reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kobiety brylanty z Trójmiasta ; ))

cześć laseczki
po wizycie jestem lekko rozbita.. bo niby wszystko idzie do przodu ale nie udało mi się zadać tych wszystkich pytań jakie miałam do lekarki (miała dziś niesamowite kongo i wizyta była wyjątkowo krótka).
Generalnie mały zdrowy, ktg bardzo prawidłowe, szyjka miękka i krótka (ale nie wiem czy jest krótsza niż ostatnio czy nie... ) Ale rozwarcie większe, bo już na "luźny palec".. czyli moje twardnienia brzusia coś dają ;) No zobaczymy ile jeszcze się pokulam.. ale raczej faktycznie to kwestia max 2 tygodni.. (oby! ;) )

A tak w ogóle zobaczcie jaki mam super avatarek :-):-) Izuś - dziękuję!!!!:-):-)
 
reklama
ivi piękny avatarek :-)
No a ja się zabieram za papierzyska...
Dziewczyny znacie jakiś przepis na dobre gołąbki?

Miłej nocki
 
Marciaag - menu spróbuję przejrzeć jutro z samego rana, dziś już po prostu nie dam rady..
A w gołąbkach wg mnie najważniejsze jest dobre przesmażenie kapusty przed gotowaniem :) Znaczy robisz mięsko (jak na mielone, tylko zamiast rozmoczonej bułki - ugotowany ryż), nakładasz na sparzone liście kapusty i formujesz. Takie "surowe" gołąbki smażysz na patelni tak żeby kapusta brązowa się zrobiła.. Jak będzie ok, wrzucasz do garnka, zalewasz (ja zalewam przecierem pomidorowym) i gotujesz aż kapusta będzie mięciutka:). To przesmażenie kapusty jest ważne dla późniejszego smaku zarówno gołąbków, jak i sosiku :)

Jeśli będziesz chciała dokładniejszy przepis to daj znać, jutro rozpiszę :)
 
Cześć Babeczki :happy2:

już piszę... w poniedziałek byłam na wizycie kontrolnej... Nie wiem, co się dzieje z tą moją gin, ale ona w ogóle nic nie mówi :-(
Gdybym ja sama nie zadała kilku pytań to dosłownie NIC bym się nie dowiedziała, ehhh...
Sama poprosiłam ją o pobranie wymazu na paciorkowce, ponieważ wyczytałam o tym, a ona nic nawet nie wspomniała - wynik będę miała w piątek.
Nie dała mi również skierowania na morfologię i mocz, bo powiedziała, że nie ma potrzeby. Wydaje mi się, że chociaż mocz powinnam zbadać, aby sprawdzić, czy nie ma w nim białka... ale ok, to ona jest lekarzem, zobaczymy.
USG, które mi zrobiła, trwało chyba z 30 sekund (jak nie krócej) - oczywiście zero komentarza z jej strony, więc zapytałam, a ona: "wszystko jest w porządku"
Przez to wszystko zapomniałam się zapytać, jak tam szyjka, więc wróciłam się jeszcze do niej, a ona: "wszystko jest w porządku"
Nie podała mi nawet wagi Małego itp. informacji :-( i kazała przyjść za 2 tygodnie :szok:
Pojechałam więc dzisiaj (środa) do evi-Medu (który mam bezpłatnie w ramach pakietu medycznego z pracy), aby zrobić USG i dowiedzieć się czegoś więcej.
Pan doktor zrobił mi bardzo dokładne badanie i pomiary. Stan łożyska dobry, nie ma żadnych zwapnień. Ilość wód płodowych - ok. Generalnie ocena łożyska oraz wód wskazuje na to, że jeszcze poczekam chwilę do "godziny zero" :-) Mały waży 3100 g (+/- 400g). Położenie: podłużne główkowe. Z serduszkiem wszystko ok.
Powiedział, że na tym etapie on zleca swoim pacjentkom cotygodniowe KTG, więc podjadę do evi-Medu za tydzień i zrobię, aby być spokojniejsza.

Muszę Wam powiedzieć, że wkurzyła mnie ta cała sytuacja maksymalnie, wrr.... :wściekła/y: Gdyby chodziło tylko o mnie to pewnie olałabym sprawę, bo nie przepadam za "lataniem po lekarzach", ale tutaj chodzi przecież o zdrowie i bezpieczeństwo takiego Maluszka, ehh.... Oczywiście to wszystko odbiło się na moim ciśnieniu, które po zmierzeniu okazało się być na poziomie 152/76 :szok::happy2:


A teraz spróbuję odnieść się chociaż troszkę do Waszych wypowiedzi :happy2:

Dla Wszystkich chorych Mamuś i Dzieciaczków - DUUUUUŻO zdrówka!!!


