reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Klub mam małych alergików

ja bym do pracy chciala...

Rubi nie smutkaj sie :no: ... do pracy jeszcze zdazysz pojsc ... poki co odpoczywaj ... a poza tym to ciekawe czy tak tez bedziesz mówic za 112 dni ;-)
aczkolwiek z drugiej strony rozumiem Cie ... ja siedzialam cala ciąże i czasami to nie wiedzialam co ze soba zrobic ... zreszta ja to chyba pracoholiczka :sorry:
 
reklama
czy szybko mozna sie dostac do tego alergologa w raszynie?? bo potrzebuje jakiegos alergologa dobrego, panstwowo trzeba czekac 3 miesiace :szok: jesli mozecie polecic kogos z waraszwy lub okolic bede wdzieczna :happy:
 
Rubi mam prośbę ty jesteś ekspertem, odebrałam wyniki z krwi synka an pokarmy i wszędzie wyszło 0,00 nawet mleko tylko wieprzowina i kurczak poniżej 0,35:sorry: czy według ciebie te wyniki są prawidłowe czy powinnam zrobic jeszcze jakies inne badania. bardzo proszę cię o odpowiedz ( jesli tylko będziesz mogła)bo wiem że ty sie znasz na tym jak nikt inny. dziękuję:zawstydzona/y:
 
czy szybko mozna sie dostac do tego alergologa w raszynie?? bo potrzebuje jakiegos alergologa dobrego, panstwowo trzeba czekac 3 miesiace :szok: jesli mozecie polecic kogos z waraszwy lub okolic bede wdzieczna :happy:


hej ja chodzę z synkiem do alergologa w nowym dworze mazowieckim, tylko tam sa dlugie kolejki ale lekarka przyjmuje wszystkich.
lub poszukaj w enel med tam tez są alergolodzy, w razie pytan pisz
 
bombelek! ja nie jestem ekspertem! po prostu nasze laboratorium obok wyniku podaje normy:

ponizej 0,35 IU/ml - nie wykryto przeciwcial przeciw alergenowi
0,35 - 0,7 IU/ml - I klasa
07 - 3,5 IU/ml - II klasa
3,5 - 17,5 IU/ml - III klasa
17,5 - 50,0 IU/ml - IV klasa
powyżej 50,0 IU/ml - V klasa

z wynikow wynika ;-) ze nie ma alergii ;-)
napisz jeszcze czy to byly pierwsze testy z krwi czy po prowokacjach, czy przed testami byl juz na diecie eliminacyjnej czy jeszcze mialy prawo "plywac" w krwi alergeny? robilas IgE calkowite?
 
bombelek! ja nie jestem ekspertem! po prostu nasze laboratorium obok wyniku podaje normy:

jesteś, jesteś, ja wszystkim mówię, że mam tu eksperta :tak:
wiesz co my IgE całkowite robiliśmy i wyszło, że nie ma alergii ale był od pół roku albo dłużej na diecie eliminacyjnej i nie było prowokacji, może dlatego?

 
to były jego pierwsze testy z krwi, w sumie to na co byly robione to jadl w ciagu ostatniego miesiąca, alergolog kazala zrobic te testy bo cokolwiek by nie zjadł to go zaraz wysypywało.
w zeszlym roku mial na mleko i wyszło 0,10 a teraz juz 0,00. naprawde juz nic nie kumam.
 
Rubi a jak był na diecie eliminacyjnej mam tu na mysli nie dostawal ziemniaka i selera to te testy są wiarygodne czy nie? Kochana jestes ze mi odpisałas:-)
 
wiesz co? a moze on nie ma uczulenia na konkretne produkty a na konserwanty jakies? u Jaska w przedszkolu jest dziewczynka - moze mleko, moze gluten a juz budyn ja uczula. tak samo kisiel ze sklepu. nie dopytywalam dokladnie tylko doszlam do wniosku ze u Jaska nie jest tak zle bo uczulaja go konktertne produkty a nie dodatki, ktore czasem nie sa nawet wymienione na etykietce...
pogadaj o tym z alergologiem!

no a u nas okolo czerwca - jak Jasiek nie bedzie chorowal - prowokujemy cos... jeszcze nie wiem czy mleko czy gluten ale trzeba zadzialac ;-)
 
reklama
tak to jest jak sie odpisuje pol godziny - wskakuja nowe posty a ja je widze po czasie...

chodzi o to czy przed testowaniem obecnosci alergenow p/ko produktowi dostawal ten produkt czy nie...
jak robisz testy po raz pierwszy to dziecko zwykle jeszcze nie ma wprowadzonej diety eliminacyjnej - wtedy we krwi kraza przeciwciala - masz wynik testu. po ok. 6 miesiacach robi sie prowokacje - przez 3 tygodnie podaje sie (codziennie!) niewielkie ilosci JEDNEGO! alergenu i po tych 3 tygodniach robi sie testy - jesli nadal sa przeciwciala to alergia nie ustapila a jak ich nie ma to moze oznaczac ze alergii nie ma ALE wyczytalam ze pierwsza prowokacja wychodzi OK - wydaje sie ze alergia ustapila a po jakims czasie nastepuje nawrot. u nas tak wlasnie bylo. wyniki byly sfiksowane - zrobilismy mlodemu testy z krwi PRZED prowokacja i PO. wyniki testow sprzed prowokacji powinny wykazywac brak alergii bo mlody byl na diecie eliminacyjnej (scislej - tak mi sie przynajmniej wydawalo) a u nas byly gorsze niz po prowokacji. alergolog stwierdzila ze skoro nie ma objawow klinicznych (zadnych wysypek, problemow z brzuszkiem, kupkami itp.) to Jasiek moze miec po prostu takie podwyzszone IgE i ze trzeba odczekac i zrobic kolejna prowokacje - a kolejna prowokacja skonczyla sie pokrzywka i wizyta na pogotowiu ;-(
tak wiec jak widac na zalaczonym obrazku teoria swoje a praktyka swoje... nie wiem czy te wyniki sa dobre, wiarygodne, czy trzeba je powtarzac... musisz zapytac alergologa - on was zna, widzial wysypki malego, zna sie na swojej robocie i powinien cos poradzic ;-)

powodzenia ;-)

PS. nie wiem od czego to zalezy ale moja pani alergolog wskazala nam konkretne laboratorium a inne odradzila.... w jedym i drugim musielibysmy zaplacic ale polecila nam lab przy wojewodzkim centrum medycznym...
 
Do góry