reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Basiu oni w tym poradniku przedstawili tylko 12-godzinny rytm posilkow, ale chyba kazda mama karmi swoje dziecko po kapieli ;D a potem w ciagu nocy to chyba tez... u nas tez tak wypada ok. 20, a pozniej nad ranem. Maly czasem budzi sie w nocy ok. 1, a czasem nawet o 9 ;D Ta druga opcja bardziej mi sie podoba. W ogole zauwazylam, ze spi na zmiane: jeden dzien bez przerwy nocnej, drugi z przerwa (na szczescie jedna)- wedlug moich wyliczen- dzis spimy do rana ;D ;D Oby...
Misiowy Ogrodek jest w proszku, mozna go przyrzadzic na mleku lub wodzie.

Zmykam lulac... PA!
 
reklama
Ja bardzo podobnie karmię Adę z tym, że najpierw daję zupkę a potem deserek.Ale cieszę się, że opisałyście dokładnie plan jedzonka bo zastanawiałam się czy ja coś robie nie tak.
Czy już powinnam wprowadzać Adzie mięsko ? Ma prawie 6 miesięcy.

Basiu ja też się boję o te hormony w mięsku.
 
Keterek, i jak, Mati przespał noc? ;D
Amelka dziś to ranny ptaszek, obudziła się po 6, ale teraz znowu poszła spać, zwykle tę poranną drzemke ma koło 10, ale jak się wstaje tak wcześnie.... ;) Ja natomiast już drugi raz o tej porze nie zasnę. Stanowczo wolę, jak wstajemy około 8.

Aha, Keterek, a ty tą pierś z indyka to kupujesz normalnie w sklepie? I od kiedy zaczęłaś gotować zupki z mięskiem? I jak długo dodajesz wywar z mięsa? Wiem, że dużo pytań zadaję, ale ty chyba jesteś z nas tu najbardziej obeznana w sprawie zupek.

Dziewczyny, a jak dajecie ten olej sojowy, oliwę z oliwek tudzież masełko do zupek, to w którym momecie przyrządzania tej zupki.

Ola, a chrupki kukurydziane to od kiedy dajesz?

Jeszcze w sprawie spotkania, dziewczyny, właśnie mówili w TVN24, że od soboty ma znowu przymrozić porządnie. To może byśmy się umówiły na piątek. Kto się pisze?
 
Mati spal od 20 do 8... ciurkiem!!! Co prawda slyszalam w nocy, ze marudzi (nawet nie wiem, o ktorej?), ale nim sie zwloklam z wyrka, to zasnal na nowo ;D Moze to jakis sposob? Nie wstawac jak marudzi? Bo on nie plakal, tylko gadal cos do siebie...

Kurka Basia nie pamietam od kiedy daje to miesko? Od 6-tego miesiaca chyba. Najpierw byly sloiczki, a potem sama zaczelam gotowac. Piers kupilam normalnie w sklepie, bo nie widze innej mozliwosci. Chyba, ze zaczne chodowac na balkonie ;D ;) A wywar z miesa to od 7 miesiaca.

Ide myc gary i lazienke (jeszcze sie za nia nie zabralam, od poniedzialku :p ), bo fryzjerka o 11 bedzie.
 
No mam nadzieje ze nic jej nie bedzie - ons ma dopiero 5 m-cy i tydzien. Ona jeszcze czasami budzi sie w nocy i je mleko ale to zadko. Chrupki kukurydziane tez dostaje juz od 4 m-ca. Nie wiem ale to dziwne bo ja juz wszystko jem cytrusy, kapuste, groch i nic jej nie jest. Odpukac nigdy nie miala kolek.

Ja dzisiaj wstalam niedawno a mala juz od 7.30. buszuje. Nie dawala mi juz spac i musialam wstac :( Ona tak glosno gada do siebie jak sie udzi ze czasami budzi wszystkich w domu. Pozdrawiam
 
Hej!

