reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

Iza ja w kaphalu często małej coś kupuję, ale zazwyczaj na promocji jak płacę połowę od już przecenionej rzeczy - więc spodnie spódniczki itp po 10-15 zł ;-). dziś mam promocje ze jeśli kupie 3 przecenione rzeczy to 1 gratis wiec może coś się uda.

Byłam u gin - wszystko ok ;-), oczywiście zleciła mi badania krwi we własnym zakresie ;-) no tak NFZ nic nie refunduje nie wiem jak to jest. cytologia raz na 3 lata masakra jakaś. chcesz być zdrowa - PŁAĆ
 
reklama
cytologia jest w jakimś programie krajowym (ministerialnym) profilaktyki raka szyjki macicy i generalnie w wielu miejscach (jak mammografię i kolonoskopię - też są) możesz normalnie zrobić z NFZ. Z tego co rzuciło mi się w oko bezpośrednio (bo tam łażę w kółko) na Wojewódzkim Centrum Onkologii jest na przykład wielki plakat. U mnie w ZOZie też nie ma z tym problemu. Dziwne, że twój ZOZ nie bierze w tym udziału...

Iza - no właśnie właśnie - ja zapraszam serdecznie - szczególnie w godzinach 12-16, kiedy to jestem sama z mniejszym demonem. :-) Po południu często mnie w domu nie ma - ale też do uzgodnienia :-) Chętnie ciebie (i inne chętne oczywiście też) ugoszczę :-) Co do gadania to rzeczywiście szybko - Piotrek trochę później, kilka miesięcy - ale generalnie dość szybko obaj gadali. Po tatusiu :D
 
Kasia- ale ten program NFZ własnie co 3 lata cytologię refunduje ;)

dziewczyny ja jestem z wami duchem, bo ciałem kończę organizować chrzciny młodego :) W sobotę ten Wielki Dzień ;) a juz jutro rodzinka się zjeżdża. Także będzie dom pełen ludzi i sporo zamieszania..

Szkoda Izuś że fotek nam nie dasz rady robić :) Mam nadzieje że ktoś z rodziny się postara i jakieś fajne ujęcia będziemy mieć.... :)
 
Naprawdę Ivi? Mi robią co się dokulam do ZOZu w ogóle bez focha jak minęło pół roku ... dziwne strasznie. Może teraz wykryli, że nie trzeba częściej jak nie masz objawów?

Jestem na diecie - czwarty dzień dziś - proteinowej. Efekt na razie -2,5 kg na minusie, więc działa. Zobaczymy jak dalej. Produkuję dziwne jedzenie które wyżera mi Maciek ;-)))
 
Kasia - poświąteczna dietka? Jak działa to podrzuć kilka porad i przepisów :-) Ten wałeczek wokół bioder zaczyna mnie wkurzać...

Ivi - no w sumie to ja też co zajdę do ginka to mi robią cytologię. Aż w szoku byłam że trzeba tak często :szok: Ciekawe od czego to zależy... A na kontrole chodzę tak co roku, czasem częściej jak mi się przypomni.

Udało mi się wczoraj wyciągnąć mężatego na spacer wieczorny :happy: cud jakiś. Szwendaliśmy się po nieznanych zakątkach Witomina.
A Pati poszerzyła słownik o słowa "boli", "stół". Ogólnie też się rozgaduje coraz bardziej, chociaż nadal pokazywanie paluchem rządzi.

Ja dziś od rana obudzić się nie mogę, przydałby się jakiś śmingus-dyngus.
 
bo to chyba jest oficjalna wersja, że co 3 lata refunduja ;) mi też ginka chce szybciej zrobić cytologię po ciąży :)

GŁOWA MNIE BOLI!! ratunku, co oprócz nędznego apapu mogę przyjąć?:((((
i trzymajcie kciuki bo wlaśnie w piekarniku siedzi Pan Sernik. Piekę sernik pierwszy raz w życiu łudząc się że się uda:D A goście już w drodze!...
 
Hej dziewczyny,
witam po świętach !!
U nas jakoś leniwie święta i w domu nic nie szykowałam tylko u rodzinki siedziałam. We wtorek po meblowych jeździliśmy szukać mebli dla Tymka ale niestety nic nie dostaliśmy co byłoby solidnie zrobione. Wszystko jak na chwilę zrobione , beznadzieja. Teraz stoją u niego meble z gabinetu byłego prezesa wp hihi i wygląda,że będą jeszcze stały.
Wczoraj byłam na spotkaniu z moją przyjaciólką - mieszka w Szkocji i ma półrocznego Alexa:) przyleciała na święta więc musiałyśmy się zobaczyć, poszłyśmy na dluuuuuuuugi spacer nad morze - od Startowej na molo i z powrotem. Było przemilo i pogoda super- oczywiście KFC po drodze zaliczone ...
Dziś jakoś w domku, chyba mnie katar dopada więc po cirrus muszę się przejść.

Ja cytologie co rok chyba robię i to babeczka z poradni K sama dzwoni i umawia zeby zrobić na NFZ.Ostatnio mialam w ciąży i po zrobione - gin sam na wizycie sprawdził w kompie kiedy miałam zrobioną i pobrał wymaz.

Kasia gratulacje wytrwałości! ja też się wezmę chyba za dietę - u mnie działa warzywno-owocowa i zupa kapuściana. Mam ok 4kg za dużo.

Ivi - trzymam kciuki za udaną imprezkę:) My wreszcie znaleźliśmy wolne niedziele w grafiku męża i chrzciny będą w maju- 9 albo 23 i obstawiamy 23.

Anja - powodzenia ! u nas ok.18tego wchodzą i kują ściany...masakra :( przewidujemy 2 tyg remontu jak bedzie bez niespodzianek.

Dziewczyny fajne foteczki, ja chcialam też przyjechac ale mąż mial wolne i pojechaliśmy po meblowych..a widzę,że mogłam mieć wesoło spędzony dzień.ech.....
 
od Startowej na molo i z powrotem. Było przemilo i pogoda super- oczywiście KFC po drodze zaliczone ...
Emkajot czy ty mieszkasz na Zaspie? Ja tam 15 lat mieszkałam ;-) I szczerze na spacerki nad morze rzadko chodziłam, a teraz żałuję że mam tak daleko. Człowiek nie docenia tego co ma ;-)

A co do cytologii - to właśnie ten program jest dla kobiet od 25 roku życia do nie pamiętam ilu i co 3 lata badanie. No nic, poczekam. Pytałam się także o USG piersi, bo słyszałam że dobrze jest zrobić jak się przestaje karmić. Ja już dawno nie karmię ale jakoś mnie to nurtuje, że nie zrobiłam. Oczywiście gin mi powiedziała że jeśli były jakieś przypadki w rodzinie to mam się udać do poradni onkologicznej, tam mnie przebadają i najwyżej dadzą skierowanie na USG, bo ona nie może.Na razie sama staram się badać. Jak się będę niepokoić to chyba prywatnie zrobię bo nie chce mi się po kilku lekarzach jeździć, a koszt prywatnie ok 90 zł.

Pogoda się trochę popsuła, słoneczko jest ale jakoś wieje bardzo. Może po południu spacerek, na razie w domku siedzimy. Amelka śpi.

Pozdrawiam, miłego dnia!!
 
cześć dziewczyny :-)
co przychodnia to inaczej, u mnie tez na NFZ raz w roku cytologia, a badanie piersi raz na trzy lata
urodzinki Patuni super, fajnie że się spotkałyście,szkoda że Gdynia tak daleko ;-) a ja bez auta

Iza mam taką ogromną prośbę, jakby udalo Ci się odszukać fotkę mojej małej z "panem kurą" czy tez może był to królik :-) (nie pamietam) z ETC, to podałabym Ci mojego maila i poprosiła o przesłanie :-)


widziałyście że już jest data spotkania w Trójmieście podana?
 
reklama
Hello :-)
Ja własnie kawke wypiłam i w chinczyka na kurniku pograłam :-D Młody jeszcze spi. U mnie niby słonce swieci, ale wiatr straszny, bylismy w lesie z psem troche wczesniej, ale juz chyba dzisiaj odpuszcze spacerki, bo przez ten wiatr jakos chłodno. Patryka w ten weekend nie bedzie :-( No ale tesciowa zabiera małego o 19 dzisiaj, bo ja rano do szkoły, wiec mam 2 dni tylko dla siebie :-D
Ps. Małemu wyszła trzecia piątka, na ostatniej dziąsło spuchniete... Masakra :-D Pełna buzia zebów :-D hehe
 
Do góry