze przekonana na 100%, ale na razie stanęło na...... Maciek :-)
Generalnie oboje jesteśmy zdania, że imię musi pasować zarówno dla dziecka, jak i później dla dorosłego człowieka, zgrywać się z nazwiskiem, no i – przede wszystkim – aby dzieciak nie miał pretensji do rodziców, że mu szkodę na całe życie wyrządzili :-D Poza tym gustujemy w klasycznych imionach
Jak Wam się wybór podoba? :happy:


Iza – zdrówka dla Dzieciaczków, no i poprawy humoru dla Ciebie :tak:

WildWind – super, że Jaśminka taka aktywna :tak: Już tylko dzisiaj i jutro i będziecie razem z Twoim lubym :happy:

Cris – super, cieszę się razem z Tobą :tak:

Ana – ja miałam tylko jedno badanie na obciążenie glukozą, w 24 tygodniu chyba. Musiałam wypić 50g tego ohydnego „słodzika” (wcisnęłam sobie trochę cytryny, bo można, a spowodowało to lepszy smak), no i po godzinie pobranie krwi – wynik wyszedł ok, więc może dlatego nie miałam już kolejnych.
Zdrówka dla Babci!

Ivi – cieszę się, że z szyjką wszystko ok. Myślę, że Tymuś chce powiedzieć Mamusi, aby już w domku była i razem z nim czekała na „ten dzień” :tak:;-)


dla zdrowia dziecka wszystko bym mogła zrobić
również jestem tego samego zdania :tak::tak:


Powodzenia dla wszystkich ząbkujących dzieciaczków!
Miłego dzionka.
Ściskam mocniutko
 
Do góry