Witam nową mamusie z Gdyni- ja też rodziłam w Wejherowie ;D

Z tym jedzeniem to jest tak różnie- ja staram się Kubusiowi ustalić jakiś hormonogram dzienny jedzenia, ale czasami są różne zmiany. Zależy to duzo od niego, bo dzis od rana np. nie chciał ani mleka, ani kaszki tylko cyc. Normalnie ciągnął mnie za piżamę, aby dobrać się do cyca. Ale tak w ciągu dnia to dostaje jeszcze zupke lub danie, deserek owocowy, Danonka, biszkopcika lub chrupki kukurydziane. A jak rano jem śniadanie to zawsze zje troszkę chlebka, albo paróweczki dla dziecka. Moje dziecię uwielbia jeść wszystko oprócz mmleka modyfikowanego ;D
U nas przebiła się górna jedyneczka.

Ja chyba pojadę dziś do kina- bo nie chce mi si.e w domku siedzieć.
Na spotkanko oczywiście sie pisze, ale dostosuję sie do Was :laugh:

U mnie też znów w mieszkaniu syf, i wogóle nie mam chęci się za to zabrać. W zeszłym tygodniu sprzątałam jak głupia, prawie codziennie na mopie latałam, a w tym tygodniu tragedia.

Zmykam do usłyszonka!!
 
Witam! Moja mala je mleko z butelki i takie mleko z cycka. Ale chyba bardziej jej smakuje takie z butelki bo jest slodsze. Juz od pewnego czasu jej nie daje z butelki bo wtedy nie chce pic z cycka. Lekarz mi powiedzial ze jak sie przechodzi na butelke a pozniej znowu na cycka to dziecko nie chce pic bo juz mu ciezko z butelki poprostu szybciej sie najada.

Pozdrawiam! Udanych porzadkow
 
hej
jak jakieś spotkanko szykujecie to ja się piszę tym razem  ;D mam nadzieję że nic mi nie wyskoczy

ja mięsko do zupek też w sklepie kupuję...
gotuję wszystko w jednym garnku i miksuję, ale już nie na papkę... młody nauczył się gryźć właśnie na chrupkach kukurydzinych.... tzn, jabłka całegoi i marchewki mu nie daję, bo odgryza za duże kawałki, ale np ryżu który dodaję do zupki to nie miksuję, itp
masełko na końcu dodaję

bardzo Wam zazdroszczę przespanych nocek....nie wiem co się dzieje
Mikołąj idzie sopać ok 21 budzi się już ok 24 (czasami to 23 a czasami1) potem już co godzinę, 1,5....... myslałam że to zabki, ale ile czasu moga wychodzic? bo ja wszystko zwalam na te zabki od dwoch miesiecy
potem pomyslalam, ze moze pokarm mi zanika, ale nie.... on jest....
i nie wiem co jest....

e mamo, nosek do góy!!!!! trzymam kciuki!
 
hej kobiałeczki :)

Magda :-*

Młoda dziś przespała nockę od 19:30 do 7 rano. Mam nadzieję, że tak jej zostanie :) Wczoraj nie dawałam jej nic stałego poza sinlaciem 2 x no i cycuś. Dziś nispodzianka- nowe krosty ! ja pierniczę, albo uczula ją mój pokarm, albo jeszcze wychodzi z niej ten alergen, który ją uczulił. W każdym razie mam plan, żeby dziś też jechać na sinlacu.

Gratulujemy zabków !!

Keterek ta łazienka też u mnie została nie ruszona hahaha

.......
może dziś będę już coś wiedziała o mamie....
czekam jak na szpilkach...
 
reklama
Edytka, a może to jakiś kosmetyk lub proszek uczula Julkę? Ja też podejrzewam na początku pokarmy, ale teraz Amelka ma taką kaszkę na brzuszku i tak sie zastanawiam, czy to może nie mydełko. Ja do tej pory używałam mydła Oilatum lub A-dermy, ale ponieważ są to bardzo drogie mydła, to kupiłam teraz Nivea i od jakichś 3 tygoni myję ją tym mydłem. Może więc te pokarmy to u mnie tym razem zły trop? Spróbuję dzis kupić znowu inne mydło i zobaczę? Edytko, a ty zmieniałaś coś ostatnio?

Trzymam kciuki za mamę! Rozumiem, co teraz musisz przeżywać, ale wierzę, że wszystko będzie dobrze.
 
Do góry