Martynka - zgadzam się z Izą, na katar baaardzo dobre są krople Xylometazolin 0,1. Moja mama używa ich niezmiennie od nastu lat i jest zachwycona :happy2: Ja również :happy2:

Anja - a jak powiesz, że jesteś w ciąży to też nie znajdą dla Ciebie terminu u Wydry?
Nie mogę, sny masz REWELACYJNE!!! :-D:-D A swoją drogą, chciałabym taki ślub jak z tego Twojego snu :tak:;-)

Marta - "Ostatnio zaczęły mi na poczcie ginąc przesyłki,ale tylko z bielizną i jakieś to podejrzane jest nie bardzo wiem co z tym zrobić Reklamacje oczywiście składam,ale dziwne jest to,że tylko bielizna wsiąka" -- kurcze, wiesz co, ale jaja! 4 stycznia odesłałam do gościa z Allegro stanik do karmienia, bo za duży był. Dzisiaj do niego pisałam, kiedy dostanę zwrot kasy, a on mi napisał, że nie otrzymał jeszcze przesyłki. Cholera jasna! Co jest??!! Złożyć już reklamację na poczcie, czy jeszcze się wstrzymać??
Co do wesela... nie martw się, i tak nigdy wszystkim nie dogodzisz. Grunt, aby było tak jak Wy chcecie i abyście mieli pamiątkę!
Torcik suuuuuper!
Jeśli chodzi o menu... nie wiem, jak to się kształtuje cenowo oraz ile chcecie przeznaczyć, ale ja wybrałabym następująco - aby każdy cosik dla siebie znalazł:
zupa: krem z brokułów z groszkiem ptysiowym
mięsa (napisałaś, że do wyboru 4 rodzaje): pieczeń z indyka z borówką lub żurawiną, kotlet po włosku z warzywami zapiekany z serem, wołowina z duszonymi grzybami, pstrąg smażony
zakąski (napisałaś, że do wyboru 8): schab ze śliwką lub morelą, rolada z indyka z migdałami, polędwica faszerowana, łosoś wędzony, paluszki krabowe w sosach ziołowych, sałatki różne, półmiski serowe, klopsiki wieprzowe w sosie pieczarkowym
Aaaaaa, no i przestań, proszę Cię - Ty nie jesteś fotogeniczna? :-p

WildWind - super, że Jaśminka przybiera! No to trzymam dalej kciukasy, za Małą i Ciebie :tak::happy2:

Iza - wytrwałości w ząbkowaniu Patusi! No i powodzenia w przygotowaniach do urodzin DD :happy2: Twój sen też był niezły :-D

Ana - "Wczoraj byłam nn usg...mój robaczek nie chciał sie obnażyć" -- bo to pewnie dziewczynka i dlatego się wstydziła :tak:;-)

ivi - no to mamy podobne klimaty z lekarzem ;-) Jak przeczytałam to, co napisałaś to doszłam do wniosku, że chyba jednak Ty będziesz pierwsza :tak:;-) Śliczny avatarek!


No nic, zmykam do spania. Wczoraj o tej godzinie już dawno byłam w łóżku, ale dzisiejszy dzień dostarczył mi chyba za dużo sensacji :happy2:
papa


 
hej Ivi naprawde przeuroczy avatarek .;-)
Karolina , ale Cie potraktowała pani doktor , dobrze , że inny cie uspokoił:tak:.
trzymajcie sie cieplutko przyszłe mamusie dzielnie do rozwiazania.

ja jakos nastroju nie mam do pisania wybazcie , poczytam co tam u Was....śluby ahh ja czuje w kościach , ze mnie to też czeka jak sie urodzi moja pszczołka:sorry2:.
 
Witam
Caroline- czytam i nie wierzę! co to za ginekolog??????? masakra! Dobrze,ze pojechałas na dodatkowe badania. Ja full wypas podczas ciazy i po mam własnie u dr Stencel w Invicta w gdansku, mozna na nfz i prywatnie, chodziłam do niego jak sie udało to na fundusz i zawsze bylam kompleksowo obsłużona( informowal o dodatkowych badaniach,zlecał niezbedne oraz nie traktowal ciazy standardowo lecz indywidualnie) Wiem,ze tak zachwalam ale sama jestem kobieta i wiem jakie wazne dla nas miec bardzo dobrego tego własnie lekarza. Teraz otwiera prywatny gabinet w Osowie ale nadal bedzie pracował w klinice.
Caroline cisnienie rewelka:szok: ale to dolne wazne,zeby nie bylo za wysokie(nie moze przekroczyc 80) gorne zwykle podczas ciazy jest wyzsze niz normalnie. Meliske proponuje na ukojenie!
 
Wstałam...
Oliwia postanowiła obudzić się dzisiaj po 8 i jakaś nieprzytomna jestem.Siedziałam do 1 nad tymi papierami,ale wydaje mi się,że niewiele zrobiłam,a czas mam do jutra do 10 :baffled:

Wszystko mnie boli.Temperatura za oknem mało zachęcająca do spacerów -11
Chyba kawę wypiję i odezwę się później...
 
reklama
Cześć

Ivi śliczny.

My dzisiaj też niewyspani. Pobudka 4.30 i na razie szaleństwo. Dobrze, że chociaż słońce świeci.
Wybieramy się z mężem do Niemiec do jego siostry (bez małego) na pożegnanie karnawału i sprawdzałam ceny (chcieliśmy pociągiem jechać z Poznania ) i wyszło nam w obie strony 2000 zł:szok:, a dzisiaj znalazłam w internecie połączenie lotnicze z Wrocławia dla nas w obie strony za 200 zł i zastanawiam się czy to możliwe?
Są to tanie linie(wizz air), ale czy tak tanie?
Wczoraj ksiądz przyszedł po kolędzie i nawet 10 min nie był,bo mały biegał po całym pokoju i chyba się wystraszył;-)

Oj, fajne macie sny. Mi się ostatnio dzieciństwo śni (szkoła podstawowa).
Minka wybrałaś już hotel?
Pozdrawiam
 
Do